Vaikų gyvenimą po pamokų įprasminančioms bendruomenių idėjoms „Maxima“ skiria 130 tūkst. eurų – paraiškų laukia iki balandžio 21 dienos

2024 m. kovo 12 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jau dešimtą pavasarį kviečia bendruomenes teikti paraiškas socialiniame projekte „Mes – bendruomenė“ ir gauti iki 10 tūkst. eurų finansinę paramą savo svajonių bei idėjų išpildymui. Šiais metais projektas dedikuotas vaikų popamokiniam užimtumui, emocinei gerovei bei neformaliam ugdymui, o bendruomenių idėjų įgyvendinimui „Maxima“ skiria 130 tūkst. eurų.

 

Per beveik dešimtmetį prekybos tinklas „Maxima“ prisidėjo prie 101-os bendruomenės projekto įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – nuo pėsčiųjų takų iki kūrybinių dirbtuvių įrengimo, nuo mylimos aplinkos sutvarkymo iki užimtumo centruose ar bibliotekose kilusių idėjų įgyvendinimo.

 

„Dešimtmetį gyvuojantis socialinis projektas „Mes – bendruomenė“ įdomus ir svarbus tuo, jog idėjos bei poreikiai kyla iš žmonių kasdienio gyvenimo, juos supančios aplinkos, įpročių, vertybių. Bendruomenės, turinčios entuziazmo kurti idėjas, bei ryžto jas įgyvendinti yra pasitikinčios, stiprios visuomenės pagrindas. Tikime, kad prisidedame prie šio pasitikėjimo augimo – finansinė parama suteikia svajonėms realumo ir padeda bendruomenėms kurti realius pokyčius savo aplinkoje“, – kalba Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

 

Bendruomenių poreikius išgrynino apklausa

 

Jau keletą metų iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ yra dedikuojamas vis kitokiai temai – pavyzdžiui, pernai bendruomenės buvo kviečiamos teikti projektus tvarumo ir atsakingo išteklių naudojimo kryptimis, o šiais metais iniciatyva dedikuota vaikų užimtumo projektams, paįvairinantiems jų gyvenimą po pamokų, prisidedantiems prie prasmingo vaikų laisvalaikio.

 

„Norėdami geriau suprasti bendruomenių poreikius, atlikome ankstesnių metų projekto dalyvių apklausą, kuri parodė, jog aktualiausia su vaikais susijusi problema yra užklasinių veiklų trūkumas, ypač tokių, kurios skatintų mažųjų fizinį sveikatingumą bei judrumą, taip pat ugdytų jų pilietiškumą. Opi problema yra ir vaikų su negalia ar specialiaisiais poreikiais integravimas į visuomeninį gyvenimą, taip pat savanorystės ar socialinių veiklų trūkumas. Svarstydami apie kitų metų projekto idėjų kryptis, taip pat atsižvelgsime į šiuos bendruomenių išsakytus poreikius“, – teigia J. Bivainytė.

 

Apklausoje bendruomenės taip pat įvardijo, jog trūksta neformalių užsiėmimų sprendžiančių vaikų skaitymo bei rašymo sunkumus, žalingų įpročių ar patyčių problemas.

 

Startuoja paraiškų priėmimas

 

Visos Lietuvos bendruomenės iki balandžio 21 d. yra kviečiamos teikti paraiškas su idėjomis, kaip kokybiškai paįvairinti savo mažųjų bendruomenės narių gyvenimą po pamokų ir sukurti prasmingo laisvalaikio užsiėmimų. Projektai gali būti orientuoti į kūrybiškumą ar įvairius įgūdžius lavinančių veiklų organizavimą, susibūrimo vietų ar bendrų erdvių įkūrimą, laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą, popamokinėms veikloms reikalingos įrangos įsigijimą ir t.t.

 

Projekte gali dalyvauti pelno nesiekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą, esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą ir įrodančios, jog yra pajėgios finansiškai prisidėti prie projekto įgyvendinimo mažąja investicijų dalimi – 30 proc. reikalingų lėšų. Iniciatyvų konkurse gali dalyvauti ir savivaldybių administracijos, tačiau tik teikdamos bendrą paraišką su viena ne pelno siekiančia organizacija.

 

Pasibaigus paraiškų priėmimo laikotarpiui kompetentinga išorės ekspertų komisija iš visų gautų bendruomenių idėjų atrinks trumpąjį sąrašą, kurį vertins ir iš „Maximos“ narių sudaryta komisija, projekto eigoje taip pat bus paskelbtas balsavimas internetu. Susumavus išorės ekspertų, „Maximos“ komisijos ir balsavimo internete balus, paaiškės, kurios idėjos gaus finansavimą. Kiekvienam nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis bus finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės. 

Daugiau informacijos apie projektą, jo nuostatas bei paraiškų teikimo anketą rasite čia: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba apie 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

 

Daugiau informacijos:

El. paštas komunikacija@maxima.lt

Pagalba