Vidutinis „Maximos LT“ darbuotojų atlyginimas kovą padidėjo dešimtadaliu

2021 m. balandžio 20 d.

Didžiausias darbdavys šalyje – lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ – toliau viеšina informaciją apie mokamą atlygį savo darbuotojams. Naujausiais duomenimis, vidutinis darbo užmokestis „Maximos LT“ darbuotojams šių metų kovą buvo dešimtadaliu didesnis nei vasarį ir prieš mokesčius siekė 1174 EUR. Praėjusį mėnesį beveik 70 proc. prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų buvo išmokėtos skatinamosios premijos.

Kovą darbuotojai uždirbo daugiau

Prekybos tinklas skelbia, kad „Maxima“ parduotuvių darbuotojų vidutinis kovo mėnesio atlygis buvo 1071 EUR iki mokesčių. Maisto gamybos cecho darbuotojai vidutiniškai uždirbo 1292 EUR, o logistikos padalinio darbuotojai – 1277 EUR. Administracijos darbuotojų atlyginimo vidurkis siekė 2487 EUR.

Vidutinis skirtingų „Maxima“ padalinių darbuotojų atlygis yra apskaičiuotas pagal išdirbtą visą kovo mėnesio darbo laiką, t. y. 175 darbo valandas.

Laikantis gerosios praktikos, kurią numato naujoji Europos Komisijos direktyva, savanoriškai „Maxima“ viešina ir savo darbuotojų atlyginimų vidurkius pagal lytį. Kovą vidutinis prekybos tinkle „Maxima“ dirbančių moterų atlyginimas siekė 1158 EUR, vyrų – 1245 EUR.

„Esame didžiausias darbdavys Lietuvoje, todėl jaučiame atsakomybę ir vadovaujamės aukščiausiais skaidrumo standartais – įskaitant ir darbo užmokesčio politikos srityje. Dėl to suteikiame visuomenei bei potencialiems savo darbuotojams galimybę susipažinti su mūsų įmonėje mokamo darbo užmokesčio statistika pagal skirtingus padalinius, pamatyti darbo užmokesčio struktūrą bei kitus su atlygiu susijusius rodiklius“, – sako „Maximos LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Išsamią informaciją apie „Maximos LT“ darbo užmokesčio politiką ir statistinius duomenis galima rasti: https://www.maxima.lt/darbo-uzmokestis.

Premijas gavo didžioji dalis darbuotojų

Prekybos tinklo vadovė J. Bivainytė pažymi, kad „Maximos“ darbuotojų atlyginimas susideda iš bazinio atlygio ir skatinamosios premijos. Nustatant bazinį atlygį yra taikoma trijų įkainių sistema. Įkainio pakopa priklauso nuo darbuotojo žinių, kompetencijų ir jam tenkančių atsakomybių. Šioms keičiantis, o darbuotojo kompetencijoms augant, darbo sutartyje įtvirtinamas ir didesnis bazinio atlygio įkainis.

Tuo metu skatinamoji premija priklauso nuo rezultatų ir asmeninio darbuotojo indėlio, siekiant užsibrėžtų tikslų. Skatinamoji premija gali siekti nuo 10 proc. iki 50 proc. darbo užmokesčio.

Kovą skatinamoji premija vidutiniškai sudarė apie 15 proc. „Maxima“ darbuotojo atlyginimo. Iš viso premijuota 70 proc. darbuotojų, daugiausiai – „Maxima“ parduotuvių darbuotojų.

Atlyginimo fondą šiemet padidino 8 mln. eurų

Bazinis darbo užmokestis prekybos tinkle „Maxima“ yra peržiūrimas reguliariai, todėl šįmet atlyginimų fondas papildomai buvo  padidintas beveik 8 mln. eurų.

Taip pat prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojams suteikiamos ir įvairios papildomos finansinės bei nefinansinės naudos: papildomas sveikatos draudimas, stipendijos bei vasaros stovyklos geriausiai besimokantiems darbuotojų vaikams bei Kolektyvinėje sutartyje įtvirtintas platus socialinių naudų paketas.

„Norime savo darbuotojams užtikrinti sąžiningą ir konkurencingą atlyginimą, reguliariai peržiūrime bazinės algos įkainius bei nuolat tobuliname ir plečiame skatinamųjų premijų skyrimo apimtis. Investuojame į motyvuojančią darbo aplinką, kuri suteiktų galimybes darbuotojams augti ir tobulėti, užimti aukštesnes pareigas ar išplėstų atsakomybių ribas, o tuo pačiu ir leistų daugiau užsidirbti“, – pabrėžė J. Bivainytė, „Maximos LT“ vadovė.

Kovą prekybos tinkle „Maxima“ bendras darbuotojų skaičius siekė 13 115, iš kurių aktyviai dirbančių buvo 95 proc. Visu etatu dirbo 12 046 darbuotojų. Darbuotojų, kurie atlieka nekvalifikuotą darbą,  ir jiems mokamas minimalus darbo užmokestis, buvo 97, t. y. 0,8 proc. nuo visų aktyviai dirbančių „Maximos“ darbuotojų.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba