Maltiečiai ir „Maxima“ kviečia į sriubų ir gerumo miestelį Vilniaus Katedros aikštėje – dėkosime savanoriams bei padėsime vienišiems senoliams

2023 m. gruodžio 19 d.

Gruodžio 21 d. Vilniaus Katedros aikštė taps kalėdiniu gerumo miesteliu – „Maltiečių sriubos“ akciją vainikuojantis renginys pakvies miestiečius ir sostinės svečius susišildyti dubenėliu sriubos, pasivaišinti tortu ir pasidalinti šiluma bei rūpesčiu su vienišais vargstančiais senoliais. Akcijos rėmėjas „Maxima“ renginį pasaldins 30-čia kilogramų tortų, kuriuos susirinkusiems dalins su karšta arbata.

Visoje Lietuvoje, 44 šalies vietovėse, maltiečių savanoriai ištisus metus globoja 2320 senelių, kasdien susiduriančių su nepritekliumi bei vienatve – atveža šviežiai pagaminto karšto maisto ir skiria jiems taip svarbaus žmogiško dėmesio.

Maltos ordino pagalbos tarnyba šiemet jau 18-ąjį kartą kviečia visuomenę susitelkti ir jau lapkričio mėnesį pradėjo keliones po šalį su „Maltiečių sriubos“ renginiais. Jų metu žmonės vaišinami sriuba, tortu ir kviečiami prisijungti prie kilnios akcijos globojant skurstančius senolius – paaukoti pinigai leidžia metai iš metų sukti šį gerumo ratą ir pasirūpinti silpnesniais visuomenės nariais.

„Palaikome šią maltiečių misiją ir jau septintus metus kartu keliaujame po Lietuvą. Vaišiname susirenkančius žmones mūsų konditerių gaminamų „Meistro kokybės“ tortų gabalėliu ir tikime, kad betarpiškas bendravimas ir dėmesys daugiau žmonių paskatins aukoti. Juk kartais pakanka tiesiog paprašyti ar priminti apie gerų darbų galimybes“, – sako Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.  

Šiais metais prekybos tinklas „Maxima“ maltiečių renginiams iškepė 232 kg maskarponės sūrio tortų, kurie buvo dalinami 29 vietovėse akcijos renginių metu visoje Lietuvoje. Į akciją vainikuojantį maltiečių renginį Katedros aikštėje „Maxima“ atvyksta dar su dviem didžiuliais 15 kilogramų tortais ir vaišins susirinkusius.

„Ilgametė „Maximos” parama maltiečiams yra neįkainojama pagalba visus metus. „Maximos“ dovanojamų tortų gabalėliu mielai vaišinasi „Maltiečių sriubos“ dalyviai: aukotojai, svečiai ir patys maltiečiai visoje Lietuvoje. Šalia garuojančių sriubų, saldus gabalėlis visada sulaukia didelio dėmesio ir smalsaujančių praeivių žvilgsnių. Bendraudami su „Maltiečių sriubos“ renginių dalyviais matome, kad žmonės nėra abejingi senelių skurdui ir vienatvei, nori prisidėti prie pagalbos, palengvinti jų naštą. Esame be galo dėkingi, kad visuomenė telkiasi bendram tikslui, kad vargstantys žmonės turėtų ne tik taip reikalingo maisto, bet ir atramą, palaikymą ir rūpestį, kurį nešame kartu su dubenėliu sriubos“, – kalba „Maltiečių“ generalinis sekretorius Edvinas Regelskis.

Maltiečių ir „Maximos“ bičiulystė tęsiasi jau dešimtmetį: 2014 m. prekybos tinklas ėmė remti maltiečių įsteigtą Vilniaus vaikų dienos centrą, po kelerių metų – 2017 m. – prekybos tinklas prisijungė ir prie pagalbos maltiečių globojamiems seneliams. Pernai „Maximos“ organizacijai perduotos paramos vertė siekė beveik 64 tūkst. eurų. Šiuo metu prekybos tinklas reikalingais maisto produktais kas mėnesį remia Kauno vaikų dienos centrą, o kitąmet šias gretas praplės ir rūpinsis ne tik Kauno, bet ir Vyžuonų krašto vaikais.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje, kurioje dirba daugiau nei 11 tūkst. darbuotojų. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba