Pokyčiai „Maximos“ parduotuvių lentynose: nuo šiol veganiško maisto ieškokite pieno skyriuje

2022 m. balandžio 06 d.

Visame pasaulyje stiprėjant veganiškos mitybos krypčiai, didesnėse „Maximos“ parduotuvėse nebeliko atskirų veganiško maisto skyrelių. Veganiški produktai iš parduotuvių nedingo – buvo integruoti į pieno produktų lentynas, jų asortimentas išplėstas, o veganiškų prekių nuo šiol bus galima įsigyti visose prekybos tinklo parduotuvėse.

 

„Įprasta, kad prekybos tinklai savo parduotuvėse formuoja atskirą zoną, kurioje laikomos ir veganams tinkančios prekės. Visgi toks sprendimas riboja ne tik galimybę šioms prekėms atsirasti visose parduotuvėse – tokiu būdu būna apribotas ir pirkėjų įsitraukimas. Kitaip tariant, tikėtina, kad jei nesate veganas, nežiūrėsite ir į veganams skirtas lentynas. Norėdami padidinti apsiperkančių įsitraukimą ir pasiekti maisto naujovėms atvirus žmones, priėmėme sprendimą užbaigti veganiško maisto atskirtį ir sudėti šiuos produktus ten, kur juos rastų visi pirkėjai“, – sprendimą aiškina Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Veganiški produktai „Maximos“ parduotuvėse nuo šiol bus pieno produktų lentynose – Lietuvoje populiariausi veganų naudojami produktai yra pieno produktų alternatyvos, o veganiški desertai taip pat puikiai dera prie pieno desertų. Pasak E. Dapkienės, priimant sprendimą, buvo atsižvelgta ir į tai, kad veganiškų mėsos ir žuvies alternatyvų integravimas į mėsos ir žuvies kategorijas gali sukelti neigiamas veganiškai nusprendusių maitintis žmonių emocijas.

„Po šių pokyčių parduotuvėse atsirado platesnis veganiškų prekių asortimentas, o didžiausias pokytis – dalį veganiškų prekių bus galima įsigyti visose „Maximos“ parduotuvėse. Nuo šiol net ir mažesnio formato parduotuvėse pirkėjai ras augalinių gėrimų, augalinių desertų ir augalinių mėsos pakaitalų, taip pat kasmet vis populiarėjantį sojų sūrį – tofu“, – vardija E. Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė. 

Bendrai visame tinkle veganiškų prekių asortimentas padidėjo apie 50 proc. Įgyvendinus permainas, „Maximos“ asortimente atsirado veganiškų mėsainių, yra išplėstas baltų sūrių asortimentas, atsirado net faršo ir filė gabaliukų iš sojų pupelių, veganiškų ledų.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba