Ant „Maximos“ stogo pradėjo veikti nauja saulės energijos jėgainė

2020 m. rugsėjo 23 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, siekdamas mažinti veiklos sąnaudas bei poveikį aplinkai, didina investicijų į tvarią energetiką apimtis: rugsėjo mėnesį pradėjo veikti antroji saulės energijos jėgainė. Investicijos į šią jėgainę siekė 44 tūkst. eurų.

„Tvarios verslo plėtros neįsivaizduojame be atsakingo požiūrio į tai, kokį poveikį darome aplinkai. O investuodami į atsinaujinančius energijos sprendimus įgyjame dar daugiau galimybių mažinti tiek veiklos sąnaudas, tiek poveikį aplinkai“, – sako „Maximos“ Turto valdymo departamento direktorius Vilius Rimkus.

Pirmoji saulės jėgainė buvo atidaryta pernai ant Vilniaus Žvirkos g. įsikūrusios „XX“ formato parduotuvės stogo. Nauja jėgainė atidaryta ant „XX“ formato parduotuvės, esančios J. Basanavičiaus g. Kėdainiuose, stogo.

Visa saulės jėgainės pagaminta energija bus panaudota parduotuvės reikmėms. Jėgainė leis ne tik pasigaminti žalios energijos, bet taip pat optimizuos elektros vartojimą – energija bus gaminama tada, kai jos daugiausiai reikia parduotuvei, tai yra vasaros metu, kai parduotuvėje veikia oro kondicionavimo sistemos ir elektra būna pati brangiausia.

Naujos saulės jėgainės galia – 50 kW, ją sudarys 162 moduliai. Jėgainė padengia 260 kvadratinių metrų plotą. Skaičiuojama, kad per metus ji pagamins apie 40 tūkst. kWh elektros energijos arba apie 6 proc. parduotuvėje sunaudojamo energijos kiekio.

Šiandien kas penktoje „Maximos“ parduotuvėje įdiegti inovatyvūs gamtos išteklius tausojantys sprendimai.  Naudojamos energetiškai efektyvios šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemos, įskaitant energiją taupančius kondensacinius dujų katilus bei aeroterminius šilumos siurblius.

Taip pat atnaujinamos technologinio šaldymo sistemos, kurios ne tik leidžia gerokai mažiau suvartoti elektros energijos, bet padeda atgauti šilumą, išsiskyrusią technologinio šaldymo procesų metu, ir ją panaudoti „Maxima“ parduotuvių patalpų šildymui bei karšto vandens ruošimui.

„Investuojame į LED apšvietimo sistemų diegimą, o tai leidžia sutaupyti apie 50 proc. elektros energijos, skirtos apšvietimui. Šiuo metu LED apšvietimas yra įdiegtas 41 parduotuvių bei sandėlių“, – sako V. Rimkus.  

Prekybos tinkle „Maxima“ naudojama ekologiška elektros energija išgaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės, vėjo ir vandens išteklių.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba