Už aplinkosaugos idėjas apdovanoti moksleiviai: planetos ateitis – mūsų rankose

2019 m. birželio 27 d.

Ekologinės problemos, su kuriomis susiduria planeta, abejingų nepalieka ir Lietuvos moksleivių. Būtent jaunajai kartai teks gyventi su klimato kaitos pasekmėmis. Dėl to iniciatyvūs jaunuoliai nesėdi sudėję rankų, siekia prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo. Šias jų pastangas pastebi ir palaiko lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, kasmet vykdantis „Lietuvos Maximalistų“ projektą. Jo tikslas – piniginėmis stipendijomis paskatinti talentingiausius šalies jaunuolius įvairiose srityse, tarp jų ir ekologijos.

Tokia stipendija propaguoti ekologiškumo idėjas padėjo ir pernai „Lietuvos Maximalistu“ tapusiam devyniolikmečiui vilniečiui Lukui Kodžiui. Šiuo metu žurnalistiką Vilniaus universitete studijuojantis vaikinas užsiima gamtos fotografija.

„Gamta, jos saugojimu susidomėjau su šeima prieš keletą metų persikraustęs gyventi į užmiestį. Pradėjau stebėti gamtą, fiksuoti ją fotoaparatu. Tai padėjo suvokti gamtos unikalumą ir trapumą. Pradėjau daugiau domėtis ekologija ir su šiomis idėjomis supažindinau aplinkinius. „Lietuvos Maximalisto“ programa man padėjo ne tik finansiškai, tačiau suteikė galimybę plačiau parodyti savo veiklą ir skleisti ekologiškumo idėjas“, – pasakoja L. Kodis.

Be kitų sričių, šiemet vėl bus renkami ir ekologiškumo „Maximalistai“. Norintys jais tapti iki liepos 20 d. turėtų užpildyti paraišką ir pateikti savo motyvacinį laišką.

„Lietuvos moksleiviai turi tikrai šaunių idėjų ir sumanymų, yra smalsūs ir iniciatyvūs, o šiandieniniai jų pasiekimai yra pagrindas, ant kurio statoma šalies ateitis. Kaip ir pasiekimai moksle, mene ar sporte, moksleivių ekologinis sąmoningumas yra itin svarbus. Mūsų tikslas – palaikyti tokias jaunų žmonių idėjas, skatinti jas įgyvendinti bei padėti asmenybėms augti“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.


Iš viso „Maximalistų“ stipendijoms šiemet bus skirta 70 tūkst. eurų. Programos laimėtojais tapusiems moksleiviams visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 150 arba 75 eurų dydžio stipendijos. Moksleiviai gali tapti mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų ir pažangumo sričių „Maximalistais“.

Stipendija tapo paskata įgyvendinti dar daugiau idėjų

„Maximalistu“ ekologijos srityje pernai pripažintas ir vilnietis Kristijonas Vėgėlė. Dvyliktokas organizuoja įvairius švietėjiškus renginius ir konkursus, skaito paskaitas apie ekologiją. Šiemet K. Vėgėlės organizuotame kasmetiniame konkurse „Ekologiškumo virusas plinta“ dalyvavo net 300 moksleivių. Pasisekimo sulaukė ir vaikino inicijuotas projektas „101 inkilas Lietuvai“. Jo metu 150 moksleivių gamino inkilus, klausėsi gamtininko pasakojimų, susipažino su skirtingais paukščiais ir tuo pačiu pasveikino Lietuvą su 101-uoju gimtadieniu.

„Maximalisto“ stipendija tikrai tapo paskata tęsti pradėtus darbus, imtis naujų idėjų. Ekologija susidomėjau dar ketvirtoje klasėje, todėl ši sritis man yra labai artima ir svarbi. Tiesiog negaliu likti abejingas, kuomet be saiko naudojami žemės resursai, niokojama gamta. Aplinkosaugos idėjomis siekiu „užkrėsti“ kuo daugiau bendraamžių ir jaunesnių moksleivių. Gamtos ir visos planetos ateitis yra mūsų rankose“, – įsitikinęs K. Vėgėlė.

Iš viso praėjusiais metais „Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. „Maximalistais“ anksčiau taip pat yra tapę tokie žinomi Lietuvą garsinantys menininkai bei sportininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis ar Evelina Sašenko.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba