Neabejingi pirkėjai į pasimatymus su delfinais pakvietė 15-ką šeimų

2019 m. spalio 11 d.

Penktadienį Klaipėdoje, Lietuvos Jūrų muziejuje finišo tiesiąją pasiekė jau antrą kartą vykusi itin jautri akcija „Tau ledai, o Jiems delfinų pagalba“. Visą vasarą lietuviškame prekybos tinke „Maxima“ pirkusiųjų ledus „Klasika“ dėka specialiųjų poreikių turintys vaikai dalyvaus delfinų terapijoje. Renginio metu 15-kai šeimų buvo įteikta ši pirkėjų dovana.

„Džiaugiuosi matydama laimingus tėvus ir vaikus. Pernai po terapijų kurso išgirstos istorijos ir išvystos emocijos parodė, kokį progresą galima pasiekti. Noriu pasidžiaugti ir mūsų pirkėjais, kurie vis dažniau prisideda prie tokių akcijų ir nelieka abejingi kitų skausmui“ – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Iš tiesų, jau po pirmo užsiėmimo gerėja vaikų motorika, žvilgsnio sutelkimas, koordinacija, jie ima labiau pasitikėti savimi ir mokosi įveikti įvairias baimes. Būtent dėl to bendrovės „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas nepaprastai džiaugiasi šiuo projektu: „Jau pernai įsitikinome, kad pagalbos šeimoms, turinčioms vaikų su specialiaisiais poreikiais, itin trūksta. Todėl ir šiais metais su partneriais tęsėme akciją. Delfinų terapija tokiems vaikams labai padeda, sėkmės istorijų per šiuos dvejus metus girdėjome labai daug, todėl norime padėkoti visiems žmonėms, įsigijusiems ledų šią vasarą.“

Baigiamojo renginio metu vaikai išvydo delfinų pasirodymą, jų laukė kitos pramogos ir staigmenos. Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre jau nuo 2001 m. rengiami bendravimo su delfinais užsiėmimai, skirti žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psichoemocines traumas. Nors ši programa nepakeičia tradicinės medicinos, tačiau tėvų ir vaikų atsiliepimai byloja apie jos teikiamą realią naudą.

Kaip rodo daugiametė Lietuvos jūrų muziejaus patirtis, delfinų terapija labai svarbi tiems, kurie serga psichikos ir elgesio arba nervų sistemos ligomis. Trejus metus vykdytas tyrimas įrodė ir teigiamą įtaką vaikų su autizmo sutrikimu psichosocialinei reabilitacijai – daugiau nei 80 proc. dalyvavusių vaikų jautė žymų pagerėjimą.

Tyrinėjant delfinų asistuojamos terapijos poveikį žmonėms po hemoraginio smegenų insulto nustatyta, kad terapinį poveikį raidos sutrikimus turintiems vaikams labai ženklus poveikis buvo matomas jaunesnėje nei 7 metų vaikų amžiaus grupėje. Tai dar kartą patvirtina, kad ankstyvoji intervencija ir visapusė pagalba vaikui ir šeimai yra kritinė ankstyvuoju periodu.

Per du metus akcijų „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ metu „Maximos“ pirkėjai, vasarą pirkę ledų „Klasika“ vafliniuose puodeliuose, jau 30-čiai šeimų padovanojo delfinų terapija.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba