Ką labiau lepina gyvūnų augintojai – šunis ar kates?

2019 m. spalio 05 d.

Pasaulyje spalio 4-ąją buvo minima Pasaulinė gyvūnų diena, kuomet siekiama prisiminti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Prekybos tinkle „Maxima“ ši diena minima su gyvūnais – darbuotojai dalijasi tiek savo augintinių nuotraukomis, tiek vedasi juos į darbą biure. Atsiradęs namuose gyvūnas ne veltui vadinamas nauju šeimos nariu. Jam reikia ne tik šeimininko dėmesio, bet ir papildomų daiktų ir tinkamo maisto.

„Skirtingi gyvūnai turi savo poreikius, kuriuos reikia patenkinti. Pavyzdžiui, kol auginate nedidelį kačiuką ar šuniuką, jums reikės specialiai mažyliems pritaikyto maisto, o gal net ir palučių. Užaugus jau prireikia ir drabužėlių bei kelioninių krepšių. Matome, kad klientams aktualūs ir gyvūnų higienos reikmenys – šampūnai, kondicionieriai, kvapą naikinančios priemonės, kurių pardavimai šiemet išaugo 2,5 karto“, – teigia Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

Be augintinių žaislų tapę gyvūno šeimininku taip pat neapsieisite. Per devynis 2019 metų mėnesius iš kelių dešimčių įvairiausių žaislų asortimento, šunų augintojai dažniausiai renkasi lateksinę kiaulę, o kačių augintojai – lazdelę su plunksnomis.

Kačių augintojai pirmauja

Minėdamas gyvūnų dieną, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pasižiūrėjo, kokį gyvūnų maistą dažniausiai renkasi klientai savo augintiniams. Šlapio kačių ėdalo „Maximos“ tinkle nuperkama net tris kartus daugiau nei šlapio ėdalo šunims, sauso ėdalo katėms irgi nuperkama daugiau – beveik 1,7 karto.

„Pastebime, kad rinkdamiesi šlapią ėdalą katėms, klientai linkę daugiausia įsigyti ėdalą su vištiena. Populiariausi yra visų trijų rūšių „Optima“ gaminiai – su vištiena, jautiena ir žuvimi, kurių 410 gramų kainuoja 0,35 Eur. Šio ženklo kačių ėdalas su vištiena pagal nuperkamą kiekį beveik dvigubai lenkia taip pat tarp penkių dažniausių pasirinkimų esantį ir 0,69 Eur kainuojantį „Gourmet Gold“ su tunu“, – sako V. Drulienė.

Šiemet per 9 mėnesius gyvūnų prekių pardavimai padidėjo 8 proc., labiausiai, net 1,8 karto, didėjo kačių skanėstų pardavimai, nors pagal nuperkamą šunų skanėstų skaičių jų augintojai vis dar nepralenkiami.

„Akivaizdu, kad meilė gyvūnams pasireiškia ir per jų lepinimą, – šypsosi V. Drulienė. – Mūsų prekybos centre šunų augintojai gali rinktis iš beveik 100 įvairių skanėstų asortimento, tarp kurių – ir gerai visame pasaulyje žinomi prekės ženklai, ir išskirtinai lietuviški, pavyzdžiui „Rafus menu“.

Daugiausia šunų augintojai įsigyja skanėstų, skirtų palepinimai ir dresūrai, po to seka skanėstai ilgam kramtymui ir dantų priežiūrai. Populiariausias šunų užkandis – kramtalas „Pedigree Rodeo“, kurio per 9 šių metų mėnesius klientai įsigijo beveik 330 tūkst. vienetų.

Apie bendrovę „Maxima“


Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba