„Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ akciją vainikuoja naujienos: specialiuosius poreikius turinčių vaikų laukia nepamirštama draugystė su delfinais

2021 m. spalio 18 d.

Jau ketvirtus metus besitęsiančią specialiųjų poreikių vaikus lavinančią ir gyvenimą džiaugsmu užpildančią mažųjų bei delfinų draugystę vainikuoja puikios žinios. Pastarosios skelbia, kad 20 šeimų vaikai sulauks pasimatymų su šiais ypatingais jūrų žinduoliais ir galės džiaugtis jų draugija bei terapijos nauda. Tokią dovaną vaikams įteikė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ lankytojai, visą vasarą pirkę „Klasika“ ledus. Todėl bendrovė, kartu su projekto partneriais – „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumu – pasirūpino, kad akcijoje laimėjusioms šeimoms iššūkių kupinas gyvenimas būtų praskaidrintas nepamirštama patirtimi ir pačiomis šviesiausiomis akimirkomis.

Vienybė lemia žygdarbius

Kasmetinė akcijos „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ sėkmė tik darkart įrodo, kokius žygdarbius gali atlikti žmonių gerumas. Apie tai kalbanti „Maximos“ vadovė Jolanta Bivainytė džiaugiasi, kad susivieniję bendram tikslui, šalies gyventojai specialiųjų poreikių vaikams įteikė išties išskirtinę dovaną.

„Kvietėme visus prie jos prisidėti ir taip šių šeimų išbandymų lydimai kasdienybei suteikti džiaugsmo bei itin reikšmingų pokyčių. Tokia nauda pasižymi delfinų terapija, stiprinanti vaikų tiek fizinę ir emocinę sveikatą, tiek didinanti pasitikėjimą savimi. Į mūsų kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė šimtai žmonių, kurie suteikė viltį gyventi geriau, atrasti jėgų įveikti iššūkius ir, galų gale, džiaugtis draugija nepaprastų gyvūnų, darančių tikrus stebuklus“, – kalba J. Bivainytė.

Nors pandemija privertė atšaukti iniciatyvos finalinį renginį, projekte nugalėjusios šeimos dėl to neturėtų nuliūsti. Šeimoms bus įteiktos dovanos: dėžės ledų, diplomai ir Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo suvenyrai ir 100 eurų vertės „Maximo“ dovanų kortelės. O svarbiausia dovana, kuri laukia – mažųjų susitikimai su delfinais.

Tam pritaria ir AB „Premia KPC“ generalinis direktorius Alvydas Malakauskas, kuris taip pat dėkoja kiekvienam, prisidėjusiam prie vaikų svajonių išsipildymo.

„Gera daryti gerus darbus. Padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, ypač, kai ji būtina ypatingiems vaikams. Todėl dėkojame visiems, pirkusiems „Klasika“ ledus, taip pat projektą įgyvendinusiems šios iniciatyvos partneriams. Visi drauge galime padovanoti delfinų terapijos naudą net dvidešimčiai vaikų. Kiekvienam jų linkime malonių ir įsimintinų akimirkų. Būnant su delfinais, vaikų būklė tikrai pagerės, o šeimų gyvenimai prisipildys naujų spalvų“, – sako A. Malakauskas.

Nauda – akivaizdi

Pašnekovų išsakytus žodžius tik patvirtina Lietuvos jūrų muziejaus vadovė Olga Žalienė. Anot jos, delfinų terapija vieninteliame šalies delfinariume pradėta taikyti dar 2001-aisiais. Bendraudami su šiais žinduoliais, vaikai ir suaugusieji, turintys fizinę bei protinę negalią, sergantys neurologinėmis ligomis, patyrę emocines traumas, netrunka pajusti terapijos privalumus.

Pasak O. Žalienės, patirtis rodo – jau po pirmojo užsiėmimo gerėja mažųjų motorika, žvilgsnio ir dėmesio sutelkimas, koordinacija. Vaikai ima labiau pasitikėti savimi, mokosi įveikti įvairias baimes. Pašnekovė tikina: trejus metus vykdytas tyrimas įrodė ir ypač teigiamą delfinų terapijos įtaką vaikų su autizmo sutrikimu psichosocialinei reabilitacijai. Tuomet pastebėta, kad daugiau nei 80 proc. terapijos dalyvių jautė ryškų pagerėjimą.

„Tačiau delfinai nėra tik gydytojai. Jie labai greitai tampa ir geriausiais vaikų draugais. Todėl visi, kurie prisidėjo prie šios gerumo iniciatyvos, suteikė galimybę tai patirti kiekvienam projekto dalyviui. Džiaugdamiesi šių žinduolių draugija, mažieji specialiose erdvėse mokosi kasdienių įgūdžių, lavina bendravimo gebėjimą su savo draugais ir artimaisiais. Tai – didžiulė dovana ir pastanga praplėsti šių vaikų galimybes. Tėvams – būdas atverti mažųjų pasaulį. Dėl to Lietuvos jūrų muziejus dėkoja „Premia KPC“ ir „Maxima LT“ už partnerystę – kartu su visais projekto dalyviais vaikams su negalia atveriame nepaprastą gamtos pasaulį, kuriame jie galės bendrauti su nuostabiais jūrų gyvūnais – delfinais“, – šypsosi O. Žalienė.

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba