Išrinkti šių metų „Lietuvos Maximalistai“ – 110 tūkst. eurų stipendijų fondas skirtas 113 vaikų

2023 m. spalio 16 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jau daugiau nei du dešimtmečius skiria stipendijas gabiausiems ir talentingiausiems šalies moksleiviams. Šiemet virš šimto vaikų, dalyvavusių konkurse „Lietuvos Maximalistai“, pasidalins 110 tūkst. eurų ir už savo pasiekimus visus šiuos mokslo metus gaus 100 arba 200 eurų kasmėnesines stipendijas.

Pasibaigė 21-asis „Lietuvos Maximalistų“ konkursas, kuriame aštuoniose kategorijose įvairiais talentais bei pasiekimais šiemet varžėsi beveik 600 mokinių. Pagrindinės – 200 eurų stipendijos skirtos septyniems jaunuoliams, įvertinus jų pergales įvairiose olimpiadose, konkursuose bei motyvaciją mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo bei ekologijos srityse. Kiekvienoje šiame konkurse išskirtoje kategorijoje dar po 7-13 mokinių pelnė skatinamąsias 100 eurų stipendijas. Be to, skatinamosios stipendijos išdalintos 37 jaunuoliams ir nuolatinio pažangumo srityje – už trejus metus aukščiausiais balais mokykloje įvertintas žinias. 

„Ankstesnių metų konkurso nugalėtojai dalinasi įspūdžiais, jog „Lietuvos Maximalisto“ stipendija jiems suteikia finansinį užnugarį ir laisvę siekti užsibrėžtų tikslų – vykti į išsvajotus konkursus, įsigyti priemonių ar paslaugų, reikalingų tobulėjimui. Mums, „Lietuvos Maximalistų“ konkurso organizatoriams, tai yra pati didžiausia paskata tęsti šį „Maximos“ projektą jau 21-ius metus. Kasmetinis stipendijų fondas per šiuos metus augo, kad padėtume skleistis dar didesniam skaičiui gabių vaikų, nes mums visada rūpėjo ir rūpės, kokioje aplinkoje mes veiksime ateityje“, – sako Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Šiais metais „Lietuvos Maximalistų“ konkurse itin daug paraiškų atkeliavo iš sostinės, o pirmą kartą per pastaruosius keliolika metų daugiausiai – beveik 200 paraiškų su įvairiausiais pasiekimais bei stipria motyvacija – mokiniai pateikė mokslo kategorijoje. Būtent joje šiemet skirta ir daugiausiai skatinamųjų stipendijų – iš viso trylikai mokinių.

„Šiemet šioje kategorijoje varžėsi apie pusė visų konkurso dalyvių, tarp kurių išskirtinai daug vaikų, turinčių pasiekimų ne vien Nacionalinės reikšmės konkursuose, bet ir pelniusių aukštus Tarptautinių konkursų ir olimpiadų įvertinimus. Skaitant vaikų paraiškas, ypatingai džiugino jų didelis noras tobulinti savo matematikos, fizikos žinias su tikslu siekti norimų profesijų ateityje. O noras kurti savo ateitį Lietuvoje ir garsinti šalies vardą pasaulyje rodo naujos kartos puikų pilietinį ugdymą ir vertybes!“, – kalba dr. Milena Seržantė, VILNIUS TECH universiteto docentė ir Strateginės partnerystės centro direktorė, „Lietuvos Maximalistų“ konkurso komisijos narė.

Mokinių paraiškas kiekvienoje kategorijoje vertino savo srities profesionalai. Šių metų konkurso komisiją taip pat sudarė dėstytoja, ekologė Laima Česonienė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro meno departamento vadovė bei muzikologė Jurgita Skiotytė-Norvaišienė, menininkė Agnė Kišonaitė, buvęs Olimpinio švietimo direkcijos direktorius, Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentas Algimantas Gudiškis, istorikė, LRT laidos „Vardan tos“ vedėja ir Raudonojo kryžiaus organizacijos komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė, Lietuvos inovacijų centro specialistas Artūras Jakubavičius bei prekybos tinklo atstovai.

„Atkreipiau dėmesį, jog šiemet kūrybos ir meno kategorijoje daugiausiai sulaukėme šokėjų paraiškų, kurie galėjo pasigirti įspūdingais pasiekimas. Apskritai nudžiugino, koks kūrybingas, organizuotas ir veiklus yra jaunimas – net sunku patikėti, kiek jau yra nuveikę, pavyzdžiui, dešimtokai. Tai kelia didelį susižavėjimą ir pasididžiavimą. Labai svarbu, kad galime įvertinti motyvuotus žmones. Kadaise pati esu gavusi skatinamųjų stipendijų ir iš patirties žinau, kad toks pasiekimų pripažinimas ir užtvirtinimas maloniai nuteikia ir dar labiau motyvuoja drąsiai eiti pasirinkti keliu“, – pasakoja menininkė A. Kišonaitė.

Per visą konkurso gyvavimo laiką „Maxima“ jau skyrė daugiau kaip 0,7 mln. eurų Lietuvos jaunuolių talentams ir motyvacijai auginti. 

Visą informaciją apie 2023 m. „Lietuvos Maximalistų“ konkurso nugalėtojus galite rasti prekybos tinklo „Maxima“ interneto svetainėje:  https://www.maxima.lt/maximalistai.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba