„Maxima“ darbuotojų premijų fondas išaugo iki 18 mln. eurų

2022 m. sausio 18 d.

Didžiausias šalies darbdavys – lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ – pernai darbuotojams išmokėjo beveik 18 mln. eurų skatinamųjų premijų, t. y. 26 proc. daugiau nei 2020-aisiais. Vidutinis darbo užmokestis pernai didėjo dešimtadaliu, kuris šįmet ir toliau auga. Nuo 2022-ųjų sausio 1-osios „Maximos“ darbuotojų algos didėja vidutiniškai 12 proc. – nuo 6 proc. iki  18 proc.

 

„Vertiname savo darbuotojų kasdienį darbą ir stengiamės sudaryti kuo geresnes uždarbio galimybes. Didindami bazinę darbo užmokesčio dalį ir toliau papildomai taikome išplėstas motyvacines atlygio priemones. Tai – ir padėka mūsų komandai už norą siekti kuo geresnių verslo rezultatų, ir paskata nuolatos tobulėti“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Per 2021 metus iki 18 mln. eurų išaugęs premijų fondas ir šiemet bus panašaus dydžio. Skatinamosios premijos yra tik dalis augančio „Maximos“ darbuotojų atlygio. Nuo metų pradžios bazinės algos yra padidintos daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų, o spartesnį jų augimą šįmet pajus mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių darbuotojai.

 

Kas mėnesį premijuojama 70 proc. darbuotojų

„Maximos“ vadovė J. Bivainytė pažymi, kad skatinamosios premijos nėra vienkartinės. Vidutiniškai kas mėnesį premijuojama daugiau nei 9 tūkst. arba beveik 70 proc. darbuotojų.

Daugiausiai premijų pernai buvo išmokėta „Maxima“ parduotuvių darbuotojams – virš 12 mln. eurų. Logistikos centrų darbuotojų premijų fondas sudarė 3,1 mln. eurų, maisto gamybos cechų darbuotojams išmokėta beveik 1 mln. eurų, o administracijos darbuotojams – 1,6 mln. eurų.

„Premijos yra skiriamos atsižvelgiant į darbuotojų kasdienio darbo rezultatus. Vertiname kiekvieno komandos nario indėlį ir atkaklumą, siekiant išsikeltų tikslų, ir už šias jų pastangas atsilyginama“, – pažymi J. Bivainytė.

Konkrečiai „Maxima“ parduotuvei ar kitam padaliniui, pasiekus užsibrėžtus mėnesio tikslus, skiriamas specialius premijų fondas, kuris yra paskirstomas darbuotojams, labiausiai prisidėjusiems prie pasiekto rezultato.

Kasmėnesinė darbuotojui skiriama skatinamoji premija vidutiniškai pernai sudarė apie 15 proc. darbo užmokesčio.

 

Algos ir toliau bus didinamos

Tiek pernai, tiek šiemet prekybos tinklas „Maxima“ metus pradėjo padidinęs bazinius darbuotojų atlyginimus. 2021-aisiais visas darbo užmokesčio fondas padidėjo 8 mln. eurų ir dešimtadaliu kilstelėjo darbuotojų algas. Šiemet „Maximos“ darbo užmokesčio fondas papildomai didinamas beveik 13 mln. eurų.

„Absoliučiai daugumai darbuotojų šiemet pakėlėme atlyginimus, ypač dirbantiems regionuose, kur pagal bendrą Lietuvos darbo rinką matomas atotrūkis. Esame didžiausias Lietuvos darbdavys, todėl norime išlaikyti tvarų atlyginimų augimą“,  – akcentuoja J. Bivainytė.

Didesnį darbo užmokestį gaus praktiškai visi prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių ir maisto gamybos cechų darbuotojai. Taip pat algos bus didinamos didesnei daliai logistikos centrų ir beveik trečdaliui administracijos darbuotojų.

Skaičiuojama, kad šiemet „Maximos“ darbuotojams atlygis vidutiniškai augs 12 proc.

 

Darbuotojų motyvacijai – saugi darbo aplinka

J. Bivainytė sako, kad darbuotojų motyvacijai stiprinti ir šiais metais bus skiriamas didelis dėmesys. Ji pažymi, kad svarbus yra ne tik darbuotojų finansinis skatinimas, bet ir sveikos bei saugios darbo aplinkos užtikrinimas.

„Šiandien su dideliu nerimu stebime vėl Lietuvoje didėjantį susirgimų COVID-19 augimą, todėl ir toliau skirsime padidintą dėmesį darbuotojų saugumui, rūpinantis tiek jų fizine, tiek ir emocine sveikata. Ir žinoma, stengsimės kurti motyvuojančią darbo aplinką“, – akcentuoja „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Visi „Maximos“ darbuotojai yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, kuris pernai buvo išplėstas, įtraukus papildomas sveikatos priežiūros paslaugas. Be to, darbuotojams susirgus COVID-19 liga ir gydantis ligoninėje, bendrovė savo lėšomis skiria specialią pašalpą. Darbuotojams yra sudarytos sąlygos nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais.

Taip pat visiems „Maximos“ darbuotojams yra numatytas platus socialinių naudų paketas bei įvairios išmokos, kurios įtvirtintos Kolektyvinėje sutartyje. Darbuotojai, jų vaikai iki 12 metų bei daugiavaikės šeimos kasmet sulaukia šventinių dovanų Kalėdų ir Velykų progomis. Geriausiai besimokinančios darbuotojų atžalos gauna stipendijas ir yra kviečiamos į nemokamas vasaros stovyklas. Taip pat daugiavaikės „Maxima“ darbuotojų šeimos Rugsėjo 1-osios proga gauna dovanų korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba