Paslauga „TAX FREE SHOPING“

Grįžti į sąrašą

„Tax Free" paslauga suteikiama užsienio turistams, gyvenantiems ne Europos Sąjungos šalyse. Turistas turi teisę už iš Lietuvos išvežamus pirkinius susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM). Užsienio keleiviais yra laikomi fiziniai asmenys, kurie nuolat gyvena ne Europos Sąjungos teritorijoje (toliau – ES teritorija), nesvarbu, kokios valstybės piliečiai jie yra, pvz., Lietuvos pilietis, nuolat gyvenantis Baltarusijoje, laikomas užsienio keleiviu, o Baltarusijos pilietis, nuolat gyvenantis Lietuvoje, nėra laikomas užsienio keleiviu. Keleivio statusas kiekvienu konkrečiu atveju nustatomas pagal keleivio pateikiamus asmens dokumentus – asmens pasą ar asmens identifikavimo (tapatybės) kortelę. Tam, kad būtų suteikta „Tax Free" paslauga
 
 Lietuvos Respublikos Vyriausybė nustačiusi minimalią 40 EUR pirkinio sumą.
 
Grąžinamą sumą sudaro PVM, atskaičius administravimo mokestį.
 
Užsienio turistas, pirkdamas prekių už ne mažesnę negu 40 EUR sumą, parduotuvėje MAXIMA gauna užpildytą PVM susigrąžinimo (angl. Tax Free) formą.
 
Užsienio keleivis įsigytas prekes iš ES teritorijos turi išgabenti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo prekių įsigijimo mėnesio, pvz., jei prekės įsigytos 2019-01-01, jos turi būti išgabentos iki 2019-04-31, ir pan. Išgabenimo data nustatoma pagal muitinės spaudą PVM grąžinimo dokumentuose.
 
 Gavęs muitinės atžymą, pirkėjas gali kreiptis dėl išmokos. Pilną išmokų punktų sąrašą galite rasti „Global Blue“ tinklapyje http://www.globalblue.com/customer-services/tax-free-shopping/refund-points/
 
 Jeigu pirkėjas pageidauja gauti išmoką ne grynaisiais pinigais, gavęs muitinės žymą, PVM susigrąžinimo (angl. Tax Free) formoje turi įrašyti kortelės (ne banko sąskaitos) numerį ir formą išsiųsti į Bratislavą. Voką su adresu jis gali gauti kartu su tax free formą.

PVM susigrąžinimo paslauga (TAX FREE SHOPPING)
teikiama žemiau nurodytose MAXIMA parduotuvėse:

Dėl išsamesnės informacijos teiraukitės:

UAB „Global Blue Lietuva“
Pylimo g. 41A
01308 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 2644100
Faks. +370 5 2644101
e. paštu info.lt@global-blue.com
www.global-blue.com

Už visą aukščiau pateiktą informaciją bei informaciją susijusią PVM susigrąžinimo paslaugomis sąlygomis atsako „Global Blue“.