Augintojai atskleidžia, kas lemia trumpavaisių agurkų populiarumą

2019 m. rugpjūčio 07 d.

Agurkai yra viena mėgstamiausių daržovių Lietuvoje, juos lenkia tik pomidorai ir bulvės. Iki šiol visus metus augintojai siūlydavo ilgavaisius agurkus, bet jau kelerius metus net ir šviežių trumpavaisių agurkų galima įsigyti visus metus, nepaisant sezono, kuris tradiciškai prasidėdavo kovo mėnesį.

„Artėjanti žiema bus jau trečia, kuomet auginsime agurkus visus metus. Lietuviai mėgsta lietuviškas daržoves ir noriai jas renkasi bet kuriuo metų laiku. Mūsų turima technologija leidžia daržoves užauginti nepriklausomai nuo metų laiko, todėl džiaugiamės galėdami pirkėjams pasiūlyti ant Kalėdų stalo turėti ir lietuviškų agurkų“, - sako Bitė Valatkaitė, „Kietaviškių gausos“ marketingo ir komunikacijos vadovė.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse pirkėjai nedidelius kiekius trumpavaisių agurkų nuo pernai taip pat jau galėjo įsigyti visus metus.

„Iki pernai visus metus turėdavo tik ilgavaisių agurkų, o trumpavaisiai mūsų lentynose atsirasdavo kovą. Vis dėlto statistika rodo, kad trumpavaisių agurkų pirkėjai nuperka du kartus daugiau nei ilgavaisių. Norime patenkinti savo pirkėjų poreikius, todėl džiaugiamės galėdami lietuviškus trumpavaisius agurkus pasiūlyti visus metus“, - sako Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

Pernai vasarą „Maximos“ parduotuvėse iš viso parduota 2094 tonos agurkų, nors patys didžiausi agurkų pardavimai buvo gegužės mėnesį. Šiemet pirkėjai gali rinktis trijų rūšių Lietuvoje užaugintus agurkus.

Maisto gamybai rekomenduoja ilgavaisius

B. Valatkaitė pastebi, kad, nors lietuviai labiau linkę rinktis trumpavaisius sveriamus agurkus, tačiau vis labiau populiarėja ilgavaisiai agurkai pakuotėje su Lietuvos vėliava. „Maximos“ prekybos tinkle jų pardavimai šį birželį, palyginti su pernai, išaugo 16 proc.

„Pirkėjai linkę labiau rinktis trumpavaisius agurkus, nes ilgavaisiai ilgai asociavosi su importiniais. Tačiau Lietuvoje užauginti ilgavaisiai agurkai skoniu tikrai nenusileidžia trumpavaisiams. Trumpavaisis agurkas yra traškesnis, labiau tinkamas užkandžiams ir marinavimui. Mes labai mėgstame agurkus su medumi, todėl trumpavaisiai agurkai šiam desertui tinka geriausiai! O maisto gamybai, salotoms geresni yra ilgavaisiai agurkai, jų odelė šiek tiek švelnesnė. Restoranai dažniausiai renkasi ilgavaisius agurkus savo patiekalų gamybai“, - teigia „Kietaviškių gausos“ atstovė.

Pasak B. Valatkaitės, anksti ryte nuskinti jų agurkai jau tą pačią dieną važiuoja į prekybos centrus: „Tai yra mūsų didžiausias privalumas prieš importuotojus, nes daržovės vartotojus pasiekia savo šviežiausioje būsenoje.“

„Svarbiausias veiksnys pirkėjams renkantis daržoves yra šviežumas. Jos iš Lietuvos ūkių mūsų parduotuvių lentynas pasiekia tą pačią ar kitą dieną po skynimo, priklausomai nuo daržovių. Savo pirkėjams visada siekiame pasiūlyti didžiausią lietuviškų daržovių asortimentą ištisus metus“, - pabrėžia ir V. Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

Agurkų auginimas „Kietaviškių gausoje“ susideda iš dviejų etapų: sėklos sudaiginimo ir auginimo. Sėklai išdygti ir pasiruošti sodinimui reikia 2 savaičių. O vėliau, priklausant nuo metų laiko, agurkai užauga per 2 savaites vasarą ir per tris - žiemą. Agurkai yra puiki daržovė žmogaus organizmui. Tai - antioksidantų ir vandens ir vitaminų šaltinis. Ne veltui agurkų ekstraktai naudojami ir kosmetikoje - agurkai yra naudingi odos būklei gerinti.  


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba