Kiaušinių asortimentas: kam pirmenybę teikia pirkėjai?

2020 m. balandžio 17 d.

Kalbėdami apie kiaušinius, pirmiausiai atsimename neseniai praėjusias Velykas. Visgi tautiečiai juos perka visus metus ir tai yra viena dažniausiai į pirkinių krepšelį patenkančių prekių. Tad kokie kiaušiniai populiariausi, kokių rūšių jų būna ir nuo ko priklauso jų kaina, dalijasi lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

„Dviejų savaičių iki Velykų laikotarpyje kiaušinių pardavimai, palyginti su įprastu laikotarpiu, išaugo 55 proc. Ir viso buvo parduota 815 tūkst. pakelių kiaušinių. Jeigu lyginsime su pernai Velykomis, augo ant kraiko laikomų ir ekologiškų kiaušinių pardavimai. O laisvai laikomų kiaušinių pardavimai išaugo net 170 proc.“, – praėjusių švenčių tendencijomis dalijasi V. Drulienė.

Nepaisant to, kad vienareikšmiškai perkamiausi yra vištų kiaušiniai, prieš Velykas pirkėjai rinkosi ir egzotiškesnes prekes. Jiems savo prekybos tinkle siūlome pirkėjų taip pat pamėgtus putpelių kiaušinius bei iki 1,5 kilogramo sverti galinčius stručių kiaušinius.

Kalbant apie kiaušinių kainas, pastebima, kad pigiausia vištos kiaušinių pakuotė šiuo metu kainuoja  0,79 euro. Putpelių kiaušiniai kainuoja nuo 1,39 euro už pakuotę. Afrikos stručio kiaušinio kaina siekia 49,99 euro, o Australijos stručio kiaušinis kiek pigesnis, jis kainuoja 25,99 euro už vienetą.

„Pigiausių vištos kiaušinių kaina, 0,79 euro, nepakito nuo praėjusių metų Velykų. Visgi skirtingų kiaušinių kaina gali skirtis priklausomai nuo kelių svarbiausių faktorių”, – pabrėžia „Maximos“ komercijos vadovė.

Vištos kiaušinių kaina, pirmiausiai, priklauso nuo dydžio. Taip pat nuo paukščių auginimo klausių. Narvuose laikomų vištų kiaušiniai pigiausi, o brangiausi ekologiškai laikomų vištų kiaušiniai. Taip pat pirkėjai gali rinktis tarp ant kraiko ir laisvai laikomų vištų kiaušinių.

„Kiaušinių kaina taip pat priklauso nuo sezoniškumo bei pakuotės, kurioje jie laikomi. Plastikinėje pakuotėje esantys kiaušiniai bus kiek pigesni nei kartoninėje. Mūsų prekybos tinkle pirkėjai gali įsigyti net 36 rūšių kiaušinius, o asortimentas yra nuolat plečiamas atsižvelgiant į pirkėjų poreikius. Visgi pastebime, kad pirkėjai vis dažniau renkasi ant kraiko ir laisvai laikomų vištų kiaušinius“, – priduria V. Drulienė.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba