Tradicija tapusioje „Ankstukų“ akcijoje – kvietimas palaikyti pačius mažiausius kovotojus

2023 m. kovo 08 d.

Ankstukai – ypatingos medikų pagalbos ir priežiūros reikalaujantys naujagimiai, kurie į pasaulį atėjo šiek tiek ankščiau, nei buvo planuota. Mažylių šeimoms ir patiems kovotojams už savo gyvybę – būtina visokeriopa pagalba. Neretai šios šeimos susiduria ne tik su emociniais, bet ir finansiniais iššūkiais. Atjausti bei palaikyti ankščiau gimusius mažylius bei jų artimuosius kviečia ir prekybos tinklas „Maxima“, drauge su projektu „Ankstukai“ rengdamas kasmetinę paramos akciją. Šiemet ji startavo kovo 1-ąją ir truks iki pat birželio pabaigos.

Pirkdami specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maximos“ parduotuvėse arba aukojant pinigus į akcijos dėžutes prie kasų, pirkėjai prisidės prie pagrindinių šių metų akcijos tikslų.

Anot paramos projekto „Ankstukai“ atstovės Astos Speičytės-Radzevičienės, parama bus skirta ankščiau laiko gimusių ir sergančių naujagimių sveikatinimosi užtikrinimui. Taip pat juos slaugančių ligoninių naujausios įrangos ir medicinos priemonių aprūpinimui bei emocinės pagalbos ankstukų šeimoms suteikimui.

„Šiemet organizuojama jau 9-oji paramos akcija. Per praėjusius metus stebėjome, kaip auga rėmimo kultūra Lietuvoje, kas lėmė, kad vis dažniau atsigręžiame į prasmingas iniciatyvas, dosniau aukojame. Tai sąlygoja ir vertybiniai pokyčiai visuomenėje: ilgai trukę koronaviruso iššūkiai, o vėliau ir prasidėjęs karas parodė kiek daug gali bendrystė. Žmonės tapo dosnesni, atviresni, atsirado daugiau socialiai atsakingų įmonių, palaikančių ir padedančių įgyvendinti ambicingus rėmimo tikslus. Džiaugiamės, jog judame progresyvia linkme ir kviečiame visuomenę nelikti abejingais ir šiemet“, – sako A. Speičytė-Radzevičienė.

Praėjusiais metais „Maxima“ akcijoje dalyvavę geradariai ankstukams paaukojo 48 tūkst. eurų, kurie virto prasmingais darbais. Paramos akcijos organizatoriai tikisi, jog visuomenė ir šiais metais aktyviai įsitrauks bei pasidalins savo gerumu. 

Augančią visuomenės empatiją stebi ir nuo pat pirmųjų „Ankstukų“ žingsnių projektą palaikantis prekybos tinklas „Maxima“. 

„Šios akcijos misija – padėti anksti gimusiems naujagimiams, kuriems būtina ypatinga medikų priežiūra ir pagalba. Aukodami žmonės ne tik prisideda prie jų pačių ir artimųjų gerovės, bet ir suteikia visuomenei daugiau žinių apie tai, su kuo susiduria neišnešioti naujagimiai ir jų tėvai. Kiekviena, net ir mažiausia auka, gali būti itin reikšminga ankstukų gyvenime“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ generalinis direktorius Tomas Rupšys.

Visa informacija apie organizacijos veiklą ir paramos galimybes skelbiama www.ankstukai.lt.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba