Didžiausias darbdavys meistrystės skatina siekti ir kolektyvo senbuvius, ir naujokus

2019 m. sausio 29 d.

Noras tobulėti, dėmesingi mokytojai–meistrai ir draugiškas kolektyvas – taip būtų galima apibūdinti „Meistrų mokyklą“ – naują kelią „Maximos“ maisto gamybos praktinio mokymo centruose. Galimybė per porą mėnesių įgyti žinių maisto gamybos srityje, visą mokymosi periodą gauti atlyginimą, o vėliau pastovų darbą į mokymo programą pritraukia ir ką tik darbo rinką papildžiusius žmones, ir patyrusius darbuotojus, norinčius išbandyti jėgas naujose srityse – tapti virėjais, kepėjais, mėsininkais ir konditeriais.

„Jausdami vis didesnį kvalifikuotų maisto ruošos specialistų poreikį, praėjusiais metais įsteigėme „Meistrų mokyklą“ – mokymo centrus maisto gamybos srityje patirties neturintiems, tačiau šio amato norintiems išmokti žmonėms. Devyniuose šalies miestuose naujus maisto gamybos specialistus ruošiame patys. Juos moko ilgametę darbo patirtį sukaupę mūsų maisto gamybos meistrai. Praėjusiais metais „Meistrų mokyklą“ baigė 33 absolventai į kurių pasiruošimą investavome per 80 tūkst. eurų. Šiais metais planuojame parengti dar 200 specialistų, kurių patirčiai kurti skirsime 0,5 mln. eurų.

Mokytis visą gyvenimą ir atrasti save profesiniame kelyje iš naujo – ne tik įmanoma. „Meistrų mokykloje“ – tai paprasta, tereikia žengti žingsnį pirmyn“, – kalba Margarita Plešakienė, „Maximos“ personalo departamento direktorė.

Konditere „Maximoje“ siekianti tapti Rima Sadauskienė sako, kad pasisemti žinių „Meistrų mokykloje“ Kaune ją paskatino dukros ir žento palaikymas. „Meistrų mokykloje“ moteris pradėjo mokytis pernai lapkritį ir iš vidaus pamatė, kaip veikia viena didžiausių organizacijų Lietuvoje. „Viskas turi būti atliekama tiksliai, nuosekliai ir tvarkingai. Būtina ne tik gerai išmanyti produktų savybes, bet ir teisingai užpildyti dokumentus, palaikyti tvarką, vadovautis taisyklėmis“, – sako R. Sadauskienė.

„Maximos“ naujokė teigia, kad yra visiškai patenkinta sprendimu dalyvauti „Meistrų mokyklos“ programoje.

Kaip salės darbuotoja „Maximoje“ ne vienerius metus išdirbusi Marytė Kitavičiūtė „Meistrų mokykloje“ nusprendė mokytis virėjos amato, nes moteriai tai – svarbus žingsnis pirmyn. „Sukaupiau ryžtą, išmokau naujų įgūdžių ir taisyklių. Toli gražu ne viskas pavyko iš karto, tačiau jaučiau, kad mane mokanti meistrė yra labai geranoriška, kantri ir palaikanti. Todėl įgijau ne tik įgūdžių, bet ir daugiau pasitikėjimo savimi – supratau, kad galiu siekti daugiau“, – teigia M. Kitavičiūtė.

Baigusi mokomąjį periodą moteris tvirtina, kad neketina sustoti ir sieks pasinaudoti visomis karjeros galimybėmis, kurias suteikia „Maxima“.

Didelei „Maximos“ meistrų komandai priklausanti Snežana Gaidukienė žavisi prekybos tinkle dirbti norinčių žmonių entuziazmu ir energija. Maisto gamybos įgūdžių ir organizacijos darbo taisyklių mokanti specialistė tikina, kad stiprus noras dirbti su patyrusiais meistrais ir įgyti daug praktikos naujokams padeda nuversti kalnus.

„Svarbu nenusiminti, jeigu užduotis iš pradžių pasirodo per sudėtinga ir visko nepavyksta atlikti idealiai. Šalia naujoko visada yra meistras, kuris geranoriškai pataria, palaiko ir padrąsina. O geriausių rezultatų pasiekia tie, kurie daugiausia praktikuojasi“, – dalijasi S. Gaidukienė, kuri ne tik moko darbą „Maximoje“ pradedančius kolegas, bet ir rūpinasi kepyklos, kulinarijos ir mėsos gaminių padalinių veikla – yra gamybos grupės vadovė.

Pasak „Meistrų mokyklos“ mokytojos, „Maximoje“ sukurta ir įgyvendinama mokymosi programa yra paprasta, aiški ir orientuota į tikslą – padėti darbuotojui įgyti naujų žinių ir įgūdžių, įsilieti į profesionalų komandą ir priimti iššūkius, atsakomybę. „Darbuotojai supranta, kad augti kartu su „Maxima“ apsimoka“, – teigia S. Gaidukienė.

Prekybos tinkle įrengti maisto gamybos praktinio mokymo centrai veikti pradėjo pernai. Programoje profesinėmis žiniomis besidalijanti „Maximos“ meistrė Daiva Kačanauskienė, gamybos cecho technologė, sako, kad dauguma mokymus įveikusių naujokų lieka dirbti „Maximoje“ ir savo gebėjimais nenusileidžia patyrusiems kolegoms. „Žinoma, mokymosi pradžia, nauja tvarka ir užduotys yra nemažas išbandymas, tačiau draugiška atmosfera ir padrąsinimai padeda pasiekti tikslą“, – pastebi D. Kačanauskienė.

Mokymų programoje dalyvaujantys asmenys ne tik praturtina žinias, įgyja įgūdžių, bet ir gauna atlyginimą. „Svarbiausia yra motyvacija, tikslas ir entuziazmas, nes mokytis ir tobulėti – niekada nevėlu“, – pabrėžia ne vieną įvairaus amžiaus naujoką su nauju profesionalo keliu supažindinusi D. Kačanauskienė. Pasak gamybos cecho technologės, per dieną maisto gamybos meistru dar niekas netapo, o profesijos aukštumų pasiekia ryžtingi, darbštūs ir pakankamai dėmesio praktikai skiriantys darbuotojai.

Praktinio mokymo programa prekybos tinkle „Maxima“ yra pagrįsta kolegiškais santykiais – vienas profesionalas rūpinasi 1–2 naujų darbuotojų tobulėjimu, tad kiekvienas naujokas gauna pakankamai dėmesio.

Šiuo metu „Maximos“ maisto gamybos mokymo centrai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Rokiškyje ir Utenoje. „Meistrų mokyklos“ programa yra skirta žmonėms, neturintiems darbo patirties ir kvalifikacijos maisto gamybos srityje, bet norintiems dirbti virėjais, kepėjais, mėsininkais ir konditeriais. Maisto gamybos specialistams prekybos tinklas „Maxima“ darbo vietas siūlo visoje Lietuvoje.

Norinčius mokytis „Meistrų mokykloje“, kviečiame užpildyti anketą adresu: http://karjera.maxima.lt/ meistru-mokykla.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba