„Mes – bendruomenė“ 2024

MES-BENDR_576x353 (1)

Dėkojame visiems balsavusiems ir dalinamės konkurso „Mes-bendruomenė“ nugalėtojų sąrašu.

„Maximos“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ jau dešimtą kartą pakvietė Lietuvos bendruomenes teikti idėjas prasmingam vaikų laisvalaikiui po pamokų. Šias metais apie 200 bendruomenių pasiūlė savo idėjas vaikų sporto, sveikatingumo, laisvalaikio ir kitoms iniciatyvoms įgyvendinti. Prie bendruomenių projektų įgyvendinimo „Maxima“ prisidės skirdama 130000 eurų finansinę paramą.

Sveikiname visas bendruomenes, kurios ne tik svajoja, bet ir kuria prasmingą bei lavinantį vaikų laisvalaikį. Dėkojame visiems, dalyvavusiems „Mes-bendruomenė“ 2024 m. konkurse! 

Projekto kampanijos vaizdo įrašą galite rasti čia: „Mes – bendruomenė“ - YouTube

Turite klausimų? Rašykite mumsrupi@maxima.lt

2024 m. „Mes – bendruomenė“ iniciatyvų konkurso laimėtojai

file

Asociacija „Akademijos bendruomenės centras“ / „Elfų istorijos Akademijoje“

Neabejingi Akademijos miesteliui asociacijos nariai prisideda prie kūrybiškos vietokūros ir kuria  skirtingoms kartoms patrauklias iniciatyvas.

Iniciatyva „Elfų istorijos Akademijoje“ siekia apjungti vaikų vaizduotę ir paversti fantastinį mitinių būtybių miestelį realybe. Kiekvienas unikalus elfo namelis primins, kad asmeniniai skirtumai netrukdo kurti stiprios bendruomenės.

Asociacijos nariai dalinasi, kad pirmąkart elfai buvo pastebėti Kamšos draustinyje. Siekiant nedrumsti darnaus gamtos ritmo, išdaigininkams buvo atrasti nauji namai – Marvos fortas. Čia akademiečiai elfams padės įsikurti: konstruos gyvenvietę, tyrinės bei žais gamtoje. Pabrėždami Kamšos draustinio svarbą, ant greta esančių garažų sienų paliks „Kamšos elfų“ žinutę bendruomenei – meno kūrinį, apjunkdami svarbiausius šio miško simbolius.

Kviesdamas vaikus prisijungti prie bendros kūrybos, projektas prisidės prie vaikų kokybiško laisvalaikio leidimo, gamtos pažinimo, tvarumo įsisąmoninimo.

file (25)

Asociacija „Kintų bendruomenė“/  „Atrask save gamtos ir inovacijų apsuptyje“

Nuo pat Kintų bendruomenės įsikūrimo didelis dėmesys skiriamas jaunosios kartos užimtumui.

Šiais metais bendruomenė taip pat nori prisidėti prie vaikų užimtumo po pamokų, tad projektas reikalingas tam, kad bendruomenės teritorijoje vaikai po pamokų ir laisvalaikio metu galėtų aktyviai, saugiai ir įdomiai leisti laiką gamtos apsuptyje.

Projekto tikslas – telkti ir aktyvinti vietos vaikus ir jaunimą, mažinti kultūrinę, socialinę informacinę atskirtį, kurti bendruomenės vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų veiklas bei pramogų erdves plėtojant edukacijos, sporto infrastruktūrą, skatinti saviraišką į veiklas įtraukiant socialinės rizikos šeimų bei turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus.

Bendruomenė planuoja įrengti lauko erdvę, kurioje bus pavėsinė su įmontuota rašymo lenta, supynė, lauko muzikos instrumentai, basakojo takas. Manoma, kad tai padės formuoti sąmoningą jauno žmogaus asmenybę, mažinti stresą ir žadinti teigiamas emocijas, atskleisti įvairius sugebėjimus, skatinti kūrybiškumą ir bendravimą su kitais vaikais.

Projekto metu vyks sporto, robotikos užsiėmimai su edukaciniais konstruktorių rinkiniais, įvairios edukacijos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai lavins  kūrybiškumą,  bendradarbiavimą, loginį mąstymą, ugdys dinamišką aplinką. Vaikai džiaugsis mokydamiesi ir kurdami.

file (4)

Asociacija „Pušaloto Bendruomenė“/ „Vaikų ir jaunimo erdvė Pušalote“

„Vaikų ir jaunimo erdvė Pušalote“ – tai būsima Pušaloto bendruomenės vaikų turiningo laisvalaikio praleidimo erdvė, kurioje vyks popamokinė, poilsinė, kultūrinė veikla, puoselėjanti vaikų draugystę, vienybę, savarankiškumą, kūrybiškumą.

Iki šiol Pušalotiečių vaikai neturėjo erdvės, kurioje galėtų susiburti, todėl Pušaloto bendruomenė, matydama šią problemą, ėmėsi iniciatyvos, kad tokia erdvė atsirastų.

„Vaikai yra mūsų visų ateitis – šeimos, valstybės. Užaugę gražioje, šiltoje, draugiškoje, mylinčioje, pamokančioje aplinkoje jie kurs, puoselės ne tik savo sukurtą kiemą, šeimą, bet ir savo šalį – Lietuvą“, – sako bendruomenė.

file (5)

Asociacija „Skuodo krašto bendruomenė“/ „Patrauklios aplinkos sukūrimas Skuodo vaikams“

Skuodo krašto  bendruomenei rūpi kiekvienas gyventojas – ir mažas, ir didelis, ir jaunas, ir senas. Bendruomenė stengiasi atliepti gyventojų poreikius, sudaryti galimybę kiekvienam jaustis svarbiu, pilnaverčiu asmeniu, galinčiu būti reikalingu bei naudingu.

Projekto „Patrauklios aplinkos sukūrimas Skuodo vaikams“ tikslas – sukurti jaukią ir patrauklią aplinką, skatinančią vaikų aktyvumą.

Bendruomenė pastebi, kad Skuode trūksta erdvių, kuriose būtų smagu susiburti ir kartu leisti laiką, trūksta pramogų, edukacijų ir kitų užsiėmimų. Teigiama, kad šis projektas prisidės prie alternatyvių laisvalaikio pramogų erdvių kūrimo, užimtumo galimybių didinimo, suteiks galimybę įvairesnėms veikloms, edukacijoms ne tik vaikams, bet ir visiems vietos gyventojams. Projektas taip pat prisidės prie Skuodo gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo, aplinkos gražinimo bei bendruomeniškumo skatinimo.

file (1)

Asociacija „Šeimų bendrystė“/ „Tėkmė“ deda iš viršaus“

„Kiek laiko gyja į asfaltą nubalnoti keliai? Kiek vaikystės atsiminimų apie tai papasakotų šiuolaikinių vaikų tėvai? Pabaiske vaikai, žaisdami krepšinį 2024 metais, irgi gali tai paliudyti. Ar papasakoti istoriją, kaip užkliuvus už besikalančios asfalte pienės prarado kamuolį žaisdami kvadratą“, – sako asociacijos „Šeimų bendrystė“ nariai.

Norėdama suteikti vaikams sparnus „dėti į kašį“ ir saugiai sportuoti, asociacijos „Šeimų bendrystė“ tėvai siekia kurti projektą, kuriuo norima sukurti saugią ir patrauklią sporto erdvę vietos vaikams ir jaunimui aktyviai leisti laisvalaikį.

Projektu planuojama įrengti saugią, šiuolaikinę, specialia danga užklotą sporto aikštelę, kurioje Pabaisko vaikai, jaunuoliai ir jų tėvai galėtų saugiai sportuoti, leisti laisvalaikį ar organizuoti draugiškas rungtynes. 

file (2)

Asociacija „Vasaknų bendruomenė“/ „Kūrybos ir inovacijų erdvė – „SandBox“

Vasaknų bendruomenė vienija 36 Dusetų seniūnijoje gyvenančius bendraminčius, kurių tikslas – kurti pridėtinę vertę visuomenei. Organizacija siekia vystyti sumanaus kaimo viziją kuriant inovatyvų, alternatyvų, tvarų, bendruomenišką ir kultūriškai įvairų gyvenimo būdą Vasaknose.

Jaunoji Vasaknų karta itin noriai įsitraukia į socialinių inovacijų kūrimą, todėl bendruomenė siekia įkurti „Kūrybos ir inovacijų erdvę – „Sandbox“. Tai – alternatyvi kūrybos, poilsio erdvė jaunimui, kuri taptų lyg klasteriu, buriančiu jaunus žmones veikti, mąstyti, generuoti unikalias idėjas.

Šioje erdvėje bus įgyvendinamos 2 inovatyvios vaikų idėjos – autonominis picų pristatymas oru bei skaitmeninis Vasaknų biologinės įvairovės žemėlapis. Projektas kurs pridėtinę ir tęstinę vertę – bus įkurta alternatyvi kūrybinė erdvė vaikų užimtumui didinti (laisvalaikiui, edukacijoms, dirbtuvėms), įgyvendintos 2 jaunimo idėjos, kurių dėka bus sukurtos ne mažiau nei dvi inovatyvios, visuomenei prieinamos paslaugos.

file (8)

Asociacija „Žvirgždaičių miestelio bendruomenė“/ „Laisvalaikio ir sporto erdvė Žvirgždaičiuose“

Žvirgždaičių miestelio bendruomenė mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį. Ypač iniciatyvus ir sportuojantis miestelio jaunimas, kuris dalyvauja jaunimo iniciatyvų projektuose ir organizuoja tinklinio, stalo teniso varžybas ir kitas sportines veiklas.

Žvirgždaičių miestelio gyventojai aktyviai dalyvauja seniūnijų ir bendruomenių sportinėse varžybose, kur pasiekia puikių rezultatų. Neturėdami sąlygų, kur aktyviai treniruotis ir leisti laisvalaikį žaidžiant krepšinį, vietos jaunimo krepšinio komanda 2021 m. ir 2023 m. rajono seniūnijų varžybose užėmė prizines vietas.

Bendruomenės teigimu, jaunimui, bendruomenės nariams, seniūnijos gyventojams tokios vietos bei sporto užimtumo paslaugų ypač trūksta, nes miestelis yra rajono pakraštyje ir ne visi gali leisti laisvalaikį kokybiškai sportuodami rajono centre, kurį pasiekti labai sudėtinga.

Projektu „Laisvalaikio ir sporto erdvė Žvirgždaičiuose“ būtų pagerinta gyvenamoji aplinka ir viešoji infrastruktūra, įrengta saugi universali sporto aikštelės danga, pastatytos dvi krepšinio lentos su lankais ir tinkleliais.

file (4)

Biržų rajono asociacija „Suosto kaimo bendruomenė“/ „Savas kampas“

Suosto kaimo bendruomenė gyvuoja jau 21 metus, per šį laikotarpį bendruomenei pavyko įgyvendinti daugiafunkcinės sporto aikštelės lauke atnaujinimo projektą, įsigyti gimnastikos sienelę, 3 vnt. lauko treniruoklių. Šiais metais bendruomenės pastato 2-ąjame aukšte norima įrengti laisvalaikio erdvę vaikams ir jaunimui.

Bendruomenė stengiasi vaikams parodyti bendruomeniškumo svarbą, savanorystės prasmę. Kai sąlygos laiko leidimui lauko aikštelėje nebėra tinkamos, įrengus jaukią erdvę po stogu vaikai galėtų susitikti, žaisti, kurti ir bendrauti.

Bendruomenė ketina įsigyti biliardo stalą, smiginį, stalo žaidimų, nešiojamą projektorių, 4 vnt. sėdmaišių, pastatomą lentyną, mikrobangų krosnelę bei planuoja atnaujinti 4 lubų šviestuvus,  grindis, sienas. Vaikai turės erdvę kūrybai, šokių mokymuisi, filmų žiūrėjimui, bendravimo įgūdžių lavinimui.

file (9)

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka/ „Lauko skaitykla“

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka vykdo bibliotekinio, informacinio, kultūrinio gyventojų aptarnavimo veiklas ir funkcijas, skatina skaitymą, didina prieinamumą negalią turintiems asmenims įgyvendindama kryptį „Biblioteka visiems“.

Vienas bibliotekos uždavinių – didinti vaikų švietimo paslaugų įvairovę, prieinamumą ir kokybę. Siekdama plėsti neformaliojo vaikų švietimo, užimtumo paslaugas bei skatindama aktyvų vaikų užimtumą laisvalaikiu, skaitymą ir kūrybiškumą, biblioteka projekto metu įrengs „Lauko skaityklą“ (kupolą), kuris įsikurs šalia įėjimo į Joniškio miesto parką.

„Lauko skaitykloje“ vasaros metu vyks garsiniai skaitymai, edukaciniai kino užsiėmimai, kūrybinės rašymo dirbtuvės, robotikos, skrebinimo edukaciniai užsiėmimai, lauko ir stalo žaidimai. Stacionari „Lauko skaitykla“ suteiks galimybę vasaros metu organizuoti dažnesnį kokybišką vaikų užimtumą laisvalaikiu, skatins skaitymo įpročius, lavins kūrybiškumą, bendruomeniškumą.

file (12)

Kretingos rajono Vydmantų gimnazija/ „Modernus Vydmantų parkelis „Inovatyvu, smagu ir naudinga“

Kretingos rajono Vydmantų gimnazija, kurios pagrindinis veiklos tikslas – plėtoti intelektines ir fizines asmens galias, vadovaujasi filosofine nuostata „Ne mokyklai, o gyvenimui mokomės“. Gimnazija atsakingai žiūri, kad vaikai turėtų visas galimybes mėgautis prasmingu bei aktyviu laisvalaikiu.  

Projektu „Modernus parkelis „Inovatyvu, smagu ir naudinga“ siekiama gimnazijos teritorijoje įkurti inovatyvią lauko erdvę – parkelį, kuriame gimnazijos mokiniai bei visi Vydmantų kaimo bendruomenės nariai galėtų užsiimti aktyvia fizine bei protine veikla, patiems pasigaminant elektros energiją išmaniesiems įrenginiams pasikrauti. 

Projekto metu norima pastatyti suoliuką-treniruoklį su USB pakrovėju, taip pat treniruoklį-malūną su USB pakrovėju, lauko žaidimų stalą, šachmatus, kūginę laipynę. Įrenginiai bus pritaikyti asmenims su negalia, skatinantys atsinaujinančių energijos išteklių vartojimą, prasmingą socialinį bendravimą bei atsakingą požiūrį į klimato kaitą.

file (13)

Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centras / „Vienybė judant“

„Vienybė judant“ – tai Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro (LVJUC) projektas, skirtas skatinti bendruomenės vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi ir komandinį darbą. 

Šiuo projektu siekiama įkurti atvirą parkūro treniruočių zoną. Čia jaunimas galės mokytis įveikti fizines ir psichologines kliūtis, baimes, ryžtingai siekti tikslo ir ugdyti kūrybiškumą. Kartu bus kuriamos ilgalaikės draugystės, nes pažengę jaunuoliai taps pradedančiųjų mentoriais, skatinančiais nenuleisti rankų. 

Projekto metu taip pat bus rengiami visai bendruomenei atviri renginiai bei varžybos. Šie renginiai kvies miestelio bendruomenę diskutuoti apie šiuolaikinę kultūrą ir suvienyti skirtingas kartas siekiant bendro tikslo.

file (14)

Meninio lavinimo studija „Ramunėlė“ / „Tylos ir garso išradėjai“

Prienų meninio lavinimo studija „Ramunėlė“ susibūrė dar 2012 m. Veiklos pradžioje kolektyvą pradėjo lankyti 4–7 metų amžiaus vaikai, kurių skaičius kasmet vis didėjo, vaikų amžius tarpsnis plėtėsi. Ilgainiui susikūrė dvi grupės, kurios pradėjo dirbti su solistais, kurie per metus suorganizuoja ir sudalyvauja apie 50 koncertų, džiaugiasi puikiais laimėjimais, garsina Prienus.

Kasmet vasaros metu meninio lavinimo studija „Ramunėlė“ rengia vaikų ir jaunimo kūrybines stovyklas „Vasara su muzika“, kurios skirtos ne tik studijos vaikams, bet ir socialiai pažeidžiamai vaikų grupei. Vaikų poreikis ir skaičiai kasmet vis didėja.

Studija savo projektu „Tylos ir garso išradėjai“ nori kurti profesionalų vedamą nuotaikingą, įspūdžių kupiną, interpretacinio ir improvizacinio pobūdžio užsiėmimų ciklą. 
Jame kiekvienas dalyvis taps atlikėju, susipažins su bendravimo ir bendradarbiavimo praktikomis, būgnų grojimo technikomis, turės galimybę atlikti įvairias/ tam tikras ritmines kompozicijas, prisilies prie terapinių erdvinių instrumentų, kurie padės išreikšti savo jausmus per garsą.

file (15)

Pakruojo rajono Linkuvos lopšelis-darželis „Šaltinėlis“/ „Skambantis „Šaltinėlis“

Linkuvos lopšelis-darželis „Šaltinėlis“ – ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikianti įstaiga, įsikūrusi nedideliame Linkuvos miestelyje, atokiai nuo didesnių kultūros centrų. 

1987 m. įkurtame darželyje ugdomi 77 vaikai iš Linkuvos ir aplinkinių rajono kaimų. Beveik 40 proc. įstaigos auklėtinių turi specialiųjų ugdymosi poreikių, nemažai jų gyvena šeimose, kurios ekonominiu, socialiniu ir kultūriniu aspektu negali užtikrinti visapusiškos ir kokybiškos vaiko raidos. Šią spragą stengiasi užpildyti darželis, tačiau dėl nepakankamo finansavimo tai padaryti sudėtinga – nėra galimybės pasiūlyti vaikams šiuolaikinių priemonių, skatinančių jų smalsumą, kūrybiškumą.  

Viena tokių priemonių, kuri naudinga ir paveiki vaiko raidai – muzikinis ugdymas. Lopšelis-darželis „Šaltinėlis“, siekdamas ugdyti darželio auklėtinių kompetencijas ir suteikti įvairiapusę vaiko raidą skatinančias sąlygas, nori įsirengti lauko muzikos instrumentų erdvę. Joje lopšelio-darželio auklėtiniai galėtų muzikuoti ir taip ugdyti įvairias kompetencijas.

file (20)

VšĮ „Melkio“ mokykla / „Melkio vaikų kūrybinė laboratorija“

VšĮ „Melkio“ mokykla – bendruomeninė mokykla, veikianti Vilniaus rajone, Melkio kaime.
Mokykla kuria vaikams vietą, kurioje jie gali augti laisvai pažindami save, pasaulį, gyvenimo dėsnius, gamtą ir skleidžiantis jų kūrybiškumui bei asmenybėms pasitikinčiai žengti savo gyvenimo keliu.

Pagrindinis projekto „Melkio vaikų kūrybinė laboratorija“ tikslas – sudaryti galimybes turiningam mokyklos moksleivių ir kitų Melkio bei aplinkinių kaimų vaikų užimtumui po pamokų sukuriant tinkamą erdvę kūrybinei saviraiškai bei organizuojant praktinių įgūdžių lavinimo veiklas bendradarbiaujant mokyklos ir kaimo bendruomenėms.

Projekto metu ketinama įrengti kūrybines erdves ir jose 3–4 kartus per savaitę organizuoti tokias veiklas kaip drožyba, raižyba, keramika, smilkalų ir muilo gamyba, darbus su mediena ir metalu, antrinių žaliavų panaudojimą ir kt. Įrengtas kūrybines erdves mokykla planuoja naudoti vaikų užimtumui atostogų metu organizuojant stovyklas.

file (22)

VšĮ „Via alba“/ „Laimės sagutė“

VšĮ „Via alba" veiklą vykdo jau 8-erius metus, o nuo 2023 m. sausio 1 d. teikia ir akredituotą socialinę vaikų dienos priežiūrą. Kitos organizacijos veiklos orientuotos į socialinių paslaugų teikimą – pagalbą sprendžiant socialines problemas, susidorojant su kylančiais sunkumais žmonėms, šeimoms, bendruomenėms ir visuomenei. 

Projektas „Laimės sagutė“ bus skirtas Mažeikių „Senamiesčio vaikų dienos centro“ vaikų bendruomenei. Jo tikslas – įrengti keramikos dirbtuves, perteikti vaikams tradicijų puoselėjimą, užtikrinti prasmingą laisvalaikį, atskleisti vaikų kūrybiškumą, sugebėjimus, skatinti tarpusavio bendravimą, puoselėti draugystę. 

Įžvelgiamos ir papildomos veiklų naudos: bus lavinama jaunesnio amžiaus vaikų smulkioji motorika, pojūčiai, kalba, erdvinis susivokimas, dydžio apimtis, spalvinis pajautimas, kantrybė, socialiniai įgūdžiai bei skatinama vaizduotė, stiprinama emocinė savijauta, mažinamas stresas. Prisijungti į bendras projekto veiklas kviečiama bus ir Mažeikių senamiesčio sodo bendruomenė.

file (23)

VšĮ „Vilniaus socialinis klubas“/ „Vilniaus socialinio klubo erdvė jaunuolius įgalinančiai veiklai“

„Vilniaus socialinis klubas“ – nevyriausybinė organizacija siekianti padėti vaikams ir jaunuoliams įveikti sunkumus teikiant profesionalią ugdomąją-socialinę pagalbą bei stiprinant tarpusavio ryšius bendruomenėje. Organizacija įsitikinusi, kad veiklus jaunimas – stipri bendruomenė.

„Vilniaus socialinis klubas“ pastebi, kad Vilniuje, Naujininkuose, trūksta saugių erdvių vaikams ir jaunimui, kuriose galėtų būti stiprinami tarpusavio ryšiai. Atkreipusi dėmesį į problemą organizacija siekia puoselėti idėją sukuriant gyvybingą bendruomenę ir suteikiant saugią laisvalaikio erdvę, kurioje jauni žmonės galėtų tobulėti. 

Idėjos įgyvendinimui norima renovuoti organizacijos patalpose esantį rūsį, kuriame būtų vykdomos, įtraukiančios, ugdančios ir stiprinančios bendruomeniškumą veiklos jaunuoliams. Atnaujintos patalpos organizacijai padės vykdyti daugiau įvairius įgūdžius lavinančių veiklų, įtraukti į jas daugiau jaunuolių ir padidinti jų užimtumą Naujininkuose. Organizacija įsitikinusi, kad tai bus naudinga visai bendruomenei – užtikrins jaunimo socializaciją bei šeimos, kaip bendruomenės dalies, stiprinimą.

Apie šių metų projekto kryptį

Vaikų gyvenimas tęsiasi ir po pamokų. Neretai pasibaigus pamokoms pritrūkstama įdomių, kritinį mąstymą lavinančių ir prasmingą laisvalaikį suteikiančių veiklų, kurias mažieji bendruomenių nariai gali veikti. Norint pasiūlyti veiklas, kuriomis vaikai galėtų užsiimti laisvu laiku, yra itin svarbu sukurti tokią aplinką, kuri padėtų atskleisti jų kūrybiškumą, sugebėjimus ar skatintų puoselėti naujas draugystes.

 

Siekdami prisidėti prie šios problemos sprendimo, šiais metais bendruomenes kviečiame teikti paraiškas, susijusias su vaikų užimtumo ir neformalaus ugdymo vystymu po pamokų, teikiant projektus, orientuotus į:

 

  • kūrybiškumą ar įvairius įgūdžius lavinančių veiklų steigimą;
  • susibūrimo vietų ar bendrų erdvių steigimą;
  • laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą;
  • reikalingos įrangos popamokinėms veikloms, įsigijimą ir kt.

Loading...

DUK

MAXIMOS socialinis projektas – iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ – šiemet minėdamas 10-ąjį jubiliejų siekia prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų. Pavyzdžiui, vystant alternatyvias edukacijos, veiklų ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes, plėtojant edukacijos, kultūros ar sporto infrastruktūrą. Prisidėdama prie bendruomenių idėjų įgyvendinimo šiemet MAXIMA skirs 130 tūkst. eurų finansinę paramą.

Vaikų gyvenimas tęsiasi ir po pamokų. Neretai pasibaigus pamokoms pritrūkstama įdomių, kritinį mąstymą lavinančių ir prasmingą laisvalaikį suteikiančių veiklų, kurias mažieji bendruomenių nariai gali veikti. Norint pasiūlyti veiklas, kuriomis vaikai galėtų užsiimti laisvu laiku, yra itin svarbu sukurti tokią aplinką, kuri padėtų atskleisti jų kūrybiškumą, sugebėjimus ar skatintų puoselėti naujas draugystes.

Siekdami prisidėti prie šios problemos sprendimo, šiais metais bendruomenes kviečiame teikti paraiškas, susijusias su vaikų užimtumo ir neformalaus ugdymo vystymu po pamokų, teikiant projektus, orientuotus į:

  • kūrybiškumą ar įvairius įgūdžius lavinančių veiklų steigimą;
  • susibūrimo vietų ar bendrų erdvių steigimą;
  • laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą;
  • reikalingos įrangos popamokinėms veikloms, įsigijimą ir kt.

Šis projektas – iniciatyvų konkursas skirtas bendruomenes vienijančioms (nevyriausybinėms, ne pelno siekiančioms) organizacijoms. Projekte gali dalyvauti pelno nesiekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą, esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą ir įrodančios, jog yra pajėgios finansiškai prisidėti prie projekto įgyvendinimo mažąja investicijų dalimi (30 proc. reikalingų lėšų). Savivaldybių administracijos dalyvauti konkurse gali tik teikdamos bendrą paraišką su kitomis ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Savivaldybės administracija gali teikti tik vieną paraišką su viena organizacija.

Paramos gavėju gali būti juridiniai asmenys, turintys teisę gauti paramą pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą. Išsamią informaciją dėl paramos gavėjo statuso suteikimo galima rasti Valstybės įmonės registrų centro interneto svetainėje.

Konkurso paraiška nėra sudėtinga, ją reikia pateikti interneto svetainėje https://www.maxima.lt/mes-bendruomene, tačiau ji turi būti užpildyta aiškiai, tvarkingai ir lietuvių kalba, o joje būtina pateikti visą prašomą informaciją.

Pagalba