Vienoje iš „Maximų“ pirkėjus pasitinka ankstukų inkubatorius: tai priminimas apie pagalbos poreikį ir nebyli padėka mamoms

2024 m. balandžio 30 d.

Artėjant Tarptautinei motinos dienai, prekybos tinklas „Maxima“ ir anksčiau laiko gimusius kūdikius globojantis paramos projektas „Ankstukai“ primena, kad ne visų mamų patirtys vienodos, pasitinkant naują gyvybę šiame pasaulyje. Kas dešimtas mažylis gimsta neišnešiotas – jiems reikia ypatingos medikų globos ir artimųjų stiprybės. Didžiausioje sostinės „Maxima“ parduotuvėje, įsikūrusioje prekybos centre „Akropolis“, adresu Ozo g. 25, pirkėjus pasitinkantis inkubatorius skatina susimąstyti, su kokiais iššūkiais susiduria ankstukų mamos ir koks svarbus yra aplinkinių palaikymas, kovojant už mažylių gyvybę.

 

Vytenis Kinduris, „Ankstukų“ paramos fondo valdybos pirmininkas, pasakoja, kad per anksti gimusių kūdikių mamų kelionė būna kiek kitokia, nei jos tikisi pradėjusios lauktis – palengvėjimą ir džiaugsmą dėl atkeliavusios naujos gyvybės keičia nerimas dėl ankstuko sveikatos, kasdien lydi nepažįstami medicininiai terminai, daugybė neatsakytų klausimų ir iššūkių.

„Kūdikiai pirmuosius gyvenimo mėnesius leidžia ligoninėje ir kasdien kovoja už savo gyvybę – inkubatorius yra jų pirmoji lovelė. Norime tai parodyti ir perduoti žinią žmonėms, nesusidūrusiems su tokia patirtimi, kad jų palaikymas ir parama labai reikšmingi. Nors pasitelkusios besąlygišką meilę ir tikėjimą ankstukų mamos padeda mažyliams tvirčiau kabintis į gyvenimą, pagalba iš aplinkos yra gyvybiškai svarbi“, – teigia V. Kinduris.

„Ankstukų“ projektas skaičiuoja dešimtus metus, jo tikslas –  užtikrinti visapusišką pagalbą anksčiau laiko gimusiems mažyliams bei jų šeimoms, suteikiant medicininę įrangą, psichologinę pagalbą, paramą daiktais bei kitą svarbų palaikymą. Pasak projekto organizatorių, per dešimtmetį „Ankstukai“ subūrė tvirtą šeimų, medikų ir geradarių bendruomenę, kuri kasmet siekia prasmingų tikslų ir padeda mažiesiems kovotojams užaugti.

Prekybos tinklas „Maxima“ „Ankstukus“ globoja nuo pat projekto gyvavimo pradžios – kiekvieną pavasarį visose prekybos tinklo parduotuvėse prasideda akcija, kurios metu pirkėjai kviečiami prisidėti prie projekto veiklos, įsigyjant „Ankstukų“ ženklu pažymėtų prekių arba aukojant į specialias akcijos dėžutes.

„Šio socialinio projekto instaliacija ypač jautri ir simbolizuoja ankstukų mamų išgyvenimus, palaikymo poreikį ir dėkingumą už pagalbą. Norėjome šią žinią paskleisti kuo platesniam mūsų pirkėjų ratui, todėl instaliacija pasitinka juos didžiausioje „Maxima“ parduotuvėje Vilniaus „Akropolyje“. Artėjant Motinos dienai, tariame „Ačiū“ visoms atsidavusioms mamoms, o taip pat nuoširdžiai dėkojame mūsų pirkėjams, kurie skiria pagalbą ankstukų šeimoms“, – sako „Maxima LT“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Minint Motinos dieną, inkubatorius – pirmoji ankstukų lovelė, „Maxima“ parduotuvės pirkėjus Vilniaus „Akropolyje“ pasitiks visą savaitę nuo šio pirmadienio, o ankstukus palaikanti aukojimo akcija tęsiasi visose „Maxima“ parduotuvėse iki pat liepos mėnesio.

 

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

 

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba apie 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

 

Daugiau informacijos:

El. paštas komunikacija@maxima.lt

Pagalba