Caritas ir „Maxima“ kvies prisidėti prie gerumo darbų

2023 m. gruodžio 01 d.

Paaukojus vargstantiems į namus parsinešti šviesos ir šilumos ženklą – Carito „Gerumas mus vienija“ žvakelę iki Kalėdų bus galima dalyje „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvių Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Jonavoje, Kėdainiuose, Tauragėje, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Molėtuose, Šilutėje, Kelmėje, Lazdijuose, Raseiniuose.

„Galiu tik pasidžiaugti, jog mūsų pirkėjai yra be galo empatiški ir jautrūs – kasmet gruodžio mėnesį noriai aukoja sunkiai gyvenantiems senoliams, sergantiems žmonėms, šeimoms. Ačiū Caritui ir pas mus kasdien apsilankantiems šalies gyventojams, kad gerumo žvakelės jau devintą kartą iš „Maximos” parduotuvių prieš Kalėdas pasklis po namus visoje Lietuvoje“, – sako „Maxima LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Žvakeles platinantys savanoriai dalinasi, jog jiems ypač džiugu sutikti Carito dienos centruose užaugusius vaikus ar pagalbos sulaukusius žmones, kurie patys ateina paaukoti ligų ar nelaimių ištiktiems. Į savanorystes įsitraukia ir šiuo metu gaunantieji pagalbą.

„Carito savanoris ne tik dovanoja gerumo žvakelę už auką, bet ir skleidžia žinią, kad sudėtingose situacijose galime vieni kitiems būti atrama. Labai dėkojame ilgamečiam Carito partneriui prekybos tinklui „Maxima” už socialinę atsakomybę ir kad advento metu parduotuvėse besilankantys žmonės gali prisidėti prie gerumo darbų ne tik savanoryste ar aukodami lėšų Carito pagalbai, bet ir pranešdami apie stokojančius, kuriems reikia paramos, o kartais gal tik pasitari, kaip konkrečioje situacijoje elgtis“, – akcentuoja Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Deimantė kviečia nepraeiti pro šalį „Maximoje” pamačius Carito savanorius: „Sustokite pasilabinti, pakalbinkite, ypač jaunimą ar mažuosius. Šeimų savanorystė Lietuvoje dar tik skinasi kelią, tad padrąsinimas aukoti savo laiką – irgi gerumo darbas“. O gal kalbantis kils noras ir patiems išbandyti savanorystę ar tiesiog savo aplinkoje padaryti kažką gero žmogui, kuris to nesitiki? Pavyzdžiui – nunešti ką nors reikalingo, mielo, skanaus ar gedinčiam kaimynui padovanoti gerumo žvakelę, kad šiluma ir šviesa prisipildytų vieniši namai.

Net 80 tūkst. akcijos „Gerumas mus vienija” žvakelių – padėkų už paramą vargstantiems – šiemet pasklis po geradarių namus. Kiekviena jų – išbandymus patiriančių rankų paliesta. Vilniaus arkivyskupijos Carito žvakių dirbtuvėse jas liejantys žmonės stiprina laiko, darbų planavimo bei socialinius įgūdžius, kad galėtų lengviau sugrįžti į darbo rinką. 

Carito žvakelių „Gerumas mus vienija“ iniciatyva visoje Lietuvoje rengiama kasmet nuo 1997-ųjų ir vyksta jau 26 kartą.

Daugiau informacijos, kokiuose miestuose, kokiomis dienomis ir valandomis „Maxima“ parduotuvėse sutiksite Carito savanorius su žvakelėmis rankose, ieškokite čia: https://www.caritas.lt/news/paaukok-vargstantiems-parsinesk-sviesos-lapkricio-19-d-startuoja-tradicine-carito-zvakeliu-akcija

Prisidėti prie pagalbos žmonėms galima ir paaukojant lėšų į Lietuvos Caritas sąskaitą LT407300010099679931, paskirtyje nurodant Gerumas mus vienija. Daugiau informacijos – caritas.lt

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba daugiau nei 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų

Pagalba