„Maxima“ parduotuvėse – pavasarinė „Maisto banko“ akcija: suaukotas maistas pasieks ir skurstančius lietuvius, ir nuo karo bėgančius ukrainiečius

2022 m. kovo 25 d.

Kovo 25–26 dienomis visoje Lietuvoje vyks jau tradicine tapusi „Maisto banko“ akcija, kuri šiemet kitokia – ilgo galiojimo maisto produktai bus renkami ne tik gyvenantiems nepritekliuje Lietuvoje, bet ir į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams. „Maxima“ kviečia pirkėjus prisidėti prie kilnios akcijos, kuri vyks 128 lietuviško prekybos tinklo parduotuvėse.

„Empatija, vienybė ir pagalba vieni kitiems šiuo sudėtingu laikotarpiu įgauna dar didesnę svarbą, skatina judėti į priekį ir nepasiduoti negandoms. Ilgametis bendradarbiavimas su „Maisto banku“ parodė, kad mūsų tinklo pirkėjai ypač aktyviai dalyvauja šiose akcijose, todėl dar kartą kviečiame nelikti abejingiems, ir šį savaitgalį pasidalinti savo gerumu su tais, kuriems jo labiausiai reikia“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento vadovė Ernesta Dapkienė.

Penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse „Maisto banko“ savanoriams „Maxima“ parduotuvėse bus galima perduoti ilgo galiojimo maisto produktų. Pirkėjų prašoma aukoti makaronų, kruopų, miltų,  aliejaus, konservų, cukraus, uogienių, sausų pusryčių ir kitų bakalėjos prekių.

Akcijoje dalyvauja skirtingomis pažeidžiamomis socialinėmis grupėmis besirūpinančios organizacijos, tad pirkėjai skatinami klausti parduotuvėse esančių savanorių, kokio maisto labiausiai reikia atitinkamai organizacijai. Taip pat akcijos metu organizacijai bus galima paaukoti 3 eurus nuskenavus specialią akcijos skrajutę.

„Ši „Maisto banko“ akcija – ypatinga. Prasidėjus karui Ukrainoje sulaukiame labai daug klausimų apie tai, kaip kiekvienas gali prisidėti, padėti ukrainiečiams, ar gali atvežti maisto. Dėl sunkių logistinių bei maisto skirstymo procesų mes negalime priimti maisto iš fizinių asmenų kiekvieną dieną. Tačiau čia puikiai pasitarnauja jau dvidešimt metų vykstanti „Maisto banko“ akcija, kurios metu kiekvienas Lietuvos gyventojas galės paaukoti maisto, kuris bus skirtas tiek ukrainiečiams, tiek skurstantiems Lietuvos gyventojams“, – dalinasi „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius. Jis neslepia, jog šiuo metu paaukotų produktų reikės kaip niekada daug.

„Maisto bankui“ talkins net 6 tūkstančiai savanorių, 330 socialinių organizacijų, padedančių mažas pajamas gaunančioms šeimoms, darbo netekusiems, neįgaliems ar pagyvenusiems žmonėms bei besirūpinančios nuo karo pabėgusiais.

„Maisto banko“ akcija vyks kovo 25 d. nuo 15 iki 20 val. ir kovo 26 d. nuo 10 iki 20 val.  Savanoriai geros valios žmonių lauks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus ir daugelyje kitų šalies miestų bei miestelių įsikūrusiuose prekybos centruose „Maxima“. Maistą aukoti galima ir „Barbora.lt“ el. parduotuvėje, kurioje yra atrinkti patys reikalingiausi produktai ukrainiečiams.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba