Moliūgus auginančio Lietuvos ūkininko tikslas – ne rekordų knyga, o patenkinti pirkėjai

2019 m. spalio 23 d.

Rudenį daržuose karaliauja ryškiaspalviai moliūgai, kurie kasmet savo dydžiu muša rekordus. Pernai amerikietis Steve'as Geddes‘as užaugino net 1146 kilogramus sveriantį milžiną. Lietuvos ūkininkas Rolandas Marcinkevičius sako, kad, jeigu tokie gigantai augtų jo laukuose, vien pristatyti į parduotuves juos būtų sudėtinga. Todėl savo ūkyje Kauno rajone R. Marcinkevičius augina kur kas mažesnius, bet vertingų maistinių medžiagų turinčius moliūgus ir šviežią derlių tiekia į lietuvišką prekybos tinklą.

Šį rudenį R. Marcinkevičiaus užaugintas moliūgų derlius keliauja į prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves.  9 hektarų plote moliūgus auginantis žemdirbys pastebi, kad derlius šiemet geras, nes saulės ir lietaus netrūko, o dirva buvo praturtinta ekologiškomis trąšomis – kompostu. „Naujų galimybių augti ir plėtoti ūkį mums suteikė partnerystė su „Maxima“. Malonu žinoti, kad mūsų šeimos darbą ir daržovių derlių gali įvertinti didžiausio Lietuvos prekybos tinklo klientai“, – sako Kauno rajone ūkininkaujantis R. Marcinkevičius.

Ūkininkas neslepia, kad patiekalai iš moliūgų neretai atsiduria ir ant jo šeimos stalo – gaminamos sriubos ir troškiniai, kepami blynai, trinama košė.

„Žmonės yra pamėgę moliūgų patiekalus dėl vertingų maistinių savybių, tačiau kasmet pastebime, kad atsiranda vis daugiau pirkėjų, kurie spalio pabaigoje ieško moliūgų, planuodami namuose išskobti daržovę ir pasigaminti žibintą Helovino šventei. Asortimentą šiemet išplėtėme skirtingų dydžių ir rūšių moliūgais – nuo paprastųjų iki dekoratyvinių, kurie gali tapti ne tik Helovino šventės, bet ir namų virtuvės puošmena“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė, pastebinti, kad klientai pirmiausia ieško Lietuvoje užaugintų rudens gėrybių.

Prekybos tinklo duomenimis, moliūgai yra paklausūs ištisus metus, tačiau piką pasiekia spalio mėnesį. Pernai spalį prekybos tinkle „Maxima“ moliūgų parduota per 88 tonos, t. y. dvigubai daugiau nei rugsėjį. Iš viso per visus 2018 metus buvo parduota per 253 tonos moliūgų.  

 „Maximos“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas sako, kad moliūgai – vitaminų turtingos daržovės. Taip pat juose daug geležies ir kitų mineralinių medžiagų: kalio, fosforo, kalcio, magnio.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad kai kurių rūšių moliūguose karotino gali būti dvigubai daugiau negu morkose. „Vertingų medžiagų deriniai lemia, kad valgant moliūgus pagreitėja medžiagų apykaita, gerėja žarnyno veikla, galima sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką“, – pastebi A. Poleninas.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba