Ilgamečiai darbuotojai – ir patarėjai, ir įkvepiantys sėkmės istorijų pavyzdžiai

2019 m. kovo 22 d.

Jeigu visi „Maximoje“ dešimt ir daugiau metų dirbantys žmonės vienai dienai įsikurtų ir apsigyventų bendrame miestelyje, jis pagal savo dydį būtų tarp Rietavo ir Trakų. Lietuviškame prekybos tinkle dirba bemaž 4 tūkst. darbuotojų, kurie jau dešimtmetį ar dar ilgiau auga bei tobulėja kartu su „Maxima“. Gausioje komandoje yra talentų, kurie karjerą pradėjo nuo kasininko–pardavėjo darbo, o šiandien užima parduotuvės direktoriaus pareigas.

„Darbuotojams suteikiame palankias darbo sąlygas, stabilų atlyginimą ir užtikriname karjeros galimybes. Daug dėmesio skiriame grįžtamajam ryšiui puoselėti – nuolat tariamės, kaip pagerinti darbo aplinką ir patobulinti įvairius procesus. Organizacija auga tiek, kiek auga visi jos nariai“, – teigia „Maximos“ personalo departamento direktorė Margarita Plešakienė. Ilgamečiais darbuotojais ji vadina žmones, kurie bendrovėje dirba dešimtmetį ar ilgiau.

Ilgamečiai darbuotojai – vertingi organizacijos ir bendruomenės nariai

Lietuviškame prekybos tinkle iš viso dirba beveik 15 tūkst. žmonių. Daugiau nei ketvirtadalis jų „Maximoje“ dirba 10 ir daugiau metų. „Dešimties metų ir didesnės darbo sukaktys yra visos organizacijos šventė. Dažnai darbuotojai net patys nustemba, kai suskaičiuoja, kiek daug metų esame kartu. Todėl visada pažymime šias ryškias sukaktis ir dėkojame lojaliems, ilgamečiams darbuotojams, kurių pastangomis kasdien judame į priekį ir tobulėjame“, – dalijasi M. Plešakienė.

Ji atskleidžia, kad daugiausia darbo sukakčių švenčių būna didžiuosiuose miestuose. Vilniuje yra 1347 ilgamečiai „Maximos“ darbuotojai, Kaune – apie 474, Klaipėdoje – 278, Panevėžyje – 189, Šiauliuose – 148, Marijampolėje – 140.

Pelno pirkėjų ir kolegų pasitikėjimą

Pasak M. Plešakienės, būtent ilgamečiai darbuotojai dažnai būna pirmieji, kuriems pirkėjai išsako savo pageidavimus, užduoda rūpimų klausimų, konsultuojasi.

Ilgamečiai darbuotojai yra tarsi visos parduotuvės veidai, kuriuos puikiai pažįsta miestelio ar miesto dalies bendruomenė, todėl dalijasi savo norais bei pageidavimais, klausia patarimų. „Nuoširdus darbuotojo žodis ar šypsena iškart pagerina klientų nuotaiką – tada bet kokie rūpesčiai atrodo mažesni ir lengvesni“, – sako M. Plešakienė. Anot jos, būdami bendruomenių dalimi ilgamečiai „Maximos“ darbuotojai jaučia ir pastebi, kaip kasmet keičiasi ir gražėja Lietuvos miestai ir miesteliai, kuo gyvena vietos žmonės ir kaip atsižvelgdamas į pirkėjų poreikius tobulėja lietuviškas prekybos tinklas.

Personalo departamento direktorė įsitikinusi, kad darbuotojų patirtis „Maximai“ padeda sukurti papildomą vertę ne tik klientams. Patyrę profesionalai dažnai tampa pačiais geriausiais naujų kolegų mokytojais ir draugiškais patarėjais, padedančiais susipažinti su kolektyvu ir sklandžiai įsitraukti į darbą.

Bendrovėje yra daugiau nei 280 skirtingų pareigybių, veikia darbuotojų perkvalifikavimo ir naujos kvalifikacijos įgijimo programos. Todėl kiekvieno darbuotojo tobulėjimo kelias gali būti labai individualus ir įvairus. M. Plešakienė pastebi, kad ilgiau „Maximoje“ dirbantys darbuotojai praktikoje puikiai pritaiko žinias ir įgūdžius, kuriuos sukaupia per vidinius ir išorinius mokymus. O sėkmingi ilgametės karjeros pavyzdžiai įkvepia kitus komandos narius ir yra verti pasididžiavimo.

Sklandžiai įsilieja į komandą ir sparčiai auga

Ne vieną karjeros pakopą per dešimt ir daugiau metų įveikę darbuotojai prisimena, kaip patys buvo naujokai ar mokiniai, prisijungę prie didžiausio darbdavio Lietuvoje komandos. Pasak jų, tapti organizacijos nariais padeda aiškios taisyklės, mokymai ir daug praktikos.

Perprasti darbo principus, procesus ir reikalavimus naujokams užtrunka nuo savaitės iki mėnesio. Tad kiekvienas žmogus, prisijungęs prie „Maximos“, gali greitai įgyti naujų žinių ir įgūdžių, sparčiai tobulėti ir veržliai startuoti.

Komandos sėkmės istorijos rodo, kad iššūkių nebijantys darbuotojai nuo kasininko–pardavėjo iki parduotuvės direktoriaus pakyla per 3–5 metus. „Skatiname savo darbuotojus siekti aukštų karjeros tikslų. Turime pavyzdžių, kaip talentai nuosekliai įveikia net 6 karjeros pakopas“, – sako „Maximos“ personalo departamento direktorė. M. Plešakienė vardija pavyzdžius, kaip kasininkas–pardavėjas užaugo iki „Maxima XX“ tinklo parduotuvės direktoriaus, o ryžtas ir aiškūs tikslai parduotuvės apskaitininką žingsnis po žingsnio atvedė iki „Maxima X“ tinklo parduotuvės direktoriaus pareigų.

Organizacijos duomenimis, iš viso vien pernai pareigose pakilo beveik 1400 darbuotojų, užpernai – daugiau nei 1250. Daugiausiai karjeros pokyčių pasiekia prekybos ir gamybos sričių specialistai, sėkmingai klostosi ir logistikos bei administracijos profesionalų karjeros.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba