Namuose mažiau chemikalų - populiarėja ekologiškos buitinės chemijos priemonės

2021 m. rugsėjo 14 d.

Tvarumas bei ekologiškumas – itin aktualios temos, o ekologiškų įvairių prekių pasiūla kasmet tik didėja. Ne išimtis ir namams valyti ir prižiūrėti skirta buitinė chemija, kuria galima pakeisti įprastas valymo priemones. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis iš visų ekologiškų buitinės chemijos prekių tarp lietuvių per pastaruosius metus labiausiai išpopuliarėjo ekologiškos skalbinių priežiūros priemonės bei ekologiškos priemonės, skirtos plauti indus indaplovėje.  

„Mūsų parduotuvėse itin platus ne tik maisto produktų, bet ir buitinės chemijos bei kitų buities priežiūros priemonių, asortimentas. Kasmet auganti ekologiškų buitinės chemijos prekių paklausa rodo, kad pirkėjai vis dažniau renkasi ekologiškas švaros priemones. Pastebime, kad pirkėjai buitinės chemijos atsargas dažniausiai papildo ne tik pavasarį, bet ir rudenį – būtent rugsėjį. Būtent dabar vyksta „Švaros mugė“, kurios metu pirkėjai mėgstamas ekologiškas buitinės chemijos priemones gali įsigyti iki perpus pigiau nei įprastai“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė ir priduria, kad pirkėjai gali rinktis ekologiškas buitinės chemijos priemones gali rasti septyniose skirtingose kategorijose – skalbimui ir skalbinių priežiūros priemonių, indų plovimo priemonių, namų ūkio valymo ir priežiūros priemonių, tualeto valiklių bei gaiviklių, oro gaiviklių.

Ekologiškos skalbimo priemonės

Tiek įprastų, tiek ekologiškų skalbimo priemonių galima įsigyti mėgstamiausioje formoje. „Mūsų ekologiškų skalbimo priemonių asortimente galima rasti tiek skalbimo kapsules, tiek skystą skalbiklį, tiek įprastus skalbimo miltelius. Išsirinkti ekologišką skalbimo priemonę galima iš 17 skirtingų, o plačiausias asortimentas – ekologiškų skystų skalbiklių“, – atskleidžia E. Dapkienė. Skysto skalbiklio paklausa išlieka stabili – tiek šiemet, tiek pernai per sausį-rugpjūtį pirkėjai įsigijo daugiau nei 75 tūkst. litrų ekologiško skysto skalbiklio.

Sparčiai populiarėja ir ekologiškas minkštiklis – per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius „Maximos“ pirkėjai įsigijo beveik penktadaliu daugiau jo, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, o šiemet įsigytas ekologiško minkštiklio kiekis viršija 22 tūkst. litrų.

Ekologiškos namų valymo priemonės – tik pagal paskirtį

Renkantis tiek įprastas, tiek ekologiškas buitinės chemijos prekes, skirtas namams valyti, reikėtų įsivertinti, kokie paviršiai bus valomi. Skirtingiems paviršiams gali netikti tie patys valikliai, net jeigu jie yra universalūs.

„Ekologiškų buitinės chemijos prekių asortimentas, skirtas namų valymui, yra plačiausias. Ir tai natūralu – mūsų tiekėjai pasirūpino kiekvieno pirkėjo poreikiais renkantis ekologiškas priemones paviršiams valyti. Jau keletą metų iš eilės populiariausi išlieka langams ir stiklui valyti skirti valikliai“ – teigia „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Ekologiškas, kaip ir įprastas, valymo priemones reikėtų rinktis pagal tai, kuriai namų vietai valyti jos bus naudojamos – vonios kambariui, virtuvei, svetainei ar universaliai. Miegamojo spintelei gali pakakti nuvalyti dulkes netgi be valymo priemonės, tačiau, pavyzdžiui, virtuvėje yra reikalingas kruopštus valymas dėl maisto gaminimo metu susidarančių nešvarumų. Ekologiškos priemonės yra itin tinkamos virtuvės paviršiams valyti – jie dažniausiai turi sąlytį su maistu, tad natūralumas ir ekologiškumas čia itin reikalingas.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba