Paskelbti „Lietuvos Maximalistai“: rekordinis paraiškų skaičius ir augusios stipendijos

2020 m. rugsėjo 10 d.

Nepaisant to, kad praėję mokslo metai buvo kitokie ir sudėtingesni nei įprasta, šalies moksleiviams tai nesutrukdė stebinti savo pasiekimais. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ 18-tą kartą išrinko talentingiausius, sumaniausius ir gabiausius šalies jaunuolius. Šiemet „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti rekordinis moksleivių skaičius, gauta daugiau nei 500 paraiškų.

2020 m. „Lietuvos Maximalistais“ tapo 98 moksleiviai, o projekto fondą sudarė 80 tūkst. eurų. Programos laimėtojais tapusiems moksleiviams visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus skiriamos išaugusios 170 arba 85 eurų dydžio stipendijos.

„Ši projektą ypatingai vertinu dėl jo tęstinumo: „Lietuvos Maximalistus“ vykdome jau aštuonioliktą kartą. Tai darome, nes matome jo prasmę ir naudą. Šiemet turėjome didžiausią paraiškų skaičių per visą projekto gyvavimo laikotarpį. Matydami kasmet augantį susidomėjimą, šiemet padidinome stipendijas. Žinoma, moksleiviams svarbus ne tik finansinis palaikymas, bet ir jų darbo, pastangų pripažinimas“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Vykdant programą buvo renkami mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų ir pažangumo sričių „Lietuvos Maximalistai“.

Šių metų „Lietuvos Maximalistų“ komisiją sudaro Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, VGTU strateginės partnerystės prodekanė ir MOSTA centro Politikos analitikė Milena Medineckienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Vilma Maniušienė ir prekybos tinklo „Maxima“ atstovai.

Šių metų „Lietuvos Maximalistai“ – 18-oji nacionalinės moksleivių skatinimo programos karta. Per visus šiuos metus gabių ir talentingų vaikų pasiekimams skatinti „Maxima“  skyrė jau daugiau nei 450 tūkst. eurų. „Maximalistų“ alumnų rate tokie garsūs šalies talentai, kaip Martynas Levickis, Evelina Sašenko, Giedrius Titenis ir kiti.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba