Kodėl šuo ėda žolę?

2022 m. gegužės 12 d.

Jeigu šuo ėda žolę, nerimauti nereikėtų – tokia elgsena pasitaiko gana dažnai.

 

Šunų mitybai gali reikėti žolės

Vienas aiškinimas, kodėl šunys ėda žolę, siejamas su jų evoliucija. Ši teorija grindžiama faktu, kad laukiniai šuniniai žvėrys, pavyzdžiui, šunims giminingi vilkai ir lapės, pagavę suėda visą gyvūną.

Laukiniai šuniniai žvėrys – jūsų šuns protėviai – paprastai medžiodavo ir ėsdavo žolėdžius gyvūnus. Tai reiškia, kad ėsdami šiuos gyvūnus, laukiniai šuniniai žvėrys galiausiai galėdavo suėsti ir daug grobio viduriuose buvusios žolės bei augalų.

Be to, žinoma, kad lapės ir panašūs laukiniai šuniniai žvėrys ėda tam tikras uogas ir kitokius augalus. Dėl to galima manyti, jog šunys žolę ėda dėl to, kad ši yra jų įprasto ėdesio dalis.

Kol šunys sau nekenkia, galima jiems leisti ir toliau taip elgtis.

 

Kodėl šuo, prisiėdęs žolės, vemia?

Jeigu pastebėjote, kad taip elgiasi jūsų šuo, ir dėl to suglumote ar susirūpinote – jūs ne vieni. Paėdę žolės vemia daugelis šunų, ir tai visiškai normalu.

Gali būti, kad šunys paėda žolės, o paskui tyčia vemia, arba vemia todėl, kad paėdė žolės. Bet kokiu atveju, kol jie ims jaustis gerai, nereikia nieko daryti.

Kai kurie šunys augalus ėda tada, kada sutrinka jų skrandžio veikla. Sunerimti vertėtų tada, jeigu atrodo, kad jie ėda jiems kenkiančius augalus. Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite šunims žalingų medžiagų ir maisto sąrašą.

Ėsti žolę yra normalu. Sunerimti reikėtų tik jei staiga pakito šuns elgesys, pavyzdžiui, jeigu jis pradeda daug jos ėsti, nors anksčiau žolė jo nedomino.

Jeigu vis dar jaudinatės, kad šuo ėda žolę, patartumėme apie tai pasikalbėti su veterinaru. Tam, kad galėtumėte be rūpesčių džiaugtis vienas kito draugija, jis mielai apžiūrės šunį.

Pagalba