„Maximos“ dovana Kovo 11-osios proga užsienio lietuviams primins tėvynės skonį

2020 m. kovo 11 d.

30 Lietuvos nepriklausomybės metų – 30 pasveikintų užsienio lietuvių bendruomenių. Taip simboliškai Kovo 11-ąją šiemet mini bendruomeniškumą ir lietuvybę puoselėjantis prekybos tinklas „Maxima“, užsienyje gyvenantiems tautiečiams dovanų įteikęs juodos naminės duonos, kuri nuo seno suvienija žmones. Kaip sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė, valstybinės šventės yra puiki proga didžiuotis esant Lietuvos valstybės dalimi.

Minint iškilmingos valstybinės šventės sukaktį, „Maxima“ pasveikino didžiausias užsienio lietuvių bendruomenes Europoje padovanodama tai, kas primena Lietuvą ir namus – juodos ruginės duonos.

Ši „Maximos“ meistrų su meile pagaminta simbolinė dovana pasiekė lietuvių bendruomenes iš Jungtinės Karalystės, Danijos, Ispanijos ir kitų Europos šalių.

„Duona siejasi su lietuviškumu, tėvyne ir namais. Tai yra vienas pagrindinių Lietuvos simbolių, kuris, tikėta, apsaugo namus nuo negandų. Būtent todėl po Europą išsibarsčiusiems lietuviams norėjome padovanoti po mažą dalelę Lietuvos, visiems jiems priminti tėvynės skonį ir palinkėti sėkmės. Kad jausmas būtų dar stipresnis, duoną papuošėme stilizuota ąžuolo šakele – dar vienu stiprybės simboliu“, – pasakoja K. Meidė.

„Maximos“ generalinės direktorės teigimu, kiekvieno lietuvio namuose duona nuo seno užima svarbią vietą. Namuose iškepta tradicinė duona suburia žmones, kurie ja dalijasi tarpusavyje, bendrauja ir sutvirtina ryšį vienas su kitu.

K. Meidė viliasi, kad simbolinė „Maximos“ dovana neleis šiai tradicijai užsimiršti bei sutvirtins bendruomeniškumo jausmą tarp užsienyje gyvenančių lietuvių.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba