Apsiperkantiems su vaikais „Maxima“ pataria, kokie veiksmai padėtų užtikrinti visų saugumą

2020 m. gruodžio 02 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ ir toliau klientus ragina atsakingai planuoti savo apsipirkimus. Prekybos tinklo atstovai pastebi, kad neretai tėvai turi į parduotuvę atvykti su mažamečiais vaikais, todėl „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė dalijasi patarimais, kaip saugiai apsipirkti atvykus su atžalomis.

„Atsižvelgdami į atsakingų institucijų rekomendacijas, „Maximos“ parduotuvėse pirkėjams nuolat primename, kad planuotų pirkinių krepšelį, į parduotuves vyktų rečiau bei apsipirktų ne didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis, idealiu atveju – vienas iš šeimos narių. Žinoma, dėl įvairių priežasčių šių rekomendacijų laikytis pavyksta ne visiems, ne išimti ir tėvai su mažamečiais vaikais. Suprantame, kad palikti vieną vaiką namuose yra nesaugu, todėl stengiamės pasirūpinti ir sudaryti sąlygas, kad mažųjų apsilankymai parduotuvėse būtų kuo saugesni“, – informuoja E. Dapkienė.

Pasirūpinkite mažųjų apsauga

Prekybos tinklo atstovė teigia, kad pirmiausia į parduotuvę atvykę tėvai turėtų laikytis visų numatytų rekomendacijų ir burną bei nosį dengiančias apsaugos priemones dėvėtų ne tik patys, bet jomis aprūpintų ir vaiką. Žinoma, kaukės bei skydeliai mažamečiams vaikams gali netikti, tačiau tokiu atveju E. Dapkienė pataria vaikų saugumą padidinti kitais būdais – veidą pridengiant skarele, kaklaskare ar šaliku.

Tėvams su vaikais patekus į prekybos centro patalpas, „Maxima“ atstovė ragina nepamiršti rankų dezinfekcijos. Pirmiausia šiuo procesu turėtų pasirūpinti suaugusieji, o po to atsargiai dezinfekciniu skysčiu ištepti ir mažamečių rankas. Žinoma, tėvai turėtų stebėti mažuosius, kad šie nepultų ragauti dezinfekcinio skysčio. Taip pat pažymima, kad vaikams reikalingas mažesnis dezinfekcinio skysčio kiekis nei suagusiems. Atsižvelgdama į tai, kad mažieji pirkėjai dažnai mėgsta viską čiupinėti, E. Dapkienė tėvams siūlo pirkinius sudėti ne į krepšelį, o į vežimėlį.

„Vaikai yra labai smalsūs, todėl natūralu, kad vaikštinėdami parduotuvėje nori viską pačiupinėti. Vis dėlto, atsižvelgdami į situaciją šalyje, raginame sumažinti bet kokių galimų kontaktų skaičių ir vaiką įsodinti į pirkinių vežimėlio kėdutę. Tokiu būdu jis bus lygiavertis apsipirkimo dalyvis, tačiau negalės čiupinėti įvairių produktų bei paviršių, o dėl to bus tik saugesnis“, – patarimais dalijasi „Maximos“ atstovė.

E. Dapkienė pabrėžia, kad ne ką mažiau svarbu, jog apsipirkinėdami kartu su vaikais tėvai nepamirštų laikytis rekomenduojamo dviejų metrų atstumo nuo kitų pirkėjų, taip pat ir parduotuvės darbuotojų. Anot jos, būtent vaikui sėdint vežimėlio kėdutėje tėvai turi palankesnes sąlygas ir galimybes išlaikyti rekomenduojamą saugų atstumą bei išvengti papildomų kontaktų su aplinkiniais.

Saugus atstumas itin svarbus ne tik renkantis prekes, tačiau ir laukiant eilėje prie kasos. Todėl E. Dapkienė primena, kad kiekvienas, norintis atsiskaityti už prekes, turėtų vadovautis ant grindų įrengtu žymėjimu, kuris padeda suprasti, koks atstumas turėtų būti palaikomas nuo priekyje stovinčio pirkėjo. Negana to, siekiant sumažinti klientų kontaktų skaičių su darbuotojais, prekybos tinklo atstovė ragina už prekes atsiskaityti savitarnos kasose.

„Atsiskaitydami už prekes savitarnos kasose pirkėjai ne tik sugaišta mažiau laiko, nes eilė prie šių kasų juda greičiau, tačiau ir išvengia kontakto su darbuotojais. Tuo pačiu siekiame, kad „Maximos“ parduotuvės būtų saugi vieta ne tik pirkėjams, bet ir darbuotojams, todėl nuolat primename apie galimybę už pirkinius atsiskaityti savarankiškai. Žinoma, norintiems naudotis įprastomis kasomis primename, kad siekdami užtikrinti saugumą įrengėme organinio stiklo pertvaras bei raginame vengti grynųjų bei mokėjimą atlikti banko kortele“, – pataria E. Dapkienė.

Dėmesys darbuotojams

E. Dapkienė priduria, kad pirkėjai, kuriems pasireiškė peršalimo ar gripo simptomai, turėtų nesulankyti parduotuvėje ir likti namie. O jei jau nutiko taip, kad apsiperkant norisi čiaudėti – tą daryti tik į nosinaitę ar vidinę alkūnės dalį.

„Maxima“ taip pat primena, kad pavasarį buvo atlikta tinklo „Barbora Express“ plėtra ir daugelyje šalies miestų atsirado pirkinių atsiėmimo stotelės, todėl pirkėjai kviečiami naudotis jų paslaugomis. Tokiu būdu jie galės įsigyti visas reikalingas prekes išvengdami ėjimo į parduotuvę.

Prekybos tinklas padidintą dėmesį skiria ir savo darbuotojams. „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudusi specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniu rankų skysčiu. Kasdien darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, jų prašoma likti namuose.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba