Vaikams su spec. poreikiais delfinų terapija daro stebuklus: kviečia jungtis prie jautrios akcijos

2022 m. birželio 06 d.

Delfinai – ypatingi gyvūnai, kuriuos vien išvydus veide nušvinta šypsena. Tačiau jų „galios“ žengia dar toliau: šie protingi, smalsūs ir empatiški žinduoliai padeda vaikams su specialiaisiais poreikiais, kurie dėl turimų iššūkių gyvenime jau dažnai yra pavargę nuo įprastų terapijos programų. Delfinų terapija tampa interaktyvia ir smagia patirtimi, kuri padeda mažiesiems lavėti tiek fiziškai, tiek emociškai.

Kviesdamas suteikti galimybę vaikams išbandyti šį unikalų metodą, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumu jau penktą kartą pradeda socialinę akciją, per kurią 15-ai šeimų, auginančių atžalas su specialiaisiais poreikiais, rudenį bus padovanota delfinų terapija.

Visą vasarą lietuviškame prekybos tinke „Maxima“ perkant ledus „Klasika“ porcijomis bus galima prisidėti prie tokios vaikų emocinės ir fizinės būklės gerinimo.

 

Tėvai regi akivaizdžius pokyčius

„Maximos“ generalinis direktorius Tomas Rupšys džiaugiasi, kad ypatinga delfinų terapija padeda atsiskleisti, mažina baimę ir įtampą, ir iš naujo pamatyti galimybes tiek vaikams, tiek jų tėvams.

„Gamtos pasaulis kuria magiškus dalykus, ir mes visi galime prisidėti prie to, kad šie vaikai galėtų pamatyti gražiąsias jo spalvas. Norime tarti ačiū kiekvienam, kuris vien nusipirkdamas porciją ledų jau padėjo išsipildyti daugiau nei pusšimčio vaikų svajonėms pabendrauti su delfinais, o šiemet tuo nudžiuginti galėsime dar penkiolika mažųjų. Kiekvienais metais po „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“ akcijos girdimos pozityvios ir širdį sujaudinančios istorijos neleidžia abejoti šio projekto nauda“, – prie akcijos prisijungti kviečia prekybos tinklo vadovas.

Ankstesniais metais prie šių užsiėmimų prisijungusio Oskaro mama dalijosi, kad vaikas tapo ramesnis, labiau linkęs klausytis, nesiginčyti, noriau ir kantriau ėmė atlikti įvairias veiklas. Dominyko mama po jo patirties su delfinais pastebėjo, kad sūnus akivaizdžiai sustiprėjo fiziškai, o geros emocijos išliko net ir mėnesių mėnesius po terapijos. Tuo tarpu Gretos mama šiai patirčiai dėkinga už tai, kad jos dukrai bendravimas su delfinais padėjo lengviau reikšti emocijas, ir jos nuotaika vis rečiau tapo slogi.

„Penkti metai. Tiek trunka ši graži akcija. Matome pagerėjusią vaikų būklę bei dėkingus tėvus, todėl tai yra pats geriausias stimulas delfinų terapijos naudą suteikti kuo daugiau vaikų, kuriems ji reikalinga. Džiaugiamės, kad su partneriais galime tokią galimybę suteikti 15-ai specialiųjų poreikių turinčių vaikų“, - teigia AB „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas.

 

Nauda tiek kūnui, tiek emocijoms

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre daugiau nei 20 metų rengiami bendravimo su delfinais užsiėmimai, kurie skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psicho-emocines traumas.

Tyrimai rodo, kad delfinų terapija padeda sumažinti baimę būti nesuprastiems, stiprinti pasitikėjimą savimi ir kitais, tobulinti bendravimo įgūdžius. Vaikams treniruotis vandenyje paprastai taip pat patinka labiau, o tokia mankšta gerina motoriką, ramina, padeda koncentruotis, atsipalaiduoti ir labiau pajausti savo kūną.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus vadovės Olgos Žalienės, nors delfinų terapija tikrai negali pakeisti tradicinės medicinos, bendravimas su žinduoliais specialiųjų poreikių vaikus praturtina įvairiais įgūdžiais.

„Jau po pirmojo užsiėmimo su delfinais pastebime pozityvių pokyčių: gerėja vaikų motorika, žvilgsnio ir dėmesio sutelkimas, koordinacija. Itin džiugu matyti, kaip šie gyvūnai padeda vaikams ugdyti ir pasitikėjimą savimi bei pratintis prie naujų išgyvenimų. Specialiųjų poreikių turintys vaikai dažnai būna uždaresni, o žaismingi, protingi ir noriai bendraujantys delfinai skatina vaikus palengva išeiti iš savo komforto zonos. Gyvūnai vaikus priima tokius, kokie jie yra, ir mažiesiems tai yra be galo svarbi patirtis“, – apie tokių susitikimų naudą pasakoja O. Žalienė.

Jūrų muziejaus vadovės patirtis rodo, kad delfinų terapija duoda neišmatuojamos naudos ir joje dalyvaujančių vaikų šeimos nariams. Pasak jos, nuoširdus vaikų džiaugsmas, tobulėjimas ir naujos patirtys kuria dar tvirtesnį ir artimesnį tarpusavio ryšį.

„Lietuvos jūrų muziejus yra itin dėkingas „Maximai“ ir AB „Premia KPC“  už ilgametę draugystę ir pagalbą šeimoms. Ši akcija yra ypač jautri ir dėl plataus bendruomenės įtraukimo. Padėdami vienas kitam, dalindamiesi mes visi mokomės atjautos ir atsakomybės ne tik už save“, – sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė O. Žalienė.

Prisidėti prie šios neįkainojamos patirties vaikams su specialiaisiais poreikiais gali kiekvienas „Maximos“ pirkėjas. Akcijos „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ taisyklės labai paprastos – tereikia birželio 1 – rugpjūčio 31 d. „Maxima“ parduotuvėse įsigyti „Klasika“ ledų porcijomis, ir rugsėjo mėnesį net 15-ai šeimų bus padovanota delfinų terapija. Iš viso terapija per ketverius metus jau buvo suteikta 65 šeimoms.

Pagalba