Kelionės su šunimi

2021 m. liepos 27 d.

Vykstant atostogauti šuo neprivalo likti namuose. Visoje Lietuvoje yra šunis priimančių viešbučių, galima suplanuoti jiems pritaikytų kelionių, taigi nė neabejojame, kad galėsite puikiai praleisti laiką kartu!

 

Patogi kelionė su šunimi

Nepamirškite kelių paprastų dalykų, kad atostogos su šunimi būtų daug lengvesnės. Pasiruoškite rašiklį ir būtinai apgalvokite viską, kas nurodyta šiame sąraše. O kai tai padarysite, jums tereiks nekantriai laukti kelionės.

Kuo anksčiau supažindinkite šuniuką su kelionėmis automobiliu, kad tai jam keltų mažiau streso. Pripratinkite jį prie automobilio gardėsiais, žaislais ir daugybe pagyrų!

Lekuodamas šuo gali netekti daug skysčių, tad pasiimkite dubenį ir daug butelių vandens, kad jam nepritrūktų skysčių.

Nepamirškite pasiimti pakankamai plastikinių maišelių šuns išmatoms surinkti. Juk ir keliaudami jie turi tų pačių poreikių.

Nesvarbu, ar atostogauti vyksite traukiniu, ar laivu, ar lėktuvu, svarbu turėti šunų kelionėms skirtą transportavimo dėžę, ypač jei jūsų automobilyje nėra didelės ir saugios bagažinės. Pradėkite ieškoti tinkamiausios transportavimo dėžės kuo anksčiau. Pasiteiraukite oro linijų ar geležinkelio bendrovės dėl transportavimo dėžės dydžio ir reikalavimų, kurie gali skirtis dėl šuns aukščio ir svorio. Taip išvengsite skubos paskutinę minutę! Jei šuo dar nėra pratęs prie transportavimo dėžės, supažindinkite su ja likus kelioms savaitėms iki kelionės. Palikite ją atvirą ir prieinamą, paklokite minkštą patiesalą ir kartais paslėpkite gardėsių.

Įsitikinkite, kad nakvynės vietoje priimami šunys, ir išsiaiškinkite, ar bus kur juos vedžioti.

Nepamirškite pagalvoti apie kitus augintinius (kelionėje arba atostogų vietoje), kurie gali turėti įtakos jūsų šuns elgesiui. Pavyzdžiui, gal jūsų šuo norės vaikytis svečių namų katę arba aploti kartu keliaujančius šunis?

Prieš vykdami atostogauti su šunimi, ypač lėktuvu, nuveskite šunį patikrinti pas veterinarą. Ne visus šunis galima gabenti visomis transporto priemonėmis – kai kuriems tai gali kelti per didelį stresą.

 

Svarbi informacija keliaujantiems su šunimi

Šuns ženklinimas mikroschema yra labai svarbus – dauguma šunų netikėtai leidžiasi į nuotykius, taigi, jei pažymėtas šuo per atostogas pasiklys, jį bus daug lengviau rasti ir grąžinti jums. Tai dar svarbiau, jei vykstate su šunimi į užsienį, nes nepažįstami vaizdai ir garsai net ir labiausiai nuspėjamus augintinius gali paskatinti nebeklausyti ir ką nors nusivyti!

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, vykstant į užsienio šalį šunį paženklinti mikroschema privaloma! Paprašykite veterinaro daugiau informacijos arba skaitykite apie šunų ženklinimą mikroschemomis internete.

Kad būtų lengviau su šunimi išvykti į užsienį, pasidomėkite pateikiama informacija Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (www.vmvt.lt)

Reikia užsisakyti kelionę patvirtintoje transporto bendrovėje, važiuoti patvirtintu maršrutu ir pasirūpinti, kad augintinis atitiktų sveikatos kriterijus, pvz., jam būtų neseniai atliktas kraujo tyrimas ir suleisti visi būtinieji skiepai. Trumpai tariant, keliauti į daugelį pasaulio vietų dabar tapo kur kas paprasčiau, todėl jūs ir jūsų šuo patirsite mažiau streso.

Jei ketinate vykti į kelionę su šunimi, nepamirškite, kad kai kuriose šalyse vis dar gali būti taikomos specialios įvažiavimo sąlygos arba gali būti reikalaujama tam tikrų dokumentų. Kai kuriose užsienio šalyse vis dar reikalaujama atvykus kurį laiką palikti šunį izoliuotą.

 

Šuns palikimas namuose

Žinoma, ne su visais šunimis galima keliauti: jei šuo yra senas, ligotas arba praeityje patyręs baimę dėl izoliacijos arba kelionės, galbūt vertėtų jį palikti namuose su patikimu šuns prižiūrėtoju arba šunidėje.

Atsižvelgdami į savo biudžetą galite rinktis iš įvairių galimybių, taigi, pasirūpinkite rasti ką nors tinkamo savo šuniui. Kad būtų lengviau išsirinkti, kas tinkamiausia jums abiem, pradėkite nuo informacijos paieškos apie šunų priežiūrą ir šunų viešbučius.

Nesvarbu, ar šuo keliauja atostogų su jumis, ar lieka namuose, atsižvelkite į tai, kas būtų geriausia jam. Jei jis bus patenkintas, jūsų atostogos taip pat bus puikios!

Pagalba