Socialinių kortelių projektas

Rekomendavus socialiniam darbuotojui, socialinės rizikos šeimoms valstybės skiriamos lėšos gali būti suteikiamos nepinigine forma – pervedant į socialinę kortelę. Tai gali būti socialinės pašalpos, išmokos vaikams, įskaitant ir vienkartines išmokas nėščiai moteriai bei gimus vaikui. Socialinė pašalpa taip pat gali būti išmokama lėšas pervedant į socialinę kortelę daugiau kaip 60 mėnesių šią pašalpą gaunantiems asmenims, kurie atsisakė Užimtumo tarnybos siūlomo darbo be pateisinamos priežasties.

Socialinių kortelių skyrimas reglamentuojamas Lietuvos Respublikos įstatymais.

2012 metais startavo MAXIMOS socialinių kortelių projektas. Jame gali dalyvauti visos Lietuvos Respublikos miestų ir rajonų savivaldybės, skiriančios piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams.

 

Projekto kryptis

Tam, kad Socialinės paramos skyriaus nurodytiems asmenims skiriamos lėšos būtų panaudotos tikslingai, lėšos pervedamos į MAXIMOS socialines korteles, kuriomis negalima atsiskaityti už tabaką, tabako gaminius ir alkoholinius gėrimus.

MAXIMA LT turi dviejų tipų socialines korteles:

maxima-socialine

Socialinė kortelė

maxima-mokyklos1

Socialinė mokyklinė kortelė

Socialine kortele galima atsiskaityti už visas MAXIMA LT, UAB tinklo prekes*

Socialine mokykline kortele galima atsiskaityti tik už kanceliarines prekes.

Kortelių privalumai

·       Kortelės gaminamos ir išduodamos nemokamai.
·       Netaikomas papildomas kortelių aptarnavimo mokestis.
·       Kortelės yra vardinės, skirtos konkretiems pašalpos gavėjams. Tai užtikrina saugumą, nes kortele negalės pasinaudoti kitas, ją radęs, asmuo.
·       Kortelės praradimo atveju nemokamai išduodama nauja kortelė, į ją perkeliant likusiais lėšas.
·       Kortelės turėtojas dalyvauja AČIŪ lojalumo programoje, t. y. kortelės turėtojui galioja visos tuo metu vykstančios akcijos ir nuolaidos.
·       Kortelėje kaupiami MAXIMA pinigai – 1 proc. nuo pirkinių sumos.
·       Atsiskaitant kortele sukauptais MAXIMOS pinigais galima padengti iki 99 proc. pirkinių sumos parduotuvėse MAXIMA LT**.
·       Socialinėje kortelėje esančios lėšos į grynuosius pinigus nekeičiamos.
·       Prekių grąžinimo atveju, kortelės turėtojui nėra grąžinami grynieji pinigai. Grąžintina suma perkeliama į kitą alternatyvią mokėjimo priemonę.
·       Kortelės balansas bei sukauptas MAXIMOS pinigų likutis rodomas kvite, kiekvieną kartą po apsipirkimo.

 

* Negalima atsiskaityti už tabaką, tabako gaminius ir alkoholinius gėrimus

** MAXIMOS pinigai nesuteikiami ir jais negalima atsiskaityti už tabako gaminius, alkoholinius gėrimus, MAXIMOS dovanų korteles ir (ar) čekius, trečiųjų asmenų teikiamas paslaugas (išankstinio mokėjimo kortelių papildymą, sąskaitų apmokėjimą, draudimo paslaugas, elektroninius bilietus, superkamą ir (ar) keičiamą tarą ir t. t.), pradinio maitinimo pieno mišinius bei cukrų EXTRA LINE. Mes pasiliekame sau teisę, paskelbdami apie tai parduotuvėse MAXIMA ir (arba) interneto tinklalapyje www.maxima.lt, tam tikroms prekėms nuolat ar laikinai nustatyti kitą MAXIMOS pinigų kaupimo procentą arba MAXIMOS pinigais neleisti atsiskaityti už tam tikras prekes ir paslaugas.

Pagalba