Grįžti į sąrašą

Išvien su gamta

Tvarios verslo plėtros neįsivaizduojame be atsakingo požiūrio į savo poveikį aplinkai. Todėl daug dėmesio skiriame neigiamo aplinkosauginio pėdsako mažinimui, efektyviam atliekų tvarkymui ir perdirbimui, gamtos išteklių taupymui, žmonių sveikatos apsaugai ir kita.

Investicijos į švariąsias technologijas kuria vertę ne tik aplinkai, žmonėms, bet ir  pačiam verslui. Investuoti į aplinkai draugiškus sprendimus yra ilguoju laikotarpiu ženkliai atsiperkantis sprendimas. Todėl taip pat rinkdamiesi įvairias iniciatyvas ar projektus, stengiamės sukurti kuo daugiau įvairiapusiškos naudos. Pavyzdžiui, mažindami maisto švaistymą, ne tik užsiimame edukacija, taupymu, bet taip pat galime spręsti socialines problemas – padėti sunkiau gyvenantiems žmonėms. 
 
2019 m. lapkričio 7d. „Maxima Grupė“ prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio (angl. UN Global Compact) susitarimo. UN Global Compact – tai savanoriškas susitarimas tarp verslo įmonių, nevyriausybinių organizacijų, akademijos ir valdžios institucijų. Šis susitarimas yra grindžiamas 10 principų ir 17 JT Darnaus vystymosi tikslų. Pagrindinis įmonių, tapusių Global Compact tinklo narėmis, įsipareigojimas yra vadovautis šiais principais savo veikloje ir kasmet teikti CSR ataskaitas (angl. communication on progress). Prisijungimas prie susitarimo reiškia, kad 10 principų ir 17 darnaus vystymosi tikslų yra pritariama per visas grupės įmones.
 
Pirmą kartą tarptautiniai kokybės valdymo (ISO 9001:2015) ir aplinkos apsaugos (ISO 14001:2015) sertifikatai bendrovei „Maxima LT“, pirmajai iš šalyje veikiančių prekybos tinklų, suteikti dar 2009 metais. Šie pasaulyje žinomi ir vertinami sertifikatai patvirtina, kad bendrovė taiko gerąsias kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos praktikas, yra orientuota į naudos klientui ir visuomenei kūrimą, o su šia bendrovės strategija yra tinkami supažinti ir bendrovės darbuotojai.
 
Rūpintis aplinka skatiname ir savo klientus bei tiekėjus. Pirkėjus raginame vartoti mažiau plastiko, informuojame apie atliekų tvarkymą, o tiekėjus kviečiame savo veikloje vadovautis tvaraus verslo principais.

Naujienos Visos naujienos

Žaliosios technologijos 

Daugelyje savo parduotuvių įdiegėme pažangias energijos vartojimo stebėsenos sistemas. Šios sistemos automatiškai nustato, kuriuose procesuose ištekliai yra vartojami neefektyviai ir kur galime ženkliai sumažinti netvarų energijos vartojimą. 
 
Taip pat atnaujiname šaldymo sistemas. Jos ne tik vartoja gerokai mažiau elektros energijos, bet ir padeda atgauti procesų metu išspinduliuotą šilumą ir ją panaudoti patalpoms šildyti ir karštam vandeniui ruošti. Vien šie įrenginiai mums 2018 m. leido sutaupyti apie 290 MWh energijos. 

Kas penktoje parduotuvėje įdiegti inovatyvūs energiją tausojantys sprendimai. Daugiausia žaliųjų investicijų skiriame energiškai efektyvioms šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemoms, įskaitant energiją taupančius kondensacinius dujų katilus ir aeroterminius šilumos siurblius. 

Naudojame ekologišką elektros energiją, gaunamą iš atsinaujinančiosios energijos šaltinių – saulės, vėjo ir vandens. Per mėnesį žaliosios energijos sunaudojame apie 11,3 mln. kWh.

Aktyviai kovojame su teršalų patekimu į aplinką. Investuojame į įvairius valymo įrenginius – riebalų ir naftos gaudykles, smėliagaudes  ir kt. 

Statome naujus A, A+ energinio efektyvumo klasės pastatus, to siekiame ir atnaujindami jau esančius statinius. 
 
Nuo 2019 metų liepos naudojame žalią elektros energija dalyje savo parduotuvių. Sandėliuose keičiame apšvietimą iš kaitrinių į energiją taupančius LED šviestuvus.

Ant vienos parduotuvės stogo įrengėme saulės energijos jėgainę, planuojama tolesnė atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra 2020 metais.
 
Atliekame CO2 emisijos skaičiavimus. Remiantis monitoringu, išmetamo CO2 kiekis mažėja.
 
Centriniame biure (Naugarduko g. 84, Vilnius) visiškai automatizavome apšvietimą, šildymą, vėdinimą. Automatinis apšvietimas sąveikauja su natūralia šviesa lauke ir darbuotojų judesiais. Jei nėra 10 proc. įprasto judesio, po 30 min. šviesos išsijungia. Tokiu būdu tikimasi sutaupyti iki 70 proc. elektros energijos, palyginti su tradicinėmis „dienos šviesos“ apšvietimo sistemomis.
 
Skiriame didelį dėmesį rūšiavimui, nuolat rengiami mokymai atskirose parduotuvėse, kurie duoda teigiamų rezultatų.
 
„Maximos“ užsakymu du kosmetikos prekių ženklus – „Nida“ ir „Vėjas“ gaminanti įmonė „Cosmoway“ gamyboje naudoja elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių.

Prieš maisto švaistymą  

Kadangi didžioji dalis mūsų parduotuvių parduodamo asortimento yra maistas, nuolat ieškome galimybių kuo plačiau panaudoti pasibaigusio galiojimo maisto produktus ir jaučiame didelę atsakomybę savo operacijose kaip įmanoma efektyviau sumažinti išmetamo maisto kiekius. Tris kartus per savaitę vartojimui tinkamus maisto produktus atiduodame organizacijai „Maisto bankas“, padedančiai sunkiau gyvenantiems žmonėms. 

Vartoti nebetinkamus produktus perduodame šalies ūkininkams ir specializuotai perdirbimo įmonei. Baigę galioti maisto produktai naudojami kaip gyvulių pašaras, komposto, biomasės, elektros ir šilumos gamyboje. „Maxima“ savo veiklą grindžia socialinės atsakomybės strategija, kurios siekis – iki 2025 m. sumažinti maisto atliekų kiekį 30 proc. Bendradarbiaujame su „Maisto banku“ – pernai skurstantiems šalies gyventojams „Maxima“ suteikė maisto produktų ir paramos už 833 tūkst. eurų. Siekdami, kad neparduotas maistas neatsidurtų sąvartynuose, vartojimui nebetinkamus produktus perduodame įmonei „Horeca sprendimai“, kuri juos verčia biomase, o ši virsta biodujomis. Per mėnesį priduodame apie 500 tonų augalinės kilmės atliekų, 30 tonų riebalų ir 190 tonų šalutinių gyvūninių produktų, iš kurių ši įmonė gamina biomasę.
Taip pat bendradarbiaujame su aukštos kokybės veiklos sertifikatą turinčia įmone „Bionova“, kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo surinkti naudotą aliejų ir jį esterifikuoti. Apie 40 tonų maisto atliekų – daržovių, vaisių, duonos – visoje Lietuvoje susirenka ūkininkai, kurie nebetinkamais žmonių maistui produktais šeria gyvūnus, paukščius ar daro kompostą.

Mažiau plastiko 

Stengiamės perteklinį plastiko vartojimą ir taip apsaugoti plastiko atliekų patekimą į gamtą ir vandenis. Mūsų pirkėjams yra suteikiama galimybė rinktis įvairias alternatyvas, pradedant nuo kartoninių dėžių, perdirbto popieriaus maišelių ar perdirbamo plastiko. Į juos skatiname apsiperkant pakuoti vaisius, daržoves, konditerijos gaminius. Taip pat siūlome neišmesti jau turimų plastikinių maišelių, jei jie nepažeisti ir švarūs, ir panaudoti juos dar kartą. 
 
Savo veikloje diegiame vis daugiau aplinkai draugiškų sprendimų. Pavyzdžiui, perkami nauji konteineriai su silikoninėmis tvirtinimo juostomis – taip atsisakome vienkartinės plėvelės konteineriams pakuoti.

Iki 2021 m. palaipsniui visose parduotuvėse Maxima atsisakys visų vienkartinių plastikinių produktų, kuriems rinkoje egzistuoja alternatyva (tai yra plastikiniai ausų krapštukai, stalo įrankiai (šakutės, peiliai, šaukštai, lazdelės), lėkštes, šiaudeliai, gėrimų maišikliai, prie oro balionėlių tvirtinamos ir jiems laikyti skirtas lazdelės, įskaitant jų detales, iš polistireninio putplasčio pagamintą maisto tarą, iš polistireninio putplasčio pagamintą gėrimų tarą, įskaitant kamštelius, gėrimų puodelius pagamintus iš polistereninio putplasčio, įskaitant jų dangtelius, iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintus produktus).
 
Toliau analizuojame galimybes plastikines pakuotes pakeisti į aplinkai draugiškas medžiagas, pavyzdžiui, biomedžiagas, kanapių pluoštą, krakmolą. Intensyviai bendradarbiaujame su mokslininkais, kompetentingomis institucijomis. Pirmenybę rinkdamiesi teikiame tvariems ir netoksiškiems, pakartotinai naudoti tinkamiems gaminiams ir pakartotinio naudojimo sistemoms, ne vienkartiniams gaminiams, siekiant, visų pirma, mažinti susidarančių atliekų kiekį. Ieškome įvairių alternatyvų, kurių kainos ir kokybės santykis leistų pasiūlyti mažiausią kainą mūsų klientams.
 
Šiuo metu mūsų prekybos centruose jau galima rasti įvairių alternatyvų, pavyzdžiui, liepą prekybos vietose atsirado iš craft popieriaus pagaminti pirkinių maišeliai. Pastebime, kad mūsų klientai dažnai renkasi maišelius iš džiuto pluošto. Iki 2025 m. sunaudojamo plastiko kiekį siekiame sumažinti 30 proc. bei užtikrinti, jog visos prekybos tinklo privačių prekės ženklų gaminių plastiko pakuotės būtų 100 proc. tinkamos perdirbti. 

Gyvūnų apsauga 

Rūpinamės produktų, kuriais prekiaujame, kilme ir gamybos būdais. Taip pat jaučiame didėjančią atsakomybę dėl maisto produktų gamybai auginamų gyvūnų teisių ir gerovės. Todėl jau dabar palaipsniui iš prekybos išimame narvuose auginamų vištų kiaušinius. Kadangi šis procesas yra susijęs tiek su gamintojais, tiek su vartotojų edukacija ir verslo pokyčiais, tam, kad sklandžiai pereitumėme prie laisvėje ir ant kraiko laikomų vištų kiaušinių pardavimo, esame įsipareigoję pilnai narvuose laikomų vištų kiaušinių nebetiekti visose Baltijos šalyse iki 2025 m.