14 bendruomenių iniciatyvoms „Maxima“ skiria 100 tūkst. eurų

2021 m. birželio 02 d.

Po ekspertų komisijos vertinimo ir balsavimo internete paaiškėjo keturiolikos bendruomenių iniciatyvos, kurių įgyvendinimui lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skirs 100 tūkst. eurų. Septintus metus vykusio projekto metu buvo gautas rekordinis skaičius paraiškų, kuris viršijo 200.


„Ne pirmus metus iš eilės gaunamų paraiškų skaičius auga. Šiemet jis išaugo dvigubai. Tai rodo bendruomenių aktyvumą ir norą keisti savo aplinką į geresnę.  Todėl kasmet didiname iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ fondą. Šiemet didelė dalis projektų – jautrūs, skatinantys padėti tiems, kam to labiausiai reikia. Tai verčia džiaugtis ir matyti projekto prasmę“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

„Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.


Šiemet projektą laimėjo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Visagino, Panevėžio, Skuodo, Joniškio, Vilkaviškio ir Marijampolės miestų ir rajonų bendruomenės.


Finansavimą savo projektams gaus VšĮ „Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras“, asociacija „Pilsota“, Tėviškės namų bendruomenė, VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“, Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“, Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius, Skuodo rajono kultūros centras, Alytaus autizmo aosciacija „Lietaus vaikai“, VšĮ „Jaunųjų mokslininkų akademija“, Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras, Asociacija „Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras“, Domeikavos kaimo bendruomenės centras ir asociacija „Raudondvariečių bendruomenė“.


Kiekvienos laimėjusios idėjos įgyvenimui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų. „Maximos“ parama gali sudaryti iki 70 proc. visos projekto vertės. Paraiškas paramai gali teikti bendruomenes vienijančios nevyriausybinės, ne pelno siekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą ir esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba