Po atostogų grįžusiai „Maximos“ sandėlio darbuotojai nustatytas koronavirusas

2020 m. liepos 17 d.

Penktadienį, liepos 17 dieną, Vilniuje esančio „Maximos“ sandėlio darbuotojai patvirtintas koronavirusas. Darbuotoja nuo birželio 29 dienos iki liepos 13 dienos atostogavo, prekybos tinklo žiniomis, Lietuvoje. Į darbą jį grįžo liepos 16 dieną – tada jai ir atliktas tyrimas dėl COVID-19.

Šiuo metu bendrovės „Maxima LT“ iniciatyva, suderinus veiksmus su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, atliekamas plataus masto prevencinis darbuotojų tyrimas, kurio metu bus ištirta virš 200 darbuotojų. Visus tyrimus apmoka pati bendrovė.

„Šią savaitę ištyrėme daugiau nei 100 savo sandėlių darbuotojų – pasitvirtino tik vienas tyrimas darbuotojai, kuri tyrimo dieną buvo ką tik grįžusi į darbą po atostogų. Artimo kontakto su kolegomis ji neturėjo. Koronavirusui būdingų simptomų nejaučia ir temperatūros neturi. Šiuo metu darbuotoja yra saviizoliacijoje, o sandėlis pilnai dezinfekuotas“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Visi „Maximos“ sandėlių darbuotojai prevenciškai darbo metu dėvi veido kaukes. Jiems darbo metu kelis kartus per dieną matuojama temperatūra.

Skelbia apie kiekvieną pasitvirtinusį atvejį

Prevenciškai iki kitos savaitės vidurio bus ištirti visi vieno iš „Maximos“ Kirtimų sandėlio darbuotojai, skirtingų sandėlių apsaugos darbuotojai bei bendrovės darbuotojai, gyvenantys Rūdiškėse ir Onuškyje.

Pasak prekybos tinklo atstovės E. Dapkienės, tokio masto tyrimą paskatino atlikti per pastarąsias savaites nustatyti keli teigiami koronaviruso atvejai Kirtimų gatvėje esančiuose sandėliuose ir gauta informacija dėl pasitvirtinusių koronaviruso atvejų kitiems žmonėms, su kuriais susiję sergantys sandėlių darbuotojai turėjo artimą kontaktą.

„Visos pandemijos metu visuomenei atvirai ir operatyviai skelbiame apie kiekvieną pasitvirtinusį atvejį savo įmonėje ir prevencines saugumo priemones, kurių imamės. Nuo pandemijos pradžios, per pastaruosius 5 mėnesius, visoje Lietuvoje turime patvirtintus 10 koronaviruso atvejų „Maximos“ darbuotojams, iš beveik 400 ištirtų darbuotojų. Suprantame, kad koronavirusas niekur nedingo – esame apsaugos priemonėmis aprūpinę visus savo darbuotojus, laikomės visų būtinų nurodymų dėl saugumo užtikrinimo patalpose, nuolat bendraujame su visomis atsakingomis institucijomis“, – teigia E. Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje išmokas gaus dabartiniai bei naujai „Maximoje“ įsidarbinsiantys asmenys.


Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba