Dvarčionių bendruomenė šiltąjį sezoną vilniečius kvies atrasti atkurtą sveikatingumo taką „Šeimų judesio pušynas“

2023 m. kovo 02 d.

„Giliukas“, voveraitė, varlytė – tai ne pasakų veikėjai, o atnaujinto Vilniaus miesto Dvarčionių bendruomenės sveikatingumo tako gyventojai, išdrožinėti ant suolelių, vartų ir skulptūrų „Šeimų judesio pušyne“. Gyventojų asociacija „Dvarčioniškiai“ – vieni iš prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ laimėtojų, pagaliau gali džiaugtis atkurta sporto, laisvalaikio žaidimų zona gryno oro ir ošiančių medžių apsuptyje.

„Džiaugiamės galėdami finansine pagalba prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių gerovės. Jau ne vienerius metus įsitikiname, kad nesvarbu, kiek gausi yra bendruomenė – jeigu ji dega troškimu pagražinti savo aplinką ir imasi iniciatyvos, idėjos tampa tikrove, kuriančia vertę dar platesniam žmonių ratui. Tokios iniciatyvos suburia bendraminčius, įkvepia žmonėms pasitikėjimo svajoti ir ryžto šias svajones įgyvendinti. Didžiuojamės būdami šio proceso dalimi“, – sako „Maxima LT“ generalinis direktorius Tomas Rupšys.

 

Atkurtos legendinės skulptūros ir atnaujinta infrastruktūra

Minėtas sveikatingumo takas Vilniuje buvo pagarsėjęs dar 1984-1992 metais, kuomet čia veikė „Sveikatingumo trasa“ su dvejomis bėgimo trasomis, treniruokliais sportuojantiems, o centrinėje miškelio erdvėje stovėjo medinės miško žvėrelių skulptūros, supynės vaikams, suoleliai vyresniems Dvarčionių gyventojams. Dabar, anot bendruomenės atstovo Vytauto Juozapavičiaus, ne tik atkurtos žymiosios skulptūros, bet ir atnaujinta visa infrastruktūra.

„Kažkada bendrovė „Dvarčionių keramika“ kartu su liaudies menininkais įkūrė parką, pagarsėjusį visame Vilniuje – mes nusprendėme jį atgaivinti. Legendinę „Giliuko“ skulptūrą atkūrė Gediminas Radzevičius, o kartu jis pagamino ir naujus galingus įėjimo vartus. Skulptorius Jonas Bugailiškis pagamino parko nuorodą-skulptūrą su voveryte bei varlės suoliuką. Pastatėme šiuolaikiškus ir sertifikuotus vaikų žaidimo įrenginius, naujus treniruoklius, įrengėme nuorodas bėgimo takuose. Smagu, kad gyventojai patys įsirengė trūkstamus skersinius – juk pagrindinis tikslas ir buvo visus paskatinti prisidėti“, – sako V. Juozapavičius.

 

Bendruomenės indėlis kasmet tampa vis svarbesnis

Dvarčionių bendruomenė veikia nuo 2009 m., aktyviai – nuo 2015-tųjų. Pasak bendruomenės atstovo, šiame krašte aktyviai veikia apie keliasdešimt žmonių, kurie padeda prižiūrėti aplinką, surinkti šiukšles take, kurti grožį drauge bei puoselėti tvirtą bendrystę.

„Šį pavasarį pušyne planuojame inkilų akciją – bendruomenė savo lėšomis juos nupirko, vaikai išpieš, o vėliau kartu su ornitologu tuos inkilus kabinsime – supažindinsime jaunuolius, kur skirtingi paukšteliai gyvena. Taip pat kuriame partnerystę su šalia tako veikiančia picerija – padėsime jai pritraukti lankytojų, o žmonėms galimybė papietauti po vaikštynių taip pat sukurs pridėtinės vertės“, – planais dalinasi V. Juozapavičius. 

Atnaujintas „Šeimų judesio pušynas“ atvertas tik rudenį, bet jau spėjo sulaukti daug teigiamų atsiliepimų socialiniuose tinkluose. Pasak bendruomenės atstovo, žmonės naudojasi nauja infrastruktūra net ir šaltuoju sezonu, o atėjus pavasariui, sveikatingumo taką atras vis daugiau turistų ir gyventojų.

 

Entuziazmo užtenka keleriems metams į priekį 

Nors „Šeimų judesio pušynas“ jau pilnai veikia, bendruomenė žada jį vystyti toliau: artimiausiu metu bus įrengtos dar trys naujos skulptūros, žaidimų aikštelė, šiukšlių dėžės. V. Juozapavičius džiaugiasi, kad jų bendruomenė yra iš tų, kurie problemas sprendžia, o ne jomis skundžiasi. Pavyzdžiui, spręsdama šiukšlių problemą, bendruomenė vykdo akciją – jeigu žmogus surenka iš miško šiukšles į maišelį, gauna bendruomenės ženklelį „Dvarčionys myli mane“.

„Visos problemos gyvenime gali būti įveikiamos. Štai, tik atkūrę pagrindinius vartus ir išgrindę įėjimą trinkelėmis, galvojome, kaip apsaugoti taką nuo automobilių. Juk mūsų pušynas skirtas tik pėstiesiems. Greitai radome sprendimą – vartus tiesiog susiaurinome“, – pasakoja V. Juozapavičius.

Paklaustas, ar bendruomenę rezultatai įkvėpė tolesniems projektams, jis patvirtina – Dvarčionių gyventojai nežada sustoti ir jau dabar planuoja, ką dar nuveiks savame krašte. 

„Atkūrėme ne tik sveikatingumo taką. Bendruomenės iniciatyva buvo sutvarkyti keliai, apšvietimas, paplūdimys prie Dvarčionių ežero – šiemet pasirūpinsime, kad paplūdimyje budėtų ir gelbėtojas. Tikiuosi, mūsų bendruomenėje bus dar saugiau ir švariau“, – sako V. Juozapaitis.

 

Bendruomenės projektus „Maxima“ rems jau devintą kartą

Šiemet naujoms iniciatyvoms „Maxima“ skirs net 120 tūkst. eurų ir skatins bendruomenes naujai pažiūrėti į tvarumo, aplinkosaugos bei klimato kaitos sąvokas, kvies vystyti tvarumo iniciatyvas ir veiklas, susijusias su gamtos puoselėjimu: žaliųjų zonų kūrimu, gamtos paveldo išsaugojimu, išteklių taupymu ir kitomis tvarių sprendimų paieškomis kasdieniniame bendruomenės gyvenime.

Programoje gali dalyvauti bendruomenes vienijančios nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos. Savivaldybės administracija gali teikti tik vieną paraišką su viena organizacija. Paraiškos priimamos iki kovo 23 d. – tuomet bus atrinktas trumpasis dalyvių sąrašas, o vėliau, po ekspertų komisijos įvertinimų ir balsavimo internete, paaiškės finansavimo laimėtojai. Dalyvavimo taisyklės ir registracijos forma šių metų konkursui: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba