Šiaulių regione dviem „Maximos“ darbuotojoms nustatytas koronavirusas

2020 m. spalio 22 d.

Trečiadienį, spalio 21 dieną, Šiauliuose esančios „Maxima XX“ parduotuvės administracijos darbuotojai bei Joniškyje „Maxima XX“ parduotuvės kasininkei nustatytas koronavirusas. Su susirgusiomis, dabar saviizoliacijoje esančiomis „Maximos“ darbuotojomis yra palaikomas nuolatinis ryšys. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Šiauliuose, Tilžės g. 225, ir Joniškyje, Upytės g. 19, esančių „Maxima XX“ parduotuvių darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus. Abiejų parduotuvių vidaus patalpos yra pilnai dezinfekuotos.

„Vis sparčiau šalyje plintanti COVID-19 infekcija neaplenkė ir dviejų mūsų darbuotojų Šiaulių regione, kur šiuo metu sergamumas yra vienas didžiausių. Abi darbuotojos gydosi namuose, taip pat saviizoliavosi ir kiti „Maxima“ darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 užsikrėtusia kolegе.   Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir esant poreikiui imsimės rekomenduojamų veiksmų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Šiaulių „Maxima XX“ parduotuvės administracijos darbuotoja paskutinįsyk darbe buvo praėjusį penktadienį, spalio 16 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 20 dieną. Artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais toje pačioje „Maximos“ parduotuvėje dirbančiais kolegomis nebuvo.  

Joniškio „Maxima XX“ parduotuvės kasininkė paskutinįsyk darbe buvo praėjusį šeštadienį, spalio 17 dieną. Jai COVID-19 testas buvo atliktas spalio 20 dieną. Darbuotoja pirkėjus aptarnavo kasoje, kurioje įrengta apsauginio organinio stiklo pertvara. Galimai artimas kontaktas buvo su dviem kolegomis, kurie šiuo metu saviizoliuojasi namuose.  

Parduotuvių patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtusios darbuotojos, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. „Mūsų parduotuvėse šiuo metu yra laikomasi itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Taip pat darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo“, – pažymi E. Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

„Šalyje daugėjant COVID-19 susirgimo atvejų, suprantame, kad koronavirusas gali paliesti kiekvieną. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad kiekvienas iš mūsų jaustų atsakomybę ne tik už savo, bet ir šalia esančių žmonių saugumą. Tad savo klientus kviečiame būti sąmoningiems – parduotuvėse laikytis saugaus atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo“, – sako E. Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Dvylikoje šalies savivaldybių, kur nuo spalio 26 dienos bus įvestas karantinas, apsiperkantiems „Maximos“ parduotuvėse bus galimybė nemokamai gauti vienkartinę veido kaukę. Šiuo metu nemokamai apsauginės veido kaukės yra dalinamos Raseiniuose, kur yra įvestas lokalus karantinas.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 26 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 19 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 773 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 10 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba