Ketvirtus metus tęsiama socialinė akcija: vaikai bus kviečiami į pasimatymą su delfinais

2021 m. gegužės 31 d.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumu, jau ketvirtus metus vykdo socialinę akciją, kurios finale 15–ai šeimų, auginančių vaikus su specialiaisiais poreikiais, bus padovanota delfinų terapija. Visą vasarą lietuviškame prekybos tinke „Maxima“ perkant ledus „Klasika“ porcijomis bus galima prisidėti prie vaikų, kuriems to išties reikia, savijautos gerinimo.


„Šį projektą įgyvendinsime jau ketvirtą kartą. Kasmet po to, kai vaikams suteikiama delfinų terapija, girdime teigiamus jų bei tėvų atsiliepimus. Tad ir šiemet nedvejojome, kad ši socialinė akcija turi tęstis. Emocijos, kurias patiria vaikai bei tėvai, matydami kaip gerėja vaikų būklė, yra neįkainojamos“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Jau po pirmo užsiėmimo gerėja vaiko motorika, žvilgsnio sutelkimas, koordinacija, jis ima labiau savimi pasitikėti ir mokosi įveikti įvairias baimes. 

„Gaudami dėkingų tėvų atsiliepimus apie delfinų terapijos veiksmingumą, tęsiame šią gražią akciją jau ketvirtus metus. Norisi, jog kuo daugiau vaikų su specialiaisiais poreikiais galėtų patirti šios terapijos naudą. Ne visos šeimos turi finansines galimybes parūpinti savo vaikams delfinų terapijos užsiėmimus, todėl, kviečiame žmones prisijungti prie mūsų akcijos ir drauge suteikti vaikams nepakartojamą dovaną“, – teigia įmonės „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas.

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre jau nuo 2001 m. rengiami bendravimo su delfinais užsiėmimai, skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas. Nors ši programa nepakeičia tradicinės medicinos, tačiau tėvų ir vaikų atsiliepimai byloja apie jos teikiamą realią naudą.  

Kaip rodo daugiametė Lietuvos jūrų muziejaus patirtis, delfinų terapija labai svarbi tiems, kurie serga psichikos ir elgesio arba nervų sistemos ligomis. Trejus metus vykdytas tyrimas įrodė ir teigiamą įtaką vaikų su autizmo sutrikimu psichosocialinei reabilitacijai – daugiau nei 80 proc. dalyvavusių vaikų jautė žymų pagerėjimą.

Tyrinėjant delfinų asistuojamos terapijos poveikį žmonėms po hemoraginio smegenų insulto nustatyta, kad terapinį poveikį raidos sutrikimus turintiems vaikams labai ženklus poveikis buvo matomas jaunesnėje nei 7 metų vaikų amžiaus grupėje. Tai dar kartą patvirtina, kad ankstyvoji intervencija ir visapusė pagalba vaikui ir šeimai yra kritinė ankstyvuoju periodu.

Akcijos „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ taisyklės labai paprastos – tereikia birželio 1 – rugpjūčio 31 d. „Maxima“ parduotuvėse įsigyti „Klasika“ ledų porcijomis ir rugsėjo mėnesį net 15–ai šeimų bus padovanota delfinų terapija. Viso terapija jau buvo suteikta 45-ioms šeimoms.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba