Ką daryti, kad švara virtuvėje truktų ilgiau nei akimirką? Pataria ekspertė

2022 m. kovo 03 d.

Virtuvė nuolat reikalauja švaros. Trupiniai ant stalo ir grindų, prikepusi kaitlentė ar indų pilna kriauklė. Maistą gaminame ir valgome kasdien, todėl verta žinoti, kaip galima paprastai ir be didelių pastangų užtikrinti tvarką virtuvėje.

 

„Nepriekaištinga švara virtuvėje yra verta ne mažesnio pasididžiavimo negu puikiai pavykęs pyragas. Todėl nuolat užtikriname, kad mūsų parduotuvių lentynose pirkėjai rastų visas priemones, skirtas švarai namuose palaikyti: nuo indaplovės priežiūros priemonių iki langų valiklių. Kaip ir kasmet, šį pavasarį skelbiame švaros mugę, kai įvairiausių buitinės chemijos ir kitų tvarką namuose sukurti padedančių prekių siūlome įsigyti už palankiausią kainą“, – teigia „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Projekto „Susitvarkyk“ kūrėja Toma Šokelė priduria, kad geriausias švaros draugas namuose – tvarkymosi rutina. „Išsiugdytas įprotis nuosekliai tvarkytis leidžia sutaupyti gausybę laiko ir nereikalauja didelių valios pastangų. O kai po ranka visada turite reikiamų valymo, skalbimo ir kitų švarai palaikyti skirtų priemonių – geriems įpročiams nelieka kliūčių. Tad pasirūpinkite, kad neišsektų atsargos ir susidarykite kelių darbų sąrašą – smulkius darbelius, kuriuos virtuvėje turėtume daryti kasdien: valyti stalviršius, išplauti indus, sudėti daiktus į vietas ir užtikrinti, kad plautuvė būtų tuščia ir švari. Kai virtuvė blizga, tada net įkvėpimas gaminti ir mėgautis maistu – daug stipresnis“, – kalba T. Šokelė.

Žmonėms susitvarkyti namų aplinką padedanti T. Šokelė dalijasi patarimais, kaip nuo netvarkos išgelbėti virtuvę.

 

Suderinkite du darbus

Pasak T. Šokelės, maisto gaminimo užduotis derėtų papildyti virtuvės tvarkymo užduotimis, tada virtuvė po patiekalų ruošos netaps sujaukta. „Jeigu gamindami sriubą, kol verda mėsa, sugebame nuskusti ir supjaustyti daržoves, tai laisvesnę akimirką verta įprasti atlikti ir kitą darbą – sutvarkyti darbo vietą: nuplauti pjaustymo lentelę, įrankius, gamybai naudotus indus“, – teigia pašnekovė.

Jos teigimu, tvarkytis pavalgius, pilnu skrandžiu, yra gerokai sunkiau. „Tad, kol gaminate maistą, plaukite indus ar pildykite indaplovę. Susidėkite paimtus maisto produktus atgal į vietas. Kad po valgio beliktų susitvarkyti tik įrankius ir indus, su kuriais valgėme“, – pataria „Susitvarkyk“ įkūrėja.

 

Nepamirškite indaplovės

Prieš pradedant gaminti, T. Šokelė siūlo pažvelgti į indaplovę ir ją iškraustyti. „Nepatikėsite, bet šiam darbui sugaištamos vos 4–5 minutės. Kai maisto gamybos metu viskas keliauja į tuščią indaplovę, stalviršiai neapkraunami nešvariais indais ir įrankiais. Turite ir daugiau erdvės darbui, ir išlaikote savo erdvę švarią“, – pastebi pašnekovė.

 

Valykite iš karto

Ilgai nevalomos dėmės įsisenėja, sudžiūva. O tai gali pareikalauti daugiau papildomų pastangų ir laiko, siekiant jas pašalinti. „Todėl visus nešvarumus nuvalykite iš karto. Užtiško, išsiliejo – nuvalėm. Kol nešvarumai nauji, juos daug lengviau nuvalyti – pakanka mikropluošto šluostės, vandens ir lašo indų ploviklio. Niekada nepalikite degėsių ar iš puodo išbėgusio pieno likučių. Dėmės ne tik gadina bendrą vaizdą, bet ir yra bakterijų veisyklos“, – įspėja tvarkos ekspertė. Taip pat ji ragina prižiūrėti virtuvės grindis – po maisto gamybos visada iššluoti ar išsiurbti, nes kitaip trupiniai, miltai ir kiti likučiai pasklis po visus namus.

Galiausiai T. Šokelė pataria namuose turėti švarią šluostę ir kasdien ją keisti. „Nuo šluostės sklindantis blogas kvapas signalizuoja, kad joje apsigyveno bakterijos. Baigę valyti, šluostę išplaukite, gerai išgręžkite ir palikite džiūti“, – dalijasi „Susitvarkyk“ įkūrėja.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba