Kaip naujiems mokslo metams ruošiasi gabiausi šalies moksleiviai?

2020 m. rugpjūčio 04 d.

Kartais reikia tiek nedaug, kad svajonė taptų realybe. Tik parašyti laišką ar užpildyti anketą. Jau aštuoniolika metų lietuviškas prekybos tinklas „Maxima” padeda moksleiviams siekti tikslų, lavintis ir atkakliai ieškoti savo kelio. Kasmet vykstantis konkursas „Lietuvos Maximalistai” sutraukia būrį talentingiausių, gabiausių ir labiausiai užsispyrusių šalies moksleivių. Praėjusiais metais konkurse dalyvavo daugiau nei pusė tūkstančio moksleivių iš įvairiausių šalies mokyklų. 2019 m. konkurso nugalėtojai atskleidžia, apie ką jie svajoja, kas padeda siekti savojo tikslo, kaip ruošiasi naujiesiems mokslo metams ir be kokių daiktų jie neįsivaizduoja savo kuprinės.

Jauniausiai Maximalistei Heidei Elunai Levanaitei vos 8-eri, tačiau nepaisant savo jauno amžiaus, ji laimėjo stipendiją visiems mokslo metams už pasiekimus inovacijų srityje. Heidė daugiausiai gilinasi į mokslo sritį, bet neapleidžia ir kitų.

„Mano svajonė – tapti odontologe, todėl dalyvauju įvairiose veiklose, kad daug išmokčiau, sužinočiau ir patobulėčiau. Kartais su sese sprendžiame 5–6 klasių biologijos olimpiados užduotis, nes mums tai įdomu. Išsprendusi jas jau žinau, kiek erkė turi kojų, galiu išvardinti širdies sandaros dalis. „Lietuvos Maximalisto“ stipendiją panaudojau kompiuterinei įrangai atnaujinti ir dalyvavimui įvairiuose būreliuose bei mokomose programose.“, – dalijasi moksleivė.

Heidė Eluna dalijasi, kad jos kuprinėje visada galima rasti knygų, pilną penalą rašomųjų priemonių bei papildomų užduočių sąsiuvinių.

Investicija į jaunimą – investicija į šalies ateitį

Norintys tapti „Maximalistais“ iki rugpjūčio 5 d. dar gali užpildyti paraišką ir pateikti savo motyvacinį laišką. Jau 18-tus metus talentingiausius šalies sportininkus, menininkus, mokslininkus ir kitose srityse gabius moksleivius „Maxima“ skatina skirdama metines stipendijas. „Lietuvos Maximalistų“ – išskirtiniais gabumais mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo, inovacijų, ekologiškumo ir pažangumo srityse pasižyminčių šalies moksleivių – metinėms stipendijoms šiemet bus skirta rekordinė suma – 80 tūkst. eurų. O anketų teikimo terminas pratęsiamas dar dvejomis savaitėms, iki rugpjūčio 5 d.

„Projektą „Lietuvos Maximalistai“ vykdome jau aštuonioliktą kartą, nes matome jo prasmę ir naudą. Investicija į gabius jaunuolius yra investicija į šalies ateitį. Jiems svarbus ne tik finansinis palaikymas, bet ir jų darbo, pastangų pripažinimas“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Šiemet „Maximalistai“ bus renkami aštuoniose srityse: mokslo, meno, muzikos, sporto, visuomeniškumo, inovacijų, ekologiškumo ir pažangumo. Talentingiausius jaunuolius iš visų paraiškas pateikusių dalyvių išrinks kompetentinga komisija.

Stipendija – investicija į keliones ir konkursus

O štai 10-metė Klėja Kašubaitė, laimėjusi stipendiją muzikos srityje, dalijasi, kad laimėjus „Maximos“ projektą ją apėmė didžiulis pasididžiavimo ir pasitikėjimo savimi jausmas. Laimėjimas įkvėpė siekti dar geresnių rezultatų. Klėja stipendiją investavo į konkursų dalyvio mokesčius, kelionės išlaidas.

Klėjos kuprinėje visada galite rasti vandens buteliuką, užkandžių dėžutę, pilną vaisių bei kiekvieną Rugsėjo 1-ąją – naują penalą su naujais pieštukais ir rašikliais.

„Kai bendraamžiai žaisdavo su lėlėmis, aš vartydavau knygas“, – pasakoja 2019 m. pagrindinę stipendiją kūrybos ir meno kategorijoje laimėjusi 16-metė Mūza Svetickaitė.

Eilėraščius rašyti ji pradėjo būdama vos aštuonerių. O dvylikos atsidūrė tarp geriausių jaunųjų rašytojų. Savo sąskaitoje Mūza turi 71 pergalę respublikiniuose ir tarptautiniuose kūrybos ar mokslo konkursuose, olimpiadose, viktorinose, daugiau nei 60 publikacijų spaudoje.

„Lietuvos Maximalisto“ titulas man yra garbingas ir įpareigojantis, o gauta stipendija man leido laisvai keliauti į literatūros ir kultūros renginius, festivalius, konkursus. Visur noriu pasiekti geriausių rezultatų, taigi darbas man tapo įpročiu, o mokymasis – malonumu“, – dalijasi Mūza.

Mūzos kuprinėje visada galima rasti užrašų knygelių, bloknotų, lipniųjų lapelių, vatmano ir akvarelinio popieriaus, rašiklių, teptukų, pieštukų, rašalo kapsulių, drožtuką, penalą, žymeklių bei kūrybos knygą.

Iš viso „Maximalistų“ stipendijoms šiemet bus skirta 80 tūkst. eurų. Programos laimėtojais tapusiems moksleiviams visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos 150 arba 75 eurų dydžio stipendijos.

Vien praėjusiais metais „Maximalistais“ pretendavo tapti daugiau nei pusė tūkstančio talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies moksleivių. „Maximalistais“ anksčiau yra tapę tokie žinomi Lietuvą garsinantys menininkai bei sportininkai kaip Giedrius Titenis, Martynas Levickis ar Evelina Sašenko.


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba