Balsavimas ir anketų vertinimas pasibaigęs. Netrukus skelbsime laimėtojus.

Jau septintus metus vykstantis projektas „Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą. Šiemet „Maxima“ iš viso bendruomenių idėjų įgyvendinimui skirs rekordinę sumą pinigų – 100 tūkst. eurų.


Balsavimo rezultatai

Pasidalink:

Ar norite pakeisti savo balsą?

Atšaukti
Patvirtinti

Ačiū, jūsų balsas užskaitytas.

Grįžti

2186

Asociacija „Pilsota“/Kuršių genties muziejaus steigimas


Asociacija „Pilsota“ (įsikūrusi 2015 m.) užsiima kuršių genties rekonstrukcija. Kuršiai - vienintelė mūsų krašto gentis, neretai pavadinama baltų vikingais, dėl savo marinistinės kultūros mus įtraukianti į jūrinių valstybių šeimą. Deja, būtent dėl to, neretai kuršiai įsivaizduojami tik kaip pajūrio gyventojai, užmirštant, kad jų archeologinis paveldas aptinkamas visoje vakarų Žemaitijoje. Mūsų tikslas – įrengti kuršių genties istorijos ir materialinio paveldo muziejų Mosėdžio miestelyje. Įrengus KURŠIŲ MUZIEJŲ, būtų įveiklinta vietos bendruomenė, atsirastų erdvė vietos renginių ciklui, kurių metu Mosėdžio miestelio gyventojams ir gimnazijos moksleiviams būtų pristatoma jų krašto istorija, materialinis ir kultūrinis paveldas. Tokio tipo muziejaus su tokio lygio ekspozicija nėra visoje Lietuvoje, tai būtų pirmasis muziejus kuriame eksponuojamos prabangios ir tikslios archeologinių komplektų rekonstrukcijos. KURŠIŲ MUZIEJUJE vyktų ekskursijos Skuodo rajono bendruomenėms, turistams iš Lietuvos ir užsienio. Muziejaus unikalumas garsintų miestelį ir jo bendruomenę šalies ir, tikėtina, tarptautiniame lygmenyje. Kadangi viskas vykdoma entuziastų rankomis be jokio finansavimo jau ketvirtus metus, darbai yra pasiekę tą tašką, kuomet reikalingos investicijos medžiagoms ir darbams kurių savarankiškai atlikti negalime. Papildomos lėšos leistų užbaigti projektą ir jį prisistatyti visuomenei.

DAUGIAU

1891

Viešoji įstaiga Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras/Pavėžėjimo paslauga neįgaliesiems


Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro tikslas įvairių socialinių, sociakultūrinių paslaugų teikimas garbaus amžiaus, socialiai remtiniems, negalią turintiems žmonėms bei kitiems Vilniaus miesto Vilkpėdės seniūnijos. Vykdydami bendrovės MAXIMA LT bendruomenių projektą „Mes – bendruomenė“ išspręsime: 1. Neregių, silpnaregių bei garbaus amžiaus bendruomenės narių pavėžėjimo paslaugą vykstant į užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitas įstaigas. 2. Suteiksime Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro saviraiškos meno kolektyvams galimybę nuvykti ir tuo pačiu dalyvauti kultūriniuose renginiuose įvairiose Vilniaus miesto vietose ir kitose savivaldybėse. 3. Sudarysime galimybę bendruomenės nariams išvykti į ekskursijas, aplankant pažintinius takus, muziejus. Įgyvendintas projektas ženkliai pagerins pagalbą ir socialines paslaugas asmenims dėl neįgalumo, amžiaus ar kitų socialinių problemų negalintiems pasirūpinti savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, bei leis sėkmingai vykdyti kultūrinę, visuomeninę, organizacinę veiklą, mažinant regėjimo neįgaliųjų socialinę atskirtį. Neturėdami transporto priemonės, jaučiamės taip kaip jaustųsi žmogus be kojų. Mums tai labai svarbu, net galima pasakyti, kad tai išgyvenimo klausimas. Nenorime užsidaryti tarp savų sienų.

DAUGIAU

1070

Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“/Herojų kava – įkrauk supergalias


Mūsų bendruomenei svarbus, nes planuojam, jog gyventojai per įdomias, patraukiančias projektines veiklas (pasivaišinę kava, išmėginę sensorines erdves, pabendravę, susipažinę su bendruomenės atstovais ir savanoriais), labiau įsitrauks į NVO veiklą ir taip didės gyventojų aktyvumas, pilietiškumas. Svarbu formuoti teigiamą požiūrį į autizmą – pagrindinė žinia – autizmo nereikia slėpti, apie jį būtina kalbėti, dalintis informacija ir tokiu būdu suteikti reikiamas paslaugas autistiškiems asmenims ir jų šeimoms, specialistams. Šis projektas būtent ir skatina tokią komunikaciją. Pagrindinės projekto veiklos apima reikalingų priemonių įsigijimą ir komunikaciją. Planuojama įsigyti lengvai pastatomus kavos įrenginius, siekiant vaišinti gyventojus kava/arbata ir taip pat sensorines erdves - 3 skirtingos palapinės su atitinkamomis sensorinėmis priemonėmis, kuriose galima nusiraminti arba kaip tik įsitraukti į stimuliuojančia veiklą, taip pat poilsio, edukacijos zonos. Projekto veiklas galima skirstyti į pagrindinius etapus: 1. Įsigyti nešiojamą sensorinę įrangą, pritaikomą ją greitai sumontuoti viešosiose erdvėse. Sukurti Herojų kavos dizainą, prekės ženklą, paruošti priemones (lankstinukus, kavos puodelius, stendus). 2. Apmokyti savanorius, kurie pagelbės prižiūrėti vaikus, vaišinti kava 3. Komunikacijos kompanija – projekto ir jo naudos pristatymas, bendradarbiavimo tinklų užmezgimas su kitom bendruomenėmis, edukacinių susitikimų , renginių plano sudarymas 4. Dalyvavimas renginiuose, edukacijose, šventėse, susitikimai viešosiose erdvėse. 5. Komunikacija – viso projekto metu. Planuojama kas antrą savaitę paruošti ir nufilmuoti laidą – “Herojų kava – įkrauti supergalias” kurios turinys – pokalbiai apie bendruomenę, toleranciją, socialines paslaugas, kasdienines šeimų problemas ir iššūkius.

DAUGIAU

839

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija/Šachmatų kiemelis


Mokydamiesi žaisti šachmatais vaikai įgyja gebėjimų reikalingų realiame gyvenime: taktikos, kūrybiškumo, atkaklumo, apskaičiuotos rizikos, gebėjimą pralaimėti ir tinkamai į tai reaguoti. Šachmatai – nuolatinis tobulėjimas ir pažanga! O mes šaltiniečiai, mes norime nuolat tobulėti, augti ir rodyti pavyzdį kitiems. Šachmatų žaidimo mokytis pradedame nuo priešmokyklinio ugdymo. Pirmoje klasėje gebėjimai ugdomi tam skirtoje pamokoje, o antroje-ketvirtoje – integruojami į dalykų pamokas. Nuo 2015 metų šachmatais žaidžia visi pradinių klasių mokiniai. Žaidimo moko 20 mokytojų. Kasmet vyksta šachmatų turnyrai, į kuriuos įsitraukia visa bendruomenė, atvyksta garsūs šachmatininkai. Projekto tiksas - suteikti galimybę ne tik pamokų metu žaisti šachmatais, tačiau ir būtant gryname ore per pertraukas, po pamokų su draugais, tėvais, globėjais ar gaminaičiais lavinti savo sugebėjimus, įrengiant šachmatų kiemelį.

DAUGIAU

696

Skuodo rajono kultūros centras/Mobili kultūros ir meno erdvė


Kultūra yra kiekvienos valstybės vertybių pamatas, svarbu ją saugoti ir puoselėti, tiek dvasines, tiek materialines. Todėl, mums svarbu tinkamai jas reprezentuoti ir pateikti gyventojams. Norime, jog mūsų žiūrovai renginiuose jaustųsi gerai, būtų jauku, gražu, estetiška ir kokybiška. Taip pat, Skuodo rajonas yra unikalus kraštovaizdžiu, tad įvairiose erdvėse kultūra atsiskleistų dar kitomis spalvomis, būtų lengviau įgyvendinti sumanymus. Kad ir maža savivaldybė, bet su didele širdimi. Norime būti stipriu kultūros židiniu, suburiančiu visus gyventojus! Projekto veiklos: Pirmu projekto etapu, birželio mėnesį, būtų įsigyjama scenos pakyla (24 kv. m), perkamos sulankstomos lauko kėdės (apie 30 vnt.) ir lauko burbulinės lempos (apie 20 m); 2. Įsigijus visas šias priemones, liepos-rugpjūčio mėn. planuojama surengti 3 susitikimus-mokymus „Įkvėpk pozityvo“ su žinomais Lietuvos aktoriais, visuomenės veikėjais. 3. Žmonės yra išsiilgę muzikos, koncertų, susiėjimų, tad vienas vakaras būtų skirtas pasiklausyti koncerto ir pašokti vakare po darbų (rugpjūtį-rugsėjį). Šios paramos gavimas ir inventoriaus įsigijimas palengvintų bei žymiai pagerintų mažesnių renginių organizavimo kokybę Skuodo rajono savivaldybėje. O vykstantys susitikimai-mokymai ir koncertas pagyvintų rajono žmonių kasdienybę, didintų užimtumą ir mokymąsi, sustiprintų emocinį intelektą, įkvėptų pozityvo, geros nuotaikos. Su įsigytu inventoriumi kultūra keliautų ne tik miesto erdvėse, bet ir rajone.

DAUGIAU

502

VšĮ „Judesio ir minties teatras“/Stovykla - festivalis „Kūrybingi“


VšĮ „Judesio ir minties teatras" - profesionalių aktorių ansamblis, aštuntus metus iš eilės organizuojantis edukacines teatro stovyklas vaikams ir jaunimui. Tęsiant sėkmingą veiklą, šiemet bus organizuojamas ir 3-iasis teatro festivalis, kurio metu ne tik stovyklos dalyviai įtraukiami į kūrybinį procesą, bet ir rajono gyventojams rengiami nemokami pasirodymai skatinant kultūros prieinamumą apylinkėse, kur ji nėra plačiai prieinama. Pagrindinis projekto tikslas išlieka - didinti Šalčininkų krašto jaunimo užimtumą bei skatinti jų saviraišką per kūrybines veiklas, didinti kultūros prieinamumą visame Šalčininkų krašte apjungiant meno ir mokslo kūrybinę veiklą. Projektas skirtas jaunimo (iki 18 metų) kūrybinio potencialo ugdymui, meninių sugebėjimų bei žinių plėtojimui bei profesionalių meno disciplinų regione sklaidai. Profesionali aktorių komanda ugdys kūrybinį jaunimo mąstymą atliekant praktines vaidybos užduotis, remiantis specialiu metodu kitakalbiams (metodui sukurti buvo skirta kultūros tarybos stipendija). AKTUALUMAS: Šalčininkų kraštas - savo specifiškumu ir kalbų skirtumais itin nutolęs kultūros prieinamumu. 2021m atlikus Šalčininkų savivaldybės jaunimo problematikos tyrimą pabrėžta, kad 57% respondentų mano, kad rajone trūksta veiklų jaunimui. Pietryčių Lietuva yra paribio zona, kur susiklostė kultūrinio persidengimo zonos, kuriose žmonių identitetas daugialypis. Kasmetinių stovyklų menine raiška siekiame turtinti emocinę jaunimo patirtį, padėti saviraiškai, skatinti užimtumą ir tarpkultūrinius ryšius.

DAUGIAU

451

Asociacija „Dargužių kaimo bendruomenė“/Sutvarkyta erdvė Dargužių kaimo viduryje „455 skverelis“


Dargužiai – gyvi ir klestintys. Juose kuriasi jaunos šeimos, smulkieji verslai. Gyventojai atviri naujovėms, tačiau puoselėja tradicijas, istoriją. Etapai: Bus parengiama vieta, kurią projektu bus siekiama sutvarkyti, sutvarkymo ir apželdinimo gėlėmis ir augalais projektas. Iki 2021 m. balandžio 15 d. 2. Iš paslaugos teikėjo „Darbai iš medžio – Medukas“ gaunamas skulptūros, kurios bus pastatytos projektu sutvarkytoje vietoje, eskizas. Iki 2021 m. balandžio 15 d. 3. Su bendruomenės nariais, kaimo gyventojais paruošiama projektu tvarkoma erdvė. T. y. išraunamos erškėtrožės, krūmai, tvarkoma erdvė užpilama ir išlyginama žemėmis. Iki 2021 m. liepos 1 d. 4. Sutvarkytos erdvės viduryje pastatoma iš medžio išdrožta medinė Dargužių kaimo jubiliejui paminėta skirta skulptūra. Iki 2021 m. rugpjūčio 15 d. 5. pasėjama veja, apsodinama erdvė daugiamečiais augalais, krūmais. Iki 2021 m. rugsėjo 1 d. 6. Oficialus 455 skverelio atidarymas. Iki 2021 m. rugsėjo 25 d.

DAUGIAU

448

Aukštelkės neformaliojo ugdymo akademija/„BMX taškas“


BMX taškas“ – Aukštelkėje! Norėtum laisvalaikį leisti važinėdamas BMX trasa, tačiau neturi tinkamo dviračio ar šalmo? Užsuk į „BMX tašką“! Galbūt turi dviratį, tačiau nukrito ar nutrūko jo grandinė, o gal sukiužo padangos? Susitvarkyk dviratį nemokamai „BMX taško“ „Tech“ dirbtuvėse! Projektu siekiama sudaryti sąlygas gyventojams prasmingai leisti laisvalaikį kartu užtikrinant jų fizinį saugumą. Etapai: Pirmasis etapas – pasirengimo etapas (birželis). Veiklos: 1. Trasos sutvarkymas – birželio mėnesį 2. „Tech“ dirbtuvių įrengimas – vaikų dienos centro papildomose patalpose įrengsime „Tech“ dirbtuves. Jose bus galima techniškai paruošti ir susitvarkyti savo dviratį bei apsaugos priemones, mokytis, kaip juos prižiūrėti ir tausoti. „Tech“ dirbtuvės bus prieinamos visiems bendruomenės nariams. 3. „BMX taško“ paso parengimas – parengsime „BMX taško“ pasus dalyviams. Pasuose bus fiksuojami dalyvių įsitraukimas į veiklas ir pasiekimai. Paso punktai: saugumas, dviračio valdymas, dviračio priežiūra, trasos suvokimas, trasos priežiūra, pasiekti asmeniniai rekordai. 4. Pamokėlė apie saugų elgesį sportuojant. 5. Dviračių ir apsaugos priemonių įsigijimas.

DAUGIAU

427

Asociacija „Raudondvariečių bendruomenė“/Poilsio erdvė skaitymui ir kūrybai


Dalyvavimas konkurse "Mes bendruomenė 2021" gali padėti išpildyti mūsų bendruomenės svajones. Suteikiama galimybė lengviau pasiekti iškeltus bendruomenės narių tikslus 2021 metams. Sukursime esamoje laisvalaikio ir poilsio zonoje naują erdvę, kurioje pastatysime namelį- bibliotekėlę, įrengsime patogius gultus poilsiui ir skaitymui, įrengsime mobilių užtupukų. Šioje zonoje galės rinktis tie bendruomenės nariai, kurie norės skaityti po atviru dangumi, taip pat dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas. Knygų namelyje bendruomenės nariais galės palikti savo jau perskaitytas knygas, nemokamai pasiimti knygą, kurią norės paskaityti. Bendradarbiaudami su ne pelno siekiančia organizacija ,“Dalinkis knyga”, namelį užregistruosime, taip įsitrauksime į nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje ir už jos ribų. Patogūs gultai suteiks galimybę skaityti po atviru dangumi, tuo pačiu būti kartu su kitais bendruomenės nariai vienoje erdvėje. Mobilūs užtupukai suteiks galimybę pasirinkti labiau priimtiną erdvę skaitymui, sėdėjimui, poilsiui. Atsiradus tokiai erdvei, galėsime rengti skaitymo vakarus po atviru dangumi bendradarbiaujant su Raudondvario biblioteka. Taip pat organizuosim mažiesiems mūsų bendruomenės nariams pasakų skaitymą su personažais kiškiuku ir ančiuku. Kviesime kuriančius ir rašančius bendruomenės narius dalintis savo kūryba bei patirtimi.

DAUGIAU

419

VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“/Negalią turintiems vaikams – daugiau galimybių tobulėti


Autizmo spektro ir kitų raidos sutrikimų turintys vaikai nuo pat ankstyvo amžiaus susiduria su sunkumais, kurie jų tipinės raidos bendraamžiams yra tik nesudėtinga kasdieninė veikla. Negalią turintys vaikai sunkiau atlieka kasdienines užduotis, jiems nelengva sportuoti, sunku greitai išmokti naujų dalykų, dalis jų nekalba, bendrauja tik alternatyvios komunikacijos priemonėmis. VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“ padeda negalią turintiems vaikams ir jų šeimoms, organizuodama sporto, kūno terapijos užsiėmimus. Tikime, kad šis projektas, kurio metu bus įsigyta naujos terapiniams užsiėmimams reikalingos įrangos, o 20 raidos sutrikimų turinčių vaikų grupė projekto metu dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, padės vaikams pasiekti tai, kas atrodė neįmanoma. Projekto veikos skirstomos į du etapus: 1 etapas. Veiklos: kūno terapijos užsiėmimams skirtų priemonių įsigijimas, idividualizuotos programos: 1.) Balansavimo priemonių rinkinys. 2.)Masažo priemonė, skirta sensorinių problemų turinčių vaikų nusiraminimui 3) Kojų – rankų judesių koordinavimo lavinimo priemonė - slidės. 4) Balansavimo priemonė, pripildyta spalvotų kamuoliukų. 5) Važinėjimo lenta su ratukais ir su apsaugomis 6) Priemonės smulkiajai motorikai lavinti. 2 etapas. Įsigijus įrangą 20 vaikų grupė tris mėnesius dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, kurių metu bus naudojama įsigyta įranga. Vienas vaikas dalyvaus užsiėmime 1 kartą per savaitę, viso 12 užsiėmimų per 3 mėnesius. Viso 20-čiai vaikų bus organizuota 240 užsiėmimų.

DAUGIAU

388

Domeikavos kaimo bendruomenės centras/ Domeikavos diskgolfo parkas


Šiuo metu, kai pasaulis ir mūsų šalis sukaustyta pandemijos, žmonės yra pasyvūs, neaktyvūs, daug laiko praleidžia namuose prie televizorių ar kompiuterių, tad labai svarbu, kad jie turėtų sąlygas kuo aktyviau leisti savo laisvalaikį, kad kuo daugiau laiko praleistų gamtoje. Pasaulyje labai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas yra diskgolfo žaidimas. Šis laisavalaikio praleidimo būdas pritraukia labai daug žmonių, nes jie ne tik aktyviai leidžia laisvalaikį, bet ir bendrauja tarpusavyje, dalyvauja varžybose. Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, kuriame ne mažą dalį gyventojų sudaro jaunimas, jaunos šeimos su vaikais, tad labai svarbu pasirūpinti jų užimtumu, laisvalaikio praleidimu. Domeikavoje nėra vietų kur gyventojai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį. Įrengus diskgolfo parką, turėtume pritaikytą zoną, kuriame jie galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį. Šis parkas būtų atviras visiems. Domeikavos seniūnijoje esančiame parke Parko g. ir Joninių g. norime įrengti 18 krepšių tarptautinius standartus atitinkantį diskgolfo parką, kolkas tokių parkų Lietuvoje yra tik du visai visuomenei prieinamų – Vilniuje ir Panevėžyje.

DAUGIAU

377

Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“/ Žingsnis į priekį – Viskas įmanoma


Dėl motyvacijos trūkumo ir dažnai dėl išsigalvotų slenksčių neįgalieji patiria didžiulę socialinę atskirtį. Šiuo projektu supažindinsime miesto bendruomenę su NSK „Visaggalis“ veikla bei neįgaliųjų sportu, suteikiant galimybę visiems norintiems išbandyti įvairias sporto šakas. Tikime, kad tokio plataus mąsto projektas sudomins miesto bendruomenę ir motyvuos neįgaliosius žengti žingsnį pirmyn, nes viskas yra įmanoma. Viena iš priemonių, galinčių paspartinti neįgaliųjų integracijos procesą, yra fizinė veikla. Neįgalieji, dalyvaudami sportinėje veikloje, geriau vertina save, savo galimybes, labiau pasitiki savo jėgomis. Vienintelis Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“ vykdo veiklą susijusią su neįgaliųjų socialine integracija per kūno kultūrą ir sportą. Visagino miesto neįgalieji sporto paslaugų kitur gauti negali. Klubo nariai aktyviai dalyvauja kitų organizacijų neįgaliųjų sporto renginiuose, draugiškose tarpklubinėse varžybose. Treniruotės ir varžybos tai neatsiejama sporto dalis skatinanti užimtumą. Tokiomis išvykomis neįgalieji asmenys integruojasi į bendruomenę ir mažina socialinę atskirtį. Šiuo projektu siekiame informuoti miesto bendruomenę apie neįgaliųjų sportinę ir kultūrinę veiklą, pritraukti daugiau neįgalių asmenų į šią veiklą. Šis projektas padėtų mažinti socialinę atskirtį, didinti neįgaliųjų užimtumą bei savarankiškumą.

DAUGIAU

328

Vydenių kaimo bendruomenė/Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos kūrimas Vydenių kaime


Įgyvendinant projektą, Vydenių kaimo parkelyje būtų įrengtas lauko treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimų aikštelė, suoliukai, informacinis stendas, o taip pat bus įsigyti trys sulankstomi stalai, kurie bus naudojami per šventes. Šia sutvarkyta erdve galėtų džiaugtis visi kaimo gyventojai, kadangi turėtų kur susitikti ir bendrauti, galbūt švęsti nedideles šventes. Lauko treniruoklių kompleksas labai padėtų vietiniams gyventojams didinti fizinį aktyvumą ir gerinti savo sveikatos būklę, kadangi artimiausi sporto klubai, taip pat ir lauko treniruoklių aikštelės yra tik Varėnos mieste už 12 km. Tvarkomame parkelyje taip pat planuojama erdvė ir vaikams – įrengta žaidimų aikštelė, į kurią galėtų ateiti tiek vietos gyventojai su vaikais, tiek į kaimą atvykę svečiai. Įsigytų stalų pagalba būtų galima rengti nedidelius lauko renginius (kėdes bendruomenė jau įsigijusi), o taip pat organizuoti vietinių gyventojų turgelius, kuriuose jie galėtų prekiauti savo gaminama produkcija. Galima drąsiai teigti, kad naujai įrengta erdvė bus naudinga viso kaimo gyventojams. Taip pat naujai įrengta patraukli erdvė kokybiškam laisvalaikiui būtų atvira ir aplinkinių kaimų gyventojams, kadangi šiuose kaimuose taip pat nėra jokių panašių erdvių. Įgyvendintas projektas pasitarnautų ir socialinės atskirties mažinimui, kadangi įrengta erdvė būtų atvira ir socialinių sunkumų patiriantiems asmenims. Poilsio ir pramogų zonos vieta – Vydenių kaimo parkelis. Ši vieta pasirinkta dėl to, kad 2020-ais metais čia pastatytas naujas kaimo kryžius, įrengta keletas suoliukų, ir pats sklypas dabar nuolat tvarkomas bendruomenės narių – reguliariai šienaujama žolė, sodinamos gėlės, grėbiami medžių lapai, atliekami kiti tvarkymo darbai. Norima dar labiau pagyvinti šią erdvę ir įrengti papildomas konstrukcijas – lauko treniruoklius ir vaikų žaidimų aikštelę, suoliukus, kad ši erdvė neštų dar daugiau naudos kaimo gyventojams ir svečiams.

DAUGIAU

269

Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ/Nacionalinė vaikų mokslinė konferencija


Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ (JMA) siekia organizuoti pirmąją Lietuvoje Nacionalinę mokslinę vaikų konferenciją „Technologinių pasiekimų laboratorija”, kuri skatins mokslo ir švietimo populiarinimą Jaunųjų mokslininkų akademijos bendruomenėje ir visuomenėje. Nacionalinė mokslinė vaikų konferencija „Technologinių pasiekimų laboratorija” vyks 2021 m. liepos 10 d. Vilniuje. Konferencija sudarys dvi dalys: 1. Moksliniai pranešimai. 2. Atviros technologinės – mokslinės dirbtuvės. Mokslinius pranešimus pristatys Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai-tyrėjai ir JMA bendruomenės vaikai. Mokslinius pranešimus/tyrimus/projektinius darbus vaikai ruošia savarankiškai. Pranešimų recenziją parengia JMA ekspertai. Atviros technologinės dirbtuvės yra skirtos JMA bendruomenei ir visuomenei. Dirbtuvėse vaikų lauks moksliniai eksperimentai ir bandymai, technologiniai edukaciniai, robotų valdymo ir robotikos užsiėmimai. Registracija į dirbtuves – atvira. Bendras planuojamas dalyvių skaičius – 200. Iki 2021 m. spalio 31 d. JMA parengs ir išleis konfrencijos pranešimų knygą. Konferencijos pranešimų knygoje bus atspausdinti vaikų ir mokslininkų pranešimai. Išsamiai pristatyti svarbiausi edukologinių inovacijų kūrimo aspektai bei pedagogų inovatyvi veikla siekiant ugdyti vaikų mokslinį mąstymą.

DAUGIAU

188

Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“/ „Laimingi vaikai – laiminga bendruomenė“


Gavus paramą, nedelsiant bus pradėti projekto „Laimingas vaikas - laiminga bendruomenė“ įgyvendinimo darbai: paruošta vieta vaikų žaidimų aikštelės įrengimui, perkeliant į kitą vietą jau esančias, nusidėvėjusias vaikų supynes, pradėtos paslaugos tiekėjų paieškos, paslaugos pirkimo procedūros ir aikštelės įrengimo darbai. Planuojama, kad vaikų žaidimų aikštelė bus baigta įrengti iki 2021-10-01. Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, turi didelę patirtį infrastruktūros ir kitų projektų įgyvendinime, todėl net neabejojama, kad projektas bus įgyvendintas greitai ir sėkmingai. Sutvarkius vaikų žaidimo aikštelę jos priežiūra ir toliu rūpinsis Joniškio rajono savivaldybė. Projekto ilgalaikė nauda – neabejotina. Vaikų žaidimo aikštelės pagrindas bus daromas liejant guminę dangą, jis bus ilgaamžis ir praktiškas. Žaidimų įrenginiai taip pat bus perkami aukštos kokybės, sertifikuoti, atitinkantys visus saugumo reikalavimus. Joniškio rajono savivaldybė vykdys kokybišką aikštelės priežiūrą, siekiant išlaikyti jos ilgaamžiškumą. Kadangi aikštelė bus įrengiama tankiausiai apgyvendintame miesto kvartale, neabejojama, kad ji bus paklausi ir džiugins jau esamus, būsimus naujus miesto gyventojus. Žaidimai, buvimas lauke, tinkamas užimtumas duos ilgalaikę naudą vaikų emocinei, psichinei ir fizinei sveikatai, gerės sveikatos rodikliai, mokymosi pasiekimų rezultatai, mažės nusikalstamumas.

DAUGIAU

181

Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla/ Edukacinės ir laisvalaikio lauko erdvės „Vaikų rojus“ įrengimas


Edukacinės ir laisvalaikio lauko erdvės „Vaikų rojus“ įkūrimo projektas labai svarbus mokyklos ir visos Bezdonių miestelio bei seniūnijos bendruomenei, nes visame miestelyje ir jo prieigose nėra tėveliams ir jų vaikams skirtos laisvalaikio ir edukacinės erdvė. Įrengta aikštelė taptų jaunų šeimų traukos vieta, kurioje jaunos šeimos galėtų leisti laisvalaikį, bendrauti, vaikai pramogauti, sportuoti ir lavintis. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu mokyklos teritorijoje bus įrengta edukacinė ir laisvalaikio lauko erdvė 5–14 metų vaikams: daugiafunkcinis žaidimų kompleksas, sūpynės ir karuselė. Kompleksas susideda iš trijų bokštelių, 1 užlipimo rampos, 1 nusileidimo kalnelio, 1 virvinio tiltelio, 1 virvinės karstyklės, 1 alpinistų sienelės, 1 ,,Gaisrininko" nusileidimo vamzdžio ir vertikalių kopetėlių. Visa aikštelės įranga atitinka higienos reikalavimus ir yra sertifikuota, patvari ir saugi. Saugumą užtikrins ir saugi, guminio korio danga.

DAUGIAU

174

Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius/ Suteik mano sielai sparnus


Šeimos namų teritorijoje norime sukurti patrauklią poilsio ir laisvalaikio erdvę, kuri būtų pritaikyta vaikams ir jų tėvams aktyviai leisti laiką gryname ore, komunikuoti tarpusavyje, skatinti bendruomeniškumą. Poilsio zona turės ne tik estetinę, bet ir edukacinę paskirtį, skatins bendruomenę būti kartu. Norime, kad Šeimos namų aplinka džiugintų akį, teiktų dvasinę ramybę ne tik mūsų Šeimos namų Krizių centro gyventojoms, Vaikų dienos centro lankytojams, bet ir visai Rožyno gyventojų bendruomenei. Šis projektas svarbus, nes skatins susiburti įvairaus amžiaus žmones, stiprins žmonių bendrystę, savanorystę. Projekto pagrindinis tikslas – atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę, treniruoklius, kurių būklė šiuo metu yra kritinė. Aikštelėje bus sumontuoti nauji, saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai. Bus sudarytos sąlygos Šeimos namų bendruomenės nariams pagerinti savo sveikatą sportuojant. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams. Pirmasis projekto etapas: veiklų planavimas, inventoriaus paieška, savanorių paieška, atidarymo šventės planavimas, sklaidos numatymas. Projekto vykdymas: įrangos supirkimas ir įrengimas, plakato sukūrimas ir informacinio stendo paruošimas, atidarymo šventės organizavimas.

DAUGIAU

169

VšĮ Edukacijos centras „Saulėtekis“/ Mes stiprūs, kai esame kartu


Tikslas: Mažinti socialiai pažeidžiamų asmenų socialinę atskirtį, skatinti bendruomenės narių tarpusavio bendravimą, kūrybiškumo atskleidimą, iniciatyvą vykdant projektines, kūrybines veiklas. Skatinti bendruomenės narių tarpusavio pasitikėjimą ir pasididžiavimą Lietuva. Norime suburti Kauno Dainavos mikrorajono bendruomenę, stiprinti bendruomenės narių tarpusavio ryšius. Užmegzti ryšius su Lietuvos kaimų, miestelių bendruomenėmis. Pakviesti juos dalyvauti mūsų organizuojamose projektuose. Norime mažinti socialinę atskirtį, stiprinti bendruomenės narių tarpusavio ryšius, pasitikėjimą vieni kitais, per dalyvavimą edukacijose ir kitose projektinėse veiklose. Uždaviniai: 1. Pasididžiavimo savo šalies istorija skatinimas a) Susipažinsime su paslapčių kupinu archeologų darbu, bandysime „prakalbinti“ archeologinį radinį ir sužinosime, ką paliko mūsų protėviai prieš šimtus ir tūkstančius metų... b) Trumpai apžvelgsime pagrindines archeologinio darbo pakopas bei bandysime atkurti praeities žmogaus veiklos procesus c) Sužinosime, kaip buvo paieškomas ir kaip buvo atrastas viduramžių Kernavės miestas d) Keliausime į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo... Susipažinsime su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. e) Pasakojimo, bandymų ir žaidimų pagalba keliausime į tolimą Kernavės praeitį. Sužinosime kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rankiojo ir kaip medžiojo. Atrasime iš ko buvo gaminami įrankiai, apranga ir statomi būstai. Nukeliavę į ankstyvosios žemdirbystės laikus sužinosime ką žmonės augino . f) Susipažinsime su aprangos vaidmeniu ir kaita, rūbų ir apavo gaminimo būdais. Neakivaizdžiai keliausime į tarptautinį eksperimentinės archeologijos festivalį „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“, žiūrėsime video filmą „Atgimusi praeitis“. g) Statysime senovinį Kernavės miestelį iš ledų pagaliukų h) Surengsime gražiausių darbelių parodą bibliotekose ir padarysime pristatymą mūsų Youtube kanale. 2. Susidomėjimo literatūra skatinimas. a ) Susitiksime su vaikų rašytojais. Sužinosime, kaip jie kuria pasakas b) Vaikai kurs savo pasakas c) Surengsime vaikų kurtų pasakų pristatymą youtube kanale ir parodą bibliotekose.

DAUGIAU

155

Vilniaus rajono Grikienių kaimo bendruomenė/Gyvas bendravimas – stiprios ir sveikos bendruomenės pamatas


Projektas "Gyvas bendravimas – stiprios ir sveikos bendruomenės pamatas" yra svarbus skatinant bendruomenės narius bendrauti vienas su kitu, pažinti vienas kitą, skatinti palaikyti sveiką gyvenseną, kurti stiprius bendruomeniškus ryšius ir užtikrinti sveikos ir stiprios bendruomenės egzistavimą. „Maximos“ organizuojamame konkurse „Mes – bendruomenė“ dalyvaujame, nes siekiame gerinti bendravimo sąlygas viešojoje erdvėje dar labiau. Pirmiausia norime įrengti knygų mainyklą – mažą bibliotekėlę, kur visi norintys galėtų pasiskolinti paskaityti knygą gėrėdamiesi užburiančiais ežero vaizdais. Šalia knygų mainyklos įrengtume keletą suolelių. Taip bendruomenės nariai galėtų susitikti, dalintis žiniomis ir patirtimi, aptarti knygas ir kaimo naujienas. Kad ir toliau būtų skatinamas fizinis aktyvumas ir sportinė veikla, planuojame įrengti krepšinio aikštelę ir lauko treniruoklių, kurie padėtų bet kokio amžiaus bendruomenės nariams sportuoti jiems patogiu laiku. Tai paskatintų bendruomenės narius būti aktyvesnius, daugiau bendrauti tarpusavyje gyvai. Mūsų bendruomenė bus stipri tik tada, kai visi nariai jausis patogiai ir saugiai, neužmiršti ir nebe vieniši.

DAUGIAU

142

Viešoji įstaiga Vilniaus Valdorfo mokykla/ Sodiname bioįvairovės miškelius: miestui – kvartalui – mokyklai


Vos 10 naujų medžių rajone gyventojams suteikia tiek pat teigiamų emocijų kaip atjaunėjimas 7 metais ar 10 tūkst. dolerių didesnė alga! Mokslininkai tai atrado Toronte, o mes tai pakartosime Vilniuje! Iki rudens mokyklos kieme bendruomenė pasodins bioįvairovės miškelius iš apie 30 rūšių vietinių medžių ir krūmų. Ši lietaus vandenį traukianti augalų sala vilios atrasti: atgijusiam grunte rasis grybai ir vabalai, krūmuose čiulbės paukščiai, žaluma kvepės, uogos ir riešutai ragins skanauti. Mažųjų bioįvairovės miškelių įvedimo į mokyklos aplinką projektas bus vykdomas naudojant miškelio sodinimo schemą - ją adaptuojant pagal realiai pirkimuose įsigytus ir bendruomenės narių suneštus vietinius medelius ir krūmus.

DAUGIAU

125

Draugija „Veikiam.Lt“/Giliogirio kaimas – dalelė Lietuvos


Lietuva kenčia pandemijos nuotaikas, ribojimas išvykimas, judėjimas tarp savivaldybių, kaimuose labai trūksta kultūrinių - edukacinių veiklų, renginių, o kitas savivaldybes nuvykti nėra kaip. Senjorai iš gaunamos pensijos gyvena ties skurdo riba, vengia bendrauti, bendradarbiauti, darbingi žmonės vis mažiau praleidžia laiko savo šeimoje, yra linkę užsisklęsti savyje, trūksta pasitikėjimo savo jėgomis, komandinio darbo įgūdžių. Savo projektu sieksime utilizuoti eilę metų ties Giliogirio kaimo kultūros centru stūkstantį statybinį laužą, likusius buvusio Giliogirio darželio statybinius blokus sukrautus į krūvą, laikomus Giliogirio kaimo kultūros namų kieme. Šis statybinis laužas kenkia centrinės kaimo aikštės estetiniam vaizdui, kelia grėsmę čia lakstančių vaikų saugumui. Norėtųsi sutvarkytą vietą apsodinti ilgai žydinčiais dekoratyviniais medeliais bei krūmais, surengti bendruomenės susibūrimą - vakaronę projekto rezultatams aptarti. Projekto tikslas - sukurti jaukią ir estetišką aplinką Giliogirio kaimo centre, ties buvusiu kultūros centru - sutvarkyti čia esantį statybinį laužą, išvežti jį utilizuoti ir surengti bendruomenės talką aplinkos tvarkymui, baigiamąją bendruomenės vakaronę rezultatų aptarimui. Tikslinė grupė: Giliogirio kaimo bendruomenė, jaunos šeimos, vaikai.

DAUGIAU

119

Tėviškės namų bendruomenė/“Tėviškės kiemelio“ įrengimas ir pritaikymas bendruomenės veikloms


Alytus – idealus miestas šeimai – žalias, jaukus, tarsi kurortas su miesto privalumais. Tačiau Ulonų seniūnaitijoje gyventojams trūksta viešų erdvių, kur galėtų vykti bendruomeninės veiklos. Daugų g. 5A, adresu esantis pastatas NVO iniciatyvų dėka įgauna naują veidą ir pastaraisiais metais šiose patalpose įsikūrė naujos nevyriausybinės organizacijos – Neįgaliųjų sporto klubas ALYTUPIS, Tėviškės namų bendruomenė, Všį „Tėviškės namai“, VšĮ „Lietuvos hospisas“ Alytaus filialas. Dabar šią viešą erdvę bandoma prikelti naujam gyvenimui ir projekto metu Tėviškės namų bendruomenės narių iniciatyva bus įrengtas TĖVIŠKĖS KIEMELIS – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems miesto gyventojams, seniūnaitijoje veikiančioms NVO organizuoti sportines, kultūrines bei sveikatinimo ir užimtumo veiklas. Šiuo projektu būtų sprendžiama Alytaus miesto Ulonų seniūnaitijos bendruomenės užimtumo, kokybiško poilsio, laisvalaikio, pramogų praleidimo problema, taip pat projektas prisidėtų prie „Alytus-Myliu" miesto vizijos plėtojimo ir populiarinimo, kad taip Lietuva iš naujo atrastų šeimos, meilės miestą – Alytų.

DAUGIAU

113

Sodininkų bendrija „Sodžius-4“/„Bendruomenės sodas – vienijantis kartas“


Vilniaus SB „Sodžius-4“ kasmet auga nuolatinių gyventojų skaičius, tačiau čia nėra įrengtų viešųjų erdvių. Viešosios infrastruktūros trūkumas neskatina užimtumo, fizinio aktyvumo, dalyvavimo bendroje veikloje. Tėvai, seneliai su vaikais neturi bendros erdvės, kurioje galėtų kartu turiningai leisti laisvalaikį, o tai skatina kartų skirtumus ir nesusikalbėjimą. Atsižvelgiant į tai, planuojama įgyvendinti projektą „Bendruomenės sodas – vienijantis kartas“, kurio metu būtų įrengta: vaikų žaidimo aikštelė, krepšinio aikštelė, modernūs treniruokliai. Projekto įgyvendinimas pagerintų gyventojų gyvenimo kokybę, skatintų tėvus kartu su vaikais dalyvauti bendroje veikloje, stiprintų ryšį tarp šeimos narių, bendravimą tarp kartų, skatintų bendruomeniškumą.

DAUGIAU

69

Všį ,,Iniciatyvų biuras"/,,Mes - bendruomenė"


Švenčionių mieste trūksta patalpų, kuriose galėtų noriai burtis jaunimas bei bendruomenė. Pastebime, kad mūsų aplinkoje atsiranda žmonių, kuriems yra sunku vystyti bendravimą su bendraamžiais ir kitais bendruomenės nariais, o tai daro didelę įtaką mūsų bendruomeniškumui, todėl siekiame burti Švenčionių bendruomenę, kuri aktyviai prisidėtų prie artimo bendruomenės ryšio kūrimo, naujų idėjų generavimo bei miesto tobulinimo. Šis projekto įgyvendinimas padėtų išpildyti mūsų lūkesčius ir paskatintų jaunimą prisidėti prie aktyvios bendruomenės. Tikslas: įrengti kupolą, jame organizuoti Švenčionių miesto jaunimo susitikimus, mokymus, edukacines veiklas bei renginius. Taip pat būtų sudarytos sąlygos jaunuoliams pabūti (paskaityti knygą, atsigerti arbatos) kupole vieniems. Visi užsiėmimai būtų orientuoti ir į socialiai pažeidžiamas grupes, tai paskatintų jų įsitraukimą į veiklas bei artimesnį ryšį su bendraamžiais. Ypač didelį dėmesį skirtume jaunimo užimtumui, todėl kupolo vietą pasirinkome Švenčionių miesto parką, kuriame žinome, kad jaunimas renkasi dažniausiai. Į kupolą paaugliai galės užsukti jiems patogiu metu ir jame organizuoti jaukius pasisedėjimus su draugais. Taip pat, bendradarbiaujant su Švenčionių rajono savivaldybės viešąja biblioteka ir bibliotekos vaikų skyriumi, būtų organizuojami poezijos, skaitinių ir pasakų vakarai, į kuriuos galėtų įsitraukti įvairaus amžiaus grupės, o Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos mokytojai bei mokiniai dalintųsi meno patirtimi su miesto gyventojais bei skatintų jaunimą prisidėti prie jų komandos.

DAUGIAU

52

Asociacija „Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras“/Muzikos alėja


Šia projektine idėja siekiame pagyvinti atokesnę Marijampolės vietą ir ugdyti muzikinį raštingumą, primenant, kad Marijampolė yra ne tik raiškaus žodžio, bet ir muzikos talentų kalvė. Marijampolėje gražiai įprasminti kraštui svarbūs muzikos momentai: *paminklinis suolelis Marijampolės lakštingalai V. Urmanavičiūtei – Urmanai; * paminklinis akmuo V. Kernagio nemariajai dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“. *grafienės Pranciškos Butlerienės kačių kiemelis įvairiems muzikos renginiams. Tačiau visa tai - pasyviam stebėjimui, o tokios erdvės, kurioje būtų galima laisvai improvizuoti, nėra. Apčiuopiamas projekto rezultatas - įrengta sezoniškumui atspari muzikos alėja: integruoti lauko muzikos instrumentai ir informacinis stendas. Projekto vyksmo eiga. I techninė dalis: lauko instrumentų pirkimas, montavimas, betonavimas (iki 2021 m. rugpjūčio 1 d) II pristatymo visuomenei/ viešinimo dalis: parodomasis atidarymo renginys (iki 2021 m. rugsėjo 1 d). Projekto rėmuose ketinama parengti informacinę žinutę (ir popieriniu, ir skaitmeniniu formatu), skirtą ugdymo institucijoms. Pristatoma Muzikos alėja, kviečianti į pamokas po atviru dangumi (pvz. “Maxima LT mums įdavė įrankius - įgalinkime juos, sukurdami įdomesnes pamokas”). Taip pat planuojama suorganizuoti konkursą, kviečiantį bendruomenės narius sugroti ir nufilmuoti klipą (“Taip skamba miestas prie Šešupės: tai mano versija”).

DAUGIAU

41

Klaipėdos m. evangelikų liuteronų bažnyčia/Dieninė vaikų stovykla ,,Nuotykiai Kinijoje”


Jau aštuoneri metai Klaipėdos m. evangelikų liuteronų bažnyčia kasmet organizuoja parapijos vasaros stovyklas: išvykstamą už Klaipėdos m. ribų stovyklą šeimoms, suaugusiems, jaunimui ir vaikams ir dieninę stovyklą miesto vaikams Klaipėdoje. Stovyklų tikslas stiprinti bendrystę su aplinkiniais, draugais, parapijos bendruoniškumą, tikėjimą Dievu, komandinį darbą, susipažinti su vietovės kultūriniu gyvenimu. Jau antrus metus karantino sąlygomis negalime vaikams teikti užsiėmimų bažnyčioje: tikybos pamokos su žaidimais ir darbeliais bei vaikų ansamblis. Nors dalis užsiėmimų vykdoma nuotoliniu būdu, bet ypač vaikams reikalingas bendravimas su draugais ir komandoje, judėjimas lauke, socializacijos įgūdžiai. Todėl (laikantis tuo metu esančių Vyriausybės reikalavimų) norime 5-12 m. vaikus 5 dienoms pakviesti į dieninę stovyklą ,,Nuotykiai Kinijoje” smagiai praleisti laiką žaidžiant įvairius komandinius, ir ne tik, žaidimus, lankyti dramos, darbelių, mazgų pynimo, sporto ir kitus būrelius ir edukacines veiklas mieste (pvz. muziejuje, I. Simonaitytės bibliotekoje ar kitose kultūros įstaigose, kurios tuo metu organizuos edukacinius užsiėmimus), sužinoti Biblijos istorijų, išmokti dirbti komandoje ir po stovyklos pakviesti į bažnyčioje vykdomus vaikams užsiėmimus: tikybos pamokas ir vaikų ansamblį. Stovyklose užaugę vaikai tampa dieninių stovyklų padėjėjais ir vadovais, bažnyčios dalimi, dalijasi savo krikščionio pavyzdžiu ne tik su savo bažnyčios nariais, bet ir su žmonėmis, gyvenančiais šalia jų.

DAUGIAU

40

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras/MINTIs


Projektas MINTIs yra skirtas suteikti galimybę VAJC lankytojams dalyvauti aktyvioje fizinėje veikloje, kurioje veikti reikia ne tik noro, bet ir galimybių, t. y. priemonių. Stengiantis pasiekti pagrindinį projekto tikslą – stiprinti jaunuolių fizinę ir psichologinę sveikatą – centro lankytojams bus suteikta galimybė aktyviai leisti laiką dviračių žygiuose, stiprinti savo kūną laisvalaikiu, pažinti gimtą kraštą, daugiau bendrauti su naujais žmonėmis, būti iniciatyviais ir kūrybiškais bei ugdytis pasitikėjimą savimi. Gavus finansavimą iš karto bus įsigyjamas reikalingas inventorius – dviračiai, šalmai bei spynos. Įsigyti dviračiai bus pažymėti Maxima „Mes bendruomenė“ bei VAJC logotipais. Jaunuoliai bus kviečiami registruotis į suplanuotus jiems patrauklius gimto krašto pažinimo dviračių žygius. Prieš pirmąjį žygį centre bus suorganizuotas informacinis susitikimas su Marijampolės apskrities Vilkaviškio policijos komisariato pareigūnu apie kelių eismo taisykles. Susitikimas skirtas išmokyti arba priminti jaunuoliams dviratininkams reikalingas taisykles, ženklų reikšmes, aptarti dviratininko kaip eismo dalyvio elgesį, atsakomybes. Visų žygių metu stiprės bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos, kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi ir pilietiškumo jausmas. Sugrįžus po kiekvieno žygio aptarsime, ar viskas vyko taip, kaip norėjosi, ką galima keisti/tobulinti, ko atsisakyti, kas pavyko geriausiai.

DAUGIAU

40

Asociacija „Gero vėjo klubas“/ Buriavimas vaikams!


Projekto tikslas gerinti ir kurti saugią infrastruktūrą buriuojančių vaikų bendruomenei. Prieplaukoje Trakuose, kurioje vaikai sportuoja ir mokosi buriuoti, nėra jiems skirtų ir pritaikytų būtinų įrenginių: tualeto, pontoninio tiltelio, slipo laivams nuleisti ir sportinių karstyklių/supynių. Šio projekto pagalba galėtume suteikti buriuojantiems vaikams pilnavertiškas sąlygas sportuoti ir ilsėtis. Projekto pagrindinė užduotis gerinti vaikų sporto infrastruktūrą. Sanitarinio mazgo įrengimas. Bio tualeto, skirto vaikams įsigijimas, kadangi prieplaukoje nėra galimybės įrengti nuotėkų sistemos. Surenkamo, pontoninio tiltelio įrengimas, skirtas saugiam vaikų nuplaukimui ir grįžimui į krantą. Tiltelis/potonas yra surenkamas ir mobilus, jį bet kada galima pagal poreikį galima būtų perkelti į kitą vietą. Laivelių įleidimo vietos (slipo) remontas ir atnaujinimas, užtikrinantis saugumą. Tai yra neslidžios slipo dangos patiesimas, slipo prailginimas bei prieeigų įrengimas. Supynių ir gimnastinio treniruoklio krante įrengimas. Tai daugiafinkcinės supynės, skirtos suptis, laipioti ir kt. Kadangi vaikų buriavimo sezonas birželio mėnesį jau bus prasidėjęs, tad projekto etapai bus įgyvendinami iš karto po sutarties pasirašymo atsižvelgiant į galimus įrangos pristatymo ir įrengimo darbų terminus. Projektas bus pilnai įgyvendinta ne vėliau kaip iki 2021m. Spalio 31d.

DAUGIAU

8

VšĮ Raudinės dvaras/Atvira Raudinė


Projekto „Atvira Raudinė“ tikslas - sukurti bendruomenės laisvalaikiui skirtą aplinką atveriant vietos kultūros paveldo istoriją. Įgyvendinant projektą vyktų dvi pagrindinės veiklos: 1. Raudinės dvaro sodybos tvenkinio - Bevardžio ežero prieigų sutvarkymas. Įgyvendinant šią veiklą tvenkinio aplinką pritaikytume bendruomenės poreikiams - išvalytume pakrantes, įrengtume maudyklą, lieptelį (būtų išvalomi krūmai, išvirtę medžiai, šiukšlės, įrengiama maudykla su liepteliu, taip pat būtų naikinami sosnovskio barščiai aplink tvenkinį). Šią veiklą vykdytumėme kuo efektyviau, ieškotumėme pagalbos per ūkininkus, vietos įmones, taip tausojant resursus ir norint padaryti didžiausią galimą rezultatą. 1.1. BIRŽELIS. Sosnovskio barščių naikinimas, šiukšlių rinkimas, krūmų ir išvirtusių medžių šalinimas. 1.2. LIEPA. Maudyklos ir lieptelio įrengimas. Liepos gale arba rugpjūčio pradžioje tikimės surengti pakrantės atidarymo šventę – pakviesti bendruomenę pasidžiaugti rezultatais. 1.3. RUGPJŪTIS - SPALIS. Aktyvi komunikacija siekiant jog Raudinės dvaro sodybos tvenkinys ir visa teritorija būtų nauja bendruomenės mėgstama laisvalaikio praleidimo vieta. 2. Atverti kultūros paveldo istoriją bendruomenei. Aptvarkytume visą dvaro teritoriją (kad ją galima būtų apeiti, apžiūrėti), išryškinant paveldo statinius ir taip vietą darant patrauklesne bendruomenei. Išnaikintume sosnovskio barščius (nes šiuo metu jie neleidžia prieiti prie pastatų). Buvusio dvaro vietoje pastatytume stendą su buvusios didingos dvarvietės vizualizacija ir ant stendo pateikiama istorija, inicijuotume rudo kelio ženklo pastatymą į lankytiną vietą. Išvalytume vieno statinio - arklidžių griuvėsius ir įrengtume stogelį, kad negriūtų kultūros paveldo likučiai. 2.1. BIRŽELIS. Sosnovskio barščių naikinimas, šiukšlių rinkimas, priėjimo prie paveldo objektų atvėrimas. Pirmoji talka valant statinio – arklidžių griuvėsius. Apsauginio stogelio projektavimas. Stendo buvusioje dvaro vietoje projektavimas ir užsakymas. Rudo kelio ženklo pastatymo inicijavimas. 2.2. LIEPA. Antroji ir trečioji talka valant statinio – arklidžių griuvėsius. Apsauginio stogelio įrengimas. 2.3. RUGPJŪTIS - SPALIS. Aktyvi komunikacija siekiant jog Raudinės dvaro sodybos tvenkinys ir visa teritorija būtų nauja bendruomenės mėgstama laisvalaikio praleidimo vieta.

DAUGIAU

8

Pasvalio rajono Tetirvinų krašto bendruomenė/„Vaikų žaidimo aikštelės įrengimas“


Augant vaikams viena svarbiausių užduočių – sudaryti jiems saugias užimtumo bei lavinimo sąlygas. Vaikų žaidimų aikštelės sukuria tam palankią aplinką, todėl Tetirvinų kaimo bendruomenė siekia sukurti patrauklią aplinką vaikams, bei gyventojų laisvalaikio praleidimui. Šiuo metu Tetirvinų kaime nėra tinkamos žaidimo aikštelės, smėlio dėžės mūsų mažiausiems gyventojams. Tetirvinai - paskutiniu metu jaunėjantis kaimas. Čia gyventi atsikelia vis daugiau jaunų šeimų. Vienas iš didžiausių privalumų, kad turime vaikų darželį! Tačiau jo aplinką reikia gerokai atnaujinti, kad mažieji ir jų tėveliai turėtų, kur aktyviai praleisti laiką. Projekto metu bus panaikinta betono konstrukcija (buvęs lauko basenas, vėliau gėlių klomba), kuri byra ir kelia pavojų vaikams susižeisti. Toje vietoje bus pritaikyta ir išklota spec. danga, įsigyta ir sumontuota žaidimo aikštelės įranga, skirta įvairaus amžiaus vaikams, nupirkta smėlio dėžė su dangčiu, stalas su suolais, lauko pavėsinė, sūpuoklės. Įgyvendintas projektas tenkins bendruomenės poreikius, teiks visuomeninę naudą, sudarys saugią žaidybinę – sportinę aplinką. Tapsime patrauklesni, būsime traukos centru įvairaus amžiaus vaikams, jų tėvams ir kitiems nariams. Įgyvendintas projektas prisidės prie sveikatingumo ugdymo, socialinės sanglaudos, žmonių užimtumo.

DAUGIAU

4

Žiežmarių bendruomenė, asociacija/Aktyvūs Žiežmariai


Meilę ir pagarbą savo valstybei reikia ugdyti nuo meilės savo gimtajam kraštui, reikia žinoti savo krašto istoriją. Tikslas: leisti pažinti nekilnojamą kultūros paveldą ir keliauti po Žiežmarius galima taip pat išmaniai. Skatinat Žiežmariuose ir apylinkėse esančio nekilnojamo kultūros paveldo objektų skaidą, bus sukurta mobilioji aplikacija – taikomoji programinė įrangą, skirtą išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams ir kitiems mobiliems įrenginiams, kuri būtų skirta turistinėms, aktyvioms pramogoms – teminiams išmaniems orientaciniams žaidimams –administruoti. Žiežmarių svečiai, gyventojai, naudodamiesi programėle ir dalyvaudami teminiuose orientaciniuose žaidimuose, galės aplankyti turistinius, kultūrinius, istorinius Žiežmarių ir jo apylinkių objektus, susipažinti su istoriniais, gamtos, kultūros paveldo pažinimo faktais, paieškoti ir „atrasti“ įdomių, netikėtų vietų. Naudojantis mobiliąja aplikacija, bus adminsitruojami orientaciniai žaidimai: istorinis, aktyvus bei skirtas tiek mažam tiek dideliam. Sukurta mobilioji aplikacija bus inovatyvi, informatyvi, o kartu ir patogi bei patraukli naudotojui: orientacinio žaidimo dalyvis jam skirtas užduotis gaus naudodamas programėlę, atsakymus taip pat turės nusiųsti programėlės pagalba žaidimo administratoriui.

DAUGIAU