Gyvybiškai svarbi pagalba mažiausiems kovotojams – sauskelnių pirkėjus kvies paremti ankstukų šeimas

2019 m. birželio 10 d.

Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 kūdikių gimsta anksčiau laiko – 22–36 nėštumo savaitę. Jiems reikia ne tik ypatingos medikų priežiūros, tėvų meilės, bet ir specialių higienos priemonių. Norintys padėti išspręsti pastarąjį iššūkį gali prisijungti prie lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ prasidedančios akcijos – nuo kiekvienos įsigytos sauskelnių „Pampers“ pakuotės , vienerios, specialiai neišnešiotiems kūdikiams sukurtos sauskelnės keliaus pas tuos, kurie šiandien telpa savo mamos delne.

„Neplanuotas mažylio gimimas – neapsakomai didelis iššūkis ne tik pačiam už gyvybę kovojančiam naujagimiui, bet ir jo tėvams. Visa šeimos energija ir meilė nukreipiama į mažąjį kovotoją ir pagalbą jam augti bei stiprėti. Todėl inicijuodami kampaniją „Mažieji kovotojai“ norime nuo tėvų pečių nuimti bent vieną rūpestį ir taip palengvinti jiems šį itin svarbų laikotarpį“, – kalbėjo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Anksčiau pasibeldęs, į delną telpantis vaikelis gali sverti vos 400 gramų, todėl jam reikia specialių, jo dydį atitinkančių, itin mažų sauskelnių. Ligoninės dažniausiai duoda pirmąsias sauskelnes, bet jos neretai būna per didelės – jas tenka kirpti, atlenkti.

Per anksti gimusiais kūdikiais šalyje rūpinasi dvi gydymo įstaigos – Kauno klinikos ir Santaros klinikos. Kaip pabrėžia viena projekto „Mažieji kovotojai“ atstovių, asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė, mamos ir jų vaikai čia atvežami iš visos Lietuvos, todėl, pavyzdžiui, klaipėdietei ar jos artimiesiems naktį Kaune ieškoti kelis šimtus gramų sveriančiam kūdikiui tinkamų sauskelnių yra per sudėtinga užduotis. Moteris prieš septynerius metus pati tapo dviejų neišnešiotukų mama, todėl žino, kokie sunkumai tenka šeimoms.

„Kūdikio gimimas pirma laiko – ypač sunki situacija, visai šeimai sukelianti pačias įvairiausias emocijas, neretai bejėgiškumą, šoką, neigimą ar neviltį. Mano vaikai gimė 26 savaitę. Sūnus svėrė 856, dukrytė – 768 gramus. Sūnui per pirmą mėnesį svoris nukrito iki 625 gramų – galite įsivaizduoti, koks mažas jis buvo. Sauskelnes reikėjo pirkti patiems. Tai buvo labai didelės išlaidos, nes jas reikėjo keisti dviem vaikams kas porą valandų visą parą“, – pasakoja moteris.

Šiems mažyliams padėti augti norinčios šeimos tą padaryti gali „Maximos“ parduotuvėse įsigydamos „Pampers“ sauskelnių. Nuo kiekvienos nupirktos pakuotės vienerios specialios sauskelnės pasieks ligoninėje jų laukiančią naują šeimą, kuriai šiuo metu ypač reikalinga pagalba.

„Ši iniciatyva padės ne tik tuo, kad šeimai nereikės gaišti laiko ieškant sauskelnių, bet ir finansiškai – kai slauga ypatinga, reikia daugiau įvairių priemonių, todėl bet kokia pagalba yra labai reikalinga. Žmogus iš šalies greičiausiai nepagalvoja, kad tėvams sauskelnės gali būti toks didelis iššūkis, tačiau tai – didelė pagalba ir parama. Kai vaikelis jaučiasi sausai ir patogiai, jis gali greičiau augti ir stiprėti“, – kalbėjo I. Laukytė-Budrienė.

Lietuvoje neišnešiotų naujagimių gimsta iki 1500 kasmet, 5–6 proc. Pačių mažiausių, lengvai telpančių delne, gimsta apie 500.

Pasak K. Meidės, “Mažieji kovotojai“ – ne pirma kampanija, kuria bendrovė padeda neišnešiotų naujagimių šeimoms. Ne vienerius metus vykdomose kitose „Maximos“ akcijose surinkti pinigai skiriami visapusiškai paramai pirma numatyto termino gimusiems mažyliams ir jų tėveliams užtikrinti – atnaujinant reikalingą medicininę įrangą, suteikiant būtiniausius daiktus, psichologo pagalbą ir svarbiausią informaciją.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba