Karantinas ledų pardavimus pristabdė, bet noro nesumažino

2020 m. liepos 27 d.

Nors įprastai ledų pardavimai pradeda augti dar balandį, atšilus orams, o piką pasiekia birželį, šie metai buvo kitokie. Palyginti su pernai vasara, nuo birželio mėnesio ledų pardavimai yra sumažėję 13 proc., rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys. Daugiausia ledų prekybos tinkle nupirkta birželio 19 ir 26 dienomis, kuomet visoje Lietuvoje sinoptikai skaičiavo karščio rekordus.

„Karantino metu pirkėjai parduotuvėse lankėsi rečiau, todėl mažėjo tam tikrų prekių pardavimai, pavyzdžiui, jau paruoštų valgyti gaminių, šviežių bandelių ir ledų. Visgi vos pasibaigus karantinui, nuo birželio 17 dienos, ledų pardavimai pradėjo augti ir aplenkė praėjusios vasaros pardavimus 5 proc.“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pernai vidutiniškai vienas pirkėjas nusipirko 3,8 porcijas ledų, šiemet skaičius išaugo iki 4,2 porcijų.

„Pastebime, kad šiemet daugiau nuperkama ledų ant pagaliuko ir kūginių ledų. Tuo metu vaisinių ir ledų puodeliuose pardavimai sumažėjo 20-30 proc. Nepaisant to, ledai puodeliuose išlieka populiariausiu pasirinkimu“, – sako „Maximos“ atstovė.

Gamintojams teko prisitaikyti

Lietuvos ledų gamintojai neslepia pajutę pandemijos įtaką. Planuodami apsipirkimus, žmonės ėmė vengti ir impulsinių pirkimų, mažiau skirti lėšų ne pirmo būtinumo prekėms.

„Tai dalinai paveikė ir mūsų produkcijos, ledų, pirkimą. Tačiau priėmėme tam tikrus taktinius sprendimus, kurie su šiuo iššūkiu padėjo susidoroti. Juk vis dėlto ledai yra desertas, kuris teikia malonumą, o juo reikia mėgautis net tada, kai pasaulis eina iš proto“, – sako Nerijus Valūnas, AB „Klaipėdos pienas“, Baltijos šalių prekybos tinklų pardavimų vadovas.

Pasak jo, daugiau įtakos pirkėjų pasirinkimui turėjo ir prekių kainos. Ši įmonė prisijungė prie „Maximos“ inicijuotos kampanijos „Išvien dėl Lietuvos“, kurios metu 80 Lietuvos gamintojų 15 proc. sumažino 800 prekių kainas. Po šio veiksmo, N. Valūno teigimu, įmonės ledų pardavimai išaugo 20-30 proc.

„Mums labai svarbu, kad pirkėjas pirktų lietuvišką prekę ir ją galėtu įsigyti kuo dažniau, nes  prekės kaina yra žemesnė. Augant pardavimams, ne tik palaikoma nenutrūkstama gamyklų veikla, darbo vietos, produktų rotacija, bet ir jaučiamas visuomenės palaikymas. Juk viskas sukasi ratu ir tas nenutrūkstamas procesas yra būtinas“, – pabrėžia N. Valiūnas, AB „Klaipėdos pienas“ atstovas.


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba