Kitąmet „Maxima“ skirs 130 tūkst. eurų vaikų švietimo ir ugdymo projektams: kviečia bendruomenes ruoštis konkursui „Mes – bendruomenė“

2023 m. gruodžio 12 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ šiuos metus palydi prisidėjęs prie 101 bendruomenių projekto įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Kitąmet „Maximos“ socialinė iniciatyva „Mes – bendruomenė“ minės dešimties metų jubiliejų – bendruomenės bus kviečiamos realizuoti svajones bei idėjas, susijusias su vaikų švietimu ir ugdymu, o projektų įgyvendinimui bus skirta 130 tūkst. eurų. 

Šių metų pavasarį paskelbtame konkurse dalyvavo virš 200 bendruomenių su įvairiais projektais ir idėjomis, iš kurių 16-kai buvo skirtas 120 tūkst. eurų prizinis fondas – kaip ir kasmet, kiekvienas konkurse nugalėjęs projektas gavo iki 10 tūkst. eurų finansinę paramą. Jau keletą metų konkursas yra dedikuojamas vis kitokiai temai – pavyzdžiui, šiemet bendruomenės buvo kviečiamos teikti projektus tvarumo ir atsakingo išteklių naudojimo kryptimis, o kitais metais bus laukiami projektai vaikų švietimo, ugdymo bei jų emocinės gerovės puoselėjimo tema.

„Bendruomenių bei vaikų gerovė yra prioritetinės mūsų rėmimo kryptys, kurioms kasmet skiriame solidų biudžetą. Beveik dešimtmetį gyvuojanti mūsų socialinė iniciatyva „Mes – bendruomenė“ įdomi ir svarbi tuo, jog idėjos bei poreikiai kyla iš žmonių kasdienio gyvenimo, jų unikalios aplinkos, įpročių, vertybių – neįtikėtina, kokių skirtingų, kūrybiškų idėjų kasmet sulaukiame“, – kalba Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maxima LT“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento vadovė.

Pavyzdžiui, Vievio gyventojai šių metų konkurse dalyvavo su idėja išvalyti Vievio ežero dalį, prie kurio įsikūręs miestelis. Gavusi paramą bendruomenė subūrė apie 30 profesionalių narų komandą, taip pat prie talkos prisijungė dar apie 100 vietinių gyventojų. Bendruomenės nariai dalijosi, kad tokio masto ežero valymo darbų niekada nėra buvę, iš ežero dalies greta miestelio buvo ištraukta per 8 tonas šiukšlių, kurių dalis likusi dar nuo sovietmečio.

 

Alternatyvaus ir atsakingo verslo principais grįsto mokymosi idėjos

O štai Pabaisko tėvus jungianti bendruomenė „Šeimų bendrystė“, įkūrusi savo vaikų ugdymo įstaigas – „Tėkmės“ darželį bei mokyklą, svajojo įkurti unikalią erdvę lauke, kurioje vaikai galėtų auginti daržoves, kasdien jomis rūpintųsi ir turėtų galimybę susipažinti su daržininkyste, stebėti gamtos ciklus. Bendruomenė pateikė konkursui projektą „Daržo fenomenas“, kuris tapo vienu iš šių metų nugalėtojų.   

„Norėjome būti viena iš pirmųjų bendruomenių, kuri savo mokykloje naudoja savo pačių užaugintus maisto produktus. Tokiu būdu svajojome prisidėti prie tvaresnio maisto naudojimo, mažinti išmetamų produktų kiekį. Be to – taip galime užtikrinti patirtimis grįstą, integruotą mokymąsi apie gamtą, aplinką, tvarumą, sveiką mitybą. Čia yra mokoma ne tik prižiūrėti daržoves, tačiau skatinamas ir jų pardavimas. Pavyzdžiui, vaikai patys sugalvoja, kokius produktus būtų galima kurti iš užsiaugintų daržovių: arbatas, pabarstukus, net atvirukus. Šios veiklos supažindina mokinius su atsakingo verslo principais, bendruomeninio verslumo idėjomis, produktų kūrimo bei rinkodaros galimybėmis“, – apie jau įgyvendintą projektą pasakoja  „Šeimų bendrystės“ narė Eglė Mikolaitytė.

 

Tvarumas padeda sutaupyti

Švenčionėliuose įsikūrusi kūrybinė bendruomenė „Miško uostas“, įgyvendinusi ne vieną įdomų projektą, šiemet „Maxima LT“ konkurse dalyvavo bei laimėjo su idėja įkurti dirbtuves, kuriose bendruomenės nariai galėtų dalintis įrankiais, reikalingais mokytis vieniems iš kitų ir kūrybiškai prikelti naujam gyvenimui buityje naudojamus daiktus, atnaujinti autentiškus pastatų elementus ir dar plačiau komunikuoti tvarumo bei daiktų antrinio panaudojimo idėjas. Tai buvo apie metus puoselėta svajonė, tad gavusi finansinę paramą, bendruomenė aiškiai žinojo, kaip ją panaudos: įsigijo įrankių, kurie būtų per brangūs pirkti pavieniui, bei izoterminį konteinerį, kurį ir pritaikė sandėliui bei darbo erdvei sukurti. 

 

Laikas išsigryninti idėjas būsimam konkursui

„Ilgą laiką vystomi socialiniai projektai tampa puikiu įrodymu, kaip verslas gali prisidėti prie žmonių ir juos supančios aplinkos gerovės puoselėjimo. Per beveik dešimtmetį mums pavyko pakeisti ar patobulinti daugelio žmonių gyvenimą – tą nuolat pabrėžia pačios bendruomenės. Kaip visoje Lietuvoje veikiančiam verslui, mums tai labai svarbu, nes tarp šių žmonių yra ir mūsų klientai, ir mūsų darbuotojai“, – pasakoja I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad kitąmet konkurso prizinis fondas bus didesnis nei šiemet ir sieks 130 tūkst. eurų, o bendruomenės jau ateinantį pavasarį bus pakviestos teikti paraiškas projektams, susijusiems su vaikų gerovės puoselėjimu, švietimu bei ugdymu. Konkursas tradiciškai skelbiamas pavasario pradžioje, tad bendruomenės turi laiko išsigryninti savo idėjas ir paruošti stiprius projektus. 

Daugiau informacijos apie konkursą bei jo nuostatas rasite čia: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba daugiau nei 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų. 

Pagalba