Nemenčinės „Maximoje“ išsityrė visi darbuotojai: vienam nustatytas koronavirusas

2020 m. balandžio 28 d.

Vyriausybei priėmus sprendimą savaitei izoliuoti Nemenčinę dėl koronaviruso, savanoriškai išsityrė visi šiame mieste veikiančios lietuviško prekybos tinkle „Maxima“ parduotuvės darbuotojai. Iš jų – 30 „Covid-19“ testų buvo neigiami, vienos darbuotojos – teigiamas.

„Mūsų darbuotojos, kuriai diagnozuotas koronavirusas, paskutinė darbo diena parduotuvėje buvo balandžio 9 diena. Darbuotoja papasakojo parduotuvės direktorei, kad jos sesuo saviizoliavosi, nes dirbo viruso židiniu tapusioje bendrovėje „Vilnika“. Mūsų darbuotoja elgėsi atsakingai ir dėl buvusio artimo kontakto nuo balandžio 10 dienos pati pasiprašė išleidžiama atostogų“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pasak jos, darbuotoja balandžio 17 dieną kreipėsi į šeimos gydytoją, jai buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas, o dar po kelių dienų atliktas ir „Covid-19“ testas.

„Deja, balandžio 20 dieną sužinojome, kad koronaviruso testas – teigiamas. Šiuo metu darbuotoja saviizoliuota namie, jaučiasi gerai, su ja palaikomas nuolatinis ryšys, pristatome į namus ir maistą. Kai sužinojome apie teigiamą testą, keturi iš šešių artimą kontaktą su darbuotoja turėjusių asmenų jau buvo saviizoliacijoje, dar du izoliavosi sužinojus testo rezultatus“, – pabrėžia E. Dapkienė.

Balandžio 15 dieną paskelbus, kad dėl koronaviruso grėsmės savaitei uždaroma Vilniaus rajone esanti Nemenčinė, prekybos tinklas „Maxima“ nedelsiant ėmėsi priemonių, kad būtų užtikrinamas šio miesto parduotuvės darbuotojų ir apsiperkančiųjų saugumas, nepritrūktų būtiniausių prekių.

„Visiems darbuotojams išdalijome respiratorius, taip pat – po papildomą darbo drabužių komplektą, kad kas dieną galėtų juos pasikeisti. Izoliavus Nemenčinę, kasdien parduotuvei baigus darbą vykdėme pilną parduotuvės vidaus ir prieigų dezinfekciją. Paskutinį kartą pilną patalpų dezinfekciją, kad darbuotojai ir klientai galėtų jaustis saugiai, atlikome savaitgalį, kai baigėsi Nemenčinės izoliacija“, – teigia „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba