Parduotuvių lentynas pasiekė pirmieji švieži lietuviški pomidorai

2019 m. kovo 29 d.

Su šiltesniais orais į Lietuvos parduotuvių lentynas atkeliauja ir pirmasis lietuviškų pomidorų derlius. Pasak prekybininkų, sklandus bendradarbiavimas su šalies daržovių augintojais jau antrus metus iš eilės leidžia pirkėjams užtikrinti pirmosiomis pavasario savaitėmis sunokusių pomidorų pasiūlą.

Lietuviškas daržoves auginančios didžiausios šalies šiltnamių bendrovės „Kietaviškių gausa“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila sako, kad šiuometinis pomidorų derlius pradėtas skinti panašiu metu kaip ir pernai.

„Moderniuose šiltnamiuose turime galimybę užauginti ir šviežius pomidorus Lietuvos pirkėjams pasiūlyti pirmieji rinkoje. Šių metų vasario ir kovo mėnesiais saulėtų dienų buvo mažiau, tačiau pirmasis pomidorų skynimas prasidėjo panašiu metu kaip ir pernai. Šiais metais turime didesnę pomidorų veislių įvairovę. Stengiamės ieškoti dar patrauklesnių ir skoninėmis savybėmis išsiskiriančių pomidorų. Šiemet, kaip ir pernai, pirmieji parduotuvių lentynas pasieks lietuviški vaikų ir vyšniniai pomidorai. O balandžio pirmą savaitę pradedame skinti visų rūšių pomidorus, tik jau didesniais kiekiais“, - teigia K. Montvila.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė teigia, kad pirkėjai labiausiai pasitiki ir vertina Lietuvoje užaugintą produkciją. Tam įtakos turi tiek skonio savybės, tiek pasitikėjimas Lietuvos gamintojais.

„Svarbiausias veiksnys pirkėjams renkantis daržoves yra šviežumas. Jos iš Lietuvos ūkių mūsų parduotuvių lentynas pasiekia tą pačią ar kitą dieną po skynimo. Jau nuo šiandien savo pirkėjams pirmieji pasiūlysime paragauti šviežių lietuviškų pomidorų. Šiandien parduotuves pasieksiančių vaikų pomidorų 150 gramų pakuotė kainuoja 1,35 euro, o vyšninių pomidorų 200 g. pakuotė - 1,25 euro“, - teigia V. Drulienė.

Anot jos, kitą savaitę „Maximos“ lentynose taip pat turėtų atsirasti lietuviški apvalūs, gintariniai, slyviniai bei kokteiliniai pomidorai.

Daugiau nei 8 tūkst. tonų daržovių per metus užauginančios „Kietaviškių gausos“ šiltnamiuose tiek agurkai, tiek pomidorai veisiami kamanių pagalba. Skraidydamos nuo žiedo prie žiedo, kamanės pasirūpina augalų apdulkinimu. Kadangi šis procesas vyksta natūraliai, kaip gamtoje, augalai duoda daugiau vaisių. Kamanės – gyvi organizmai, tad augalų apsaugai naudojamos biologinės priemonės, vengiant pesticidų, mat nuodingoje aplinkoje kamanės tiesiog neišgyventų.

Be pomidorų „Kietaviškių gausa“ šiuo metu į „Maximos“ parduotuves taip pat tiekia ilgavaisius ir trumpavaisius agurkus bei trijų rūšių salotas ir jų rinkinius. Pastarosios daržovės šiltnamiuose, kurie užima 20 hektarų plotą ir turi modernią apšvietimo bei mikroklimato palaikymo sistemą, auginamos ištisus metus be pertraukų.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba