„Gardėsis“ ir „Maxima“ kviečia aukoti maltiečiams – skelbia akciją „Gera dalytis su senoliais“

2019 m. gruodžio 04 d.

Šį gruodį „Gardėsio“ duona kartu su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ kviečia dalytis gerumu – aukoti vienišiems Lietuvos seneliams. Prisidėti prie akcijos paprasta – kiekvienas „Maximos“ prekybos tinkle įsigijęs „Gardėsio“ „Bočių“ duonos pakuotę, padovanoja riekelę šios duonos labiausiai skurstantiems. Duona – tai ne tik būtiniausias maisto produktas, tai šilumos ir sotumo simbolis, kuris daugeliui senolių vis dar turi didelę reikšmę. Akcijos metu organizatoriai tikisi atkreipti dėmesį į Maltos ordino pagalbos tarnybą ir jų globojamus vienišus bei skurstančius senelius. 

„Fazer Bakery Baltic“, Lietuvoje atstovaujančios „Gardėsio“ prekės ženklą, generalinis direktorius Klavs Berzins tikina, kad aukoti ir dalytis svarbu ne tik per šventes – tai reikėtų daryti nuolat. Tačiau būtent šventinis laikotarpis, kurį mes siejame su šeimos susibūrimu, dalijimusi gardėsiais ir vienas kito šiluma – vienišiems ir skurstantiems yra pats skaudžiausias.

„Gardėsio“ ir maltiečių bičiulystė trunka jau penkerius metus – pradėjome bendradarbiauti nuo 2015 m., prisidėdami prie įvairių maltiečių organizuojamų akcijų ir iniciatyvų. Per šį laikotarpį vienišiems seneliams paaukojome apie 200 tūkst. mūsų duonos gaminių. Tačiau apie dalijimąsi šiandien norime kalbėti dar garsiau – kviečiame atkreipti dėmesį į vienišų senelių skurdo ir nepritekliaus problemas. Lietuvos skurdo ir socialinės atskirties rodikliai yra vieni aukščiausių visoje Europos Sąjungoje. Seneliai Lietuvoje ne tik skursta, bet dažnai jaučiasi vieniši ir visų pamiršti. Todėl siekiame parodyti, kad kartais reikia visai nedaug – net ir viena, kiekvieno iš mūsų pasidalinta duonos riekelė gali būti gera pradžia sprendžiant šią problemą“, – tikina „Gardėsio“ duonos atstovas.

Tam pritaria ir „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė: „Kiekvienas esame nusipelnę oraus gyvenimo. Liūdna pripažinti, tačiau tūkstančiams senolių Lietuvoje reikalinga pagalba. Ir ją suteikti yra kiekvieno iš mūsų pareiga. Tokios iniciatyvos mus moko dalintis bei skatina bendruomeniškumą.“

Maltiečių ir „Maximos“ draugystė prasidėjo daugiau kaip prieš 10 m., kai prekybos tinklas ėmė remti vaikų dienos centrus. Nuo 2017 m. parama teikiama ir maltiečių globojamiems senoliams. Pernai metais „Maximos“ parama organizacijai viršijo 43 tūkst. eurų.

Maltos Ordino Pagalbos Tarnybos programų direktorė Rasa Stukienė tikina, kad maltiečiai itin vertina tokias verslo iniciatyvas bei partnerystes, kurios atkreipia dėmesį į vienišų senelių problematiką.

„Kokia gi maltiečių sriuba be „Gardėsio“ duonos? Mes kitokios jos jau neįsivaizduojame, todėl sakome, kad „Gardėsis“ – tai ne tik partneris, bet ir bendražygis. Mūsų organizacijų DNR sutampa: jose užkoduotas siekis daryti gera vienišiems ir skurstantiems senoliams. Be to, vyresnio amžiaus žmonės nė dienos neįsivaizduoja be duonos – tai jiems sotumo, visaverčio maisto simbolis, duona jiems šventa. Tad veždami seneliams sriubą, kas kartą pridedame net po kelias „Gardėsio“ duonos riekes – su duonele ir sriuba gardesnė, ir dar prie arbatos vakarienei lieka. Tikimės, kad kartu su naująja akcija ir žmonių pagalba duonos kepalėliu galėsime pradžiuginti dar daugiau senolių“, – teigia maltiečių atstovė.

R. Stukienė priduria, jog tokių iniciatyvų pastaraisiais metais daugėja – lietuviai darosi jautresni kitų žmonių problemoms.

Maltiečiai jau daugiau kaip 25 metus visoje Lietuvoje globoja, maitina ir remia vienišus ir skurstančius senelius. Šiuo metu yra lankoma 2600 senų ir neįgalių žmonių. Už 2018 m. akcijos metu surinktas aukas maltiečiai visus metus maitino ir globojo vienišus, ligotus žmones 40 Lietuvos vietovių.

Pagalba