Nemokama infolinija (8-22 val.)
8 800 20050

Prieš kiekvieną naują startą gyvenime reikia tinkamai pasiruošti. Startas į mokyklą – ne tik smagus, bet ir su didele atsakomybe. Kartu su „Lietuvos tūkstantmečio vaikai” vedėju ir vaikų draugu bei trijų dukrų tėčiu Robertu Petrausku parengėme įvairios naudingos informacijos, kad pasiruošimas naujai mokyklinei pradžiai būtų vienas malonumas. Iš širdies ir patirties naudingus įpročius aprašęs ir patarimais pasidalinęs Robertas įsitikinęs, kad šie, jei tik panorėsite, tikrai gali jums praversti. Tačiau svarbu atsiminti, kad tarp gerų ketinimų ir jų įgyvendinimo visada yra žingsnis, kurį jums vis dėlto reikės žengti patiems. Visada. Mokykla jums tai primins ne kartą. O dabar, nieko nelaukę, skaitykime patarimus ir pradėkime ruoštis naujiems mokslo metams kartu.

Čempionų įpročiai

Daug ką savo gyvenime mes darome daug negalvodami, iš įpročio. Taip lengviau gyventi. „Mes esame tai, ką darome nuolatos. Taigi meistriškumas yra ne veiksmas, o įprotis”, – sakė Aristotelis. Tačiau įpročiai gali būti naudingi ir žalingi. Kažkas po pamokų mėgsta dūkti kieme su draugais ar skaityti knygas, kažkas – patogiai drybsoti prieš televizorių ar žaisti kompiuterinius žaidimus. Viską reikia išbandyti, bet akivaizdu, kad geri įpročiai leidžia mums būti energingiems, sveikiems ir laimingiems. Be to, kuo daugiau gerų įpročių, tuo mažiau laiko lieka blogiems.

Štai keletas, mano nuomone, labai svarbių įpročių, kurie galėtų tapti puikiai jūsų vaikų draugais:
Kelkitės visada
tuo pat metu.
Eiti miegoti ir keltis visada tuo pačiu metu. Vaikas, liepiantis žadintuvui dar truputį pasnūduriuoti ar prašantis mamos „5 minučių”, kenkia savo sveikatai. Kuo ilgiau jis spaudinės „snooze” mygtuką, tuo labiau jo kūnas ir smegenys bus pasimetę, o jis pats – labiau apsnūdęs. Bet juk ryte vaikams taip norisi miego, tiesa? Čia ir visa įpročių galios paslaptis. Visiems žmonėms, o ypač mokiniams, miegas – gyvybiškai svarbus. Jiems reikia bent aštuonių valandų miego, todėl jei jiems reikia ryte atsikelti 7 val., 23 val. jie jau turėtų sapnuoti ką nors gražaus. Tikėtina, kad vaikui iš pradžių gali būti sunkoka, tačiau pripratęs eiti miegoti 22 val., ilgainiui jis atsikels be jokių pastangų.
Vos tik atsikėlę,
pasiklokite savo lovą.
Lovos pasiklojimas ryte. Lovos paklojimas kiekvieną rytą. Atrodytų, kad tai smulkmena, bet šis įprotis gali stipriai pakeisti žmogaus gyvenimą. Rytas užduoda toną visai dienai, todėl jei jūsų vaikas pradės jį nuo iki galo įvykdytos užduoties, greičiausiai per dieną jis nuveiks ir daugiau dalykų. Per kelias sekundes meistriškai paklota lova primins jam, kad maži dalykai yra svarbūs, nes iš jų susideda mūsų gyvenimas.
Tik atsikėlę išgerkite
1-2 stiklines vandens.
1–2 stiklinės vandens kiekvieną rytą. Kol jūsų vaikas saldžiai miegojo aštuonias ar daugiau valandų, jo kūnas negavo jokių skysčių. Medikai tai vadina dehidratacija, tačiau jai lengvai galima užkirsti kelią. 1–2 stiklinės vandens ir poveikis bus toks, kaip Karlsonui suvalgius stiklainį uogienės. Vandens jūsų vaikui reikės visos dienos metu (dienos norma bent 1,5 l), todėl jis turėtų turėti savo gertuvę, kurią galėtų nuolat pripildyti. Kūnas gana greitai pripras prie vandens ir bus dėkingas. Smegenys taip pat. Net 75 % žmogaus smegenų sudaro vanduo, todėl daug skysčių vartojantis vaikas bus net tik energingesnis, bet ir protingesnis.
Niekada nepraleiskite
pusryčių.
Pusryčių valgymas. Tai yra svarbiausias dienos valgis. Jis lemia nuotaiką, savijautą ir net mokslo kokybę. Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai, kurie jų nevalgo, mokosi ir jaučiasi prasčiau, jiems sunkiau susikaupti ir išlaikyti dėmesį. Taip, kaip mašinoms reikia kuro, taip jūsų vaikams ir jų protams reikia maisto, o kuo jis kokybiškesnis, tuo geriau. Specialistai iki šiol nesutaria, kokie turėtų būti sveiki pusryčiai, tačiau visi vieningai tvirtina, kad saldumynai ir kiti daug paprastųjų angliavandenių turintys produktai (blynai, bandelės, balta duona ir kt.) yra žalingi smegenims, o jų suteikiama energija yra trumpalaikė. Mano šeima pusryčiams valgo įvairias pilno grūdo (ne dribsnius) košes (ne su uogiene), tačiau sąrašas gali būti ilgas priklausomai nuo jūsų vaiko skonio: jogurtas, avokadas, kiaušinis, lašiša, glotnutis iš vaisių ir daržovių, riešutai ir jų sviestas, žalia arbata, linų, sėmenys ir kt. Svarbiausia – niekada nepraleisti pusryčių.
Judėkite.
Kasdien.
Kasdienis judėjimas. Judėti galima per pertraukas, pamokose ir po jų. Sporto treniruotėse ir laisvalaikiu. „Nori būti stiprus, – judėk, nori būti gražus, – judėk, nori būti protingas, – judėk“, – tokie žodžiai buvo iškalti Senovės Graikijos Forumo sienoje. Iki šių dienų niekas nepasikeitė, išskyrus tai, kad vaikai gali sau leisti kur kas daugiau tinginiauti, bet geriau to nedaryti – judėjimas jiems suteikia sveikatos ir energijos, kurios tiek daug kam reikia.
Leiskite laiką su
draugais.
Laikas su draugais. Aš skatinu turėti jų daug ir būti su jais kiek galima ilgiau. Mokytis iš jų, padėti jiems, atleisti jiems, atsiprašytų jų, stengtis būti draugiškiems, ne savanaudiškiems. Būti tokiems, kad draugams patiktų būti šalia. Tai tiesiausias kelias į laimę.
Vakarieniaukite su
šeima.
Vakarienė su šeima. Jei mobiliuosius telefonus patrauksite į šalį, kiekvieną vakarą susikursite mažą, jaukią šventę. Nelaikydami rankose mobiliųjų telefonų jūs turėsite daugiau laiko pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais, išklausyti, tiesiog pabūti. Tegu tai bus kasdienis ritualas. Net jei jo naudą suprasite kada nors vėliau.
Skirkite laiko
sau.
Laikas sau. Kiekvieną vakarą yra labai naudinga apžvelgti tos dienos įvykius. Paklausti savęs, kokia buvo mano diena, ką aš jaučiu, dėl ko liūdžiu. Sakoma, kad užrašytos net ir blogiausios mintys netenka savo galios, todėl šis įprotis leidžia tapti savo minčių šeimininku, o ne atvirkščiai.

PROTO MANKŠTOS ATSAKYMAI

Mokyklinės mugės kataloge pateikiame net 30 Roberto Petrausko sugalvotų
klausimų proto mankštai. Žemiau galite rasti atsakymus įkiekvieną iš
šių klausimų.

1. Jie kalbėdavosi lietuviškai

2. Dantų, nes jų 32

3. Chameleonai. Chameleonai keičia spalvą ir filmuke atliko šviesoforų vaidmenį

4. 5 centus

5. Akmuo. Moksliškai nustatyta, kad geriausia mesti akmenį pasukus jį rankoje 20 laipsnių kampu – tada jis link vandens paviršiaus lėks pakrypęs 20 laipsnių kampu ir daugiausiai kartų galės atšokti nuo vandens

6. Septyni. Antipatras sudarė 7 pasaulio stebuklų sąrašą

7. Į Panamą

8. Kas geba remdamasis sena atrasti nauja, vertas būti mokytoju

9. Walt Disney

10. Coliukę

11. Pieštukas ir trintukas

12. 1234 m

13. Sudoku

14. Voras. Pasakojimas “Voro vestuvės”

15. Šluota. Magiška sporto šaka – Hario Poterio kvidičas

16. Karlsonas, kuris gyveno ant stogo

17. Pipiru

18. Šiandien

19. Plastilinas

20. Guašą. It. Guazzo

21. Ts‘ai Lunas yra popieriaus išradėjas

22. (Bitė) Maja ir Mikė (Pūkuotukas)

23. Langeliai ir linijos

24. Pinokis

25. Knygnešys. Leidinius jis nešė, apsivyniojęs jais kūną

26. Parkeris. Žmogus voras yra Piteris Parkeris.

27. “Grybų karas”

28. Meilė – tai; Love is. Atsakinėjo į klausimą „Kas yra meilė?“

29. Genys

30. Liliputas

Vaikų kūrybiškumo
ugdymas

Istorijų kūrimas.
Galima sugalvoti smagią istoriją ir vėliau ją suvaidinti. Arba galima kurti ir vaidinti tuo pat metu.

Eksperimentai
– itin smagus laiko praleidimo būdas kartu su vaiku. Eksperimentuodamas vaikas ne tik tyrinėja ir atranda naujus dalykus, bet ir daro klaidas, iš kurių vėliau mokosi.

Savarankiškumo ugdymas. Jei suteiksite vaikui laisvės: mažiau nurodinėsite, ką daryti, o daugiau klausysite, ką jis galvoja ir jaučia, ateityje jam bus lengviau priimti sprendimus pačiam ir reikšti savo nuomonę.

Vaiko smalsumo skatinimas.
Ne tik vaikų klausimai, bet ir jūsų nuoširdūs atsakymai, daro tikrus stebuklus. Svarbiausia, kad vaikas suprastų, jog nėra kvailų klausimų. Tai gali stipriai prisidėti prie jo smalsumo ir kūrybiškumo ugdymo.

Pavyzdžio rodymas.
Vienas pagrindinių vaikų mokymosi būdų yra per pavyzdį,todėl jei patys elgsitės kūrybiškai, vaikas greičiau supras, jog toks elgesys yra teisingas ir ims dažniau reikšti originalias idėjas. Jums nereikia stengtis sugalvoti kažkąįspūdingo ir labai unikalaus, pakaks sudėlioti vaiko lėkštėje kiekvieną kartą vis kitokią kompoziciją arba kitą kartą gėles pamerkti ne įvazą, bet į didelį stiklainį.

Vaikai iš prigimties yra labai kūrybiški, tačiau neugdomas kūrybiškumas ilgainiui pradeda slopti. Todėl tėvai, norėdami, kad vaikas augtų sumanus ir drąsus, turėtų nepamiršti jį ugdyti. Būdų, kaip tai padaryti, yra daug ir įvairių, tačiau Robertas Petrauskas dalinasi jo šeimos mėgstamiausiais, kurie gali būti naudingi ir jums:

Receptai

Miežinė košė su cukinijomis ir saulėje
džiovintais pomidorais

1. Išverdame košę.

2. Supjaustome kubeliais nedidelęcukiniją ir pakepiname keptuvėje su česnakais.

3. Susmulkiname 6–8 saulėje džiovintus pomidorus ir kartu su cukinija sudedame į košę.

4. Uždedame gerą šaukštą raudono pesto padažo.

Skanaus!

Bolivinių balandų košė Kapri stiliumi

1. Išverdame bolivinę balandą taip, kad išsprogtų sėklų branduoliukai, bet nepervirtų.

2. Visus kitus skanumynus: šviežių pomidorų, mocarelos sūrio gabaliukus, bazilikų lapelius, užberiame ant kiekvienos porcijos lėkštėje ir dar pagardiname šaukštu alyvuogių aliejaus ir trupučiu pipirų.

Skanaus!

TOP prekės

2,39 €
Akvarelė KLASIKA
18 spalvų, 1 dėž.
1,19 €
Trintukas LYRA
1 vnt.
4,19 €
Spalvoti pieštukai
GIOTTO STILNOVO
12 spalvų, 1 rink.
5,49 €
Flomasteriai GIOTTO
TURBO COLOR
36 spalvų, 1 rink.
39,99 €
Kuprinė GRAFIA
34 x 39 x 16 cm, 1 vnt.
5,99 €
Penalas HERLITZ
1 vnt.
1,59 €
Piešimo sąsiuvinis
A4, 30 lapų, 1 vnt.
3,99 €
Guašas KLASIKA
1 rink. (9 ind. x 20 ml)

Mūsų paslaugosVisos paslaugos

MAXIMOS dovanų kortelės ir čekiai Paskolos Bilietai į renginius Elektroninis bilietas TAX-FREE paslauga Pinigų išgryninimo paslauga
Sąskaitų išrašymas
Patogus būdas gauti sąskaitas faktūras
Plačiau
Naujienlaiškis
Užsiregistruodami gauti MAXIMOS siunčiamą naujienlaiškį sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais. Sužinokite daugiau Privatumo politikoje.