Lietuviai jau kaupia kiaušinių atsargas Velykoms
2019 m. balandžio 02 d.
Grįžti į sąrašą

Pasidalink:

Didžiausiai pavasario šventei, Velykoms, lietuviai pradeda ruoštis iš anksto. Svarbiausio Velykų atributo ir patiekalo, kiaušinių, pardavimai jau auga, o bendrai prieš šią šventę žmonės jų nuperka kone dukart daugiau nei įprastai. Pastaraisiais metais taip pat pastebimas ekologiškų kiaušinių pardavimų augimas, be to, lietuviai nesibodi išbandyti naujovių ir ragauja ne tik putpelių, žąsų ar ančių, bet net ir egzotiškųjų stručių kiaušinius.

„Nors iki prasmingiausios pavasario šventės liko beveik trys savaitės, jaučiame išaugusią kiaušinių paklausą. Ir tai yra visiškai įprasta, šią tendenciją stebime jau ne vienerius metus, todėl atsižvelgdami į žmonių pirkimo įpročius tam ruošiamės iš anksto ir didiname šių prekių pasiūlą. Pardavimų augimui įtakos turi ne tik prieš Velykas išaugantis pasirinkimas, bet ir iš anksto skelbiamos akcijos“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Lyginant su įprastais kiaušinių pardavimais, pastarųjų trejų metų duomenys rodo, kad prieš Velykas jų vidutiniškai parduodama 87 proc. daugiau, o kai kurių gamintojų kiaušinių žmonės nuperka tris, penkis ar net septynis kartus daugiau. V. Drulienė taip pat pastebi, kad ruošdamiesi šventei vien „Maximos“ parduotuvėse lietuviai nuperka daugiau nei milijoną dėžučių kiaušinių – tiek jų parduodama per tris savaites iki Velykų.

Bendri kiaušinių pardavimai išlieka gana stabilūs, tiesa, žmonių poreikiai keičiasi. Viena iš tendencijų – auga ekologiškų kiaušinių poreikis: nuo 2016 metų jų kasmet nuperkama maždaug 50 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Taip pat lietuviai yra linkę išbandyti naujoves ir perka ne tik vištų, bet ir kitų paukščių kiaušinius, kurių paklausa artėjant Velykoms išauga nuo dviejų iki keturių kartų.

Kaip ir ankstesniais metais, žmonėms siūloma įsigyti ir jau nudažytų putpelių kiaušinių ir velykinių margučių. Pastebima, kad laiką taupantys žmonės vis labiau juos pamėgsta – praėjusiais metais dažytų putpelių kiaušinių parduota dešimtadaliu, o velykinių margučių – penktadaliu daugiau nei 2017-aisiais.

Iš viso „Maximose“ galima rinktis iš 35 skirtingų rūšių ir gamintojų kiaušinių, o nuo praėjusių metų gurmanai gali paragauti naujovės – Australijos stručio emu, kurio kaina 25,99 euro, ir Afrikinio stručio, kurio kaina 49,99 euro, kiaušinių, kurie siūlomi didžiausiose tinklo parduotuvėse. Stručių kiaušinių lukštai tvirti it porcelianas ir gali atlaikyti žmogaus svorį, o pats kiaušinis sveria apie 1,5 kilogramo, taigi iš vieno tokio kiaušinio iškepto omleto užtenka visai šeimynai.

„Šiemet pirkėjai už vieną vištos kiaušinį mokės nuo 0,08 euro iki 0,39 euro arba už pakuotę nuo 0,79 euro iki 3,89 euro. Vištos kiaušinių kaina priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis laikomos vištos, kiaušinių bei pakuotės dydžių. Pigiausi vištų kiaušiniai yra „Optimos linijos“ 10 vnt. M dydžio kiaušinių pakuotė, o brangiausi – ekologiški L dydžio kiaušiniai 10 vnt. pakuotėje. Putpelių kiaušiniai, nepriklausomai nuo pakuotės dydžio, kainuoja 0,12 euro už vienetą arba 1,39 – 2,49 euro už skirtingų dydžių pakuotę“, –  atskleidžia V. Drulienė.

Naudinga žinoti:Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pasidalink: