Kadenciją įpusėjusi antroji „Greičio valdyba“ jau spėjo prisidėti prie pokyčių ir pasisemti vertingos patirties

2022 m. vasario 21 d.

Įmonių darbuotojai neretai susikoncentruoja vien tik į savo kasdienes funkcijas ir dažnai nepastebi, kas vyksta aplinkui, ko siekia ir kaip veikia visa organizacija. Tačiau tik ne lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ „Greičio valdybos“ aštuntukas. Antrą kartą suburtą paralelinę prekybos tinklo valdybą sudaro iš įvairių įmonės padalinių ir grandžių atrinkti darbuotojai, siekiantys geriau pažinti savo organizaciją ir prisidėti prie jos tobulinimo. „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė sako, kad eksperimentas įtraukti skirtingus darbuotojus į įmonės valdymą visiškai pasiteisino ir duoda naudą tiek patiems iniciatyvos dalyviams, tiek visai organizacijai.

 

J. Bivainytė, viena iš „Greičio valdybos“ mentorių, pažymi, kad skirtingų darbuotojų patirtys ir įžvalgos labai išjudina organizaciją, leidžia pastebėti naujas galimybes ir priimti geresnius sprendimus. Tuo pačiu tai skatina darbuotojų lyderystę ir prisideda prie jų profesinio augimo.

„Darbuotojų įsitraukimą, dalyvavimą ir iniciatyvą skatiname visuose organizacijos lygmenyse, atskirose parduotuvėse ir departamentuose. Turime daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų, kurie jau ne kartą įrodė galintys ir norintys pasiūlyti puikių idėjų bei vertingų įžvalgų. „Greičio valdyba“ yra viena iš darbuotojus įgalinančios organizacinės kultūros išraiškų, kuria išties džiaugiamės. Ši iniciatyva padeda organizacijai ir atskiriems darbuotojams augti ir mokytis drauge“, – sako J. Bivainytė.

Praėjusių metų rudenį darbą pradėjusi antroji „Greičio valdyba“ ėmėsi išties atsakingų užduočių ir jau spėjo prisidėti prie visos organizacijos mastu įgyvendinamų pokyčių. Viena iš „greitiečių“, „Maximos“ pirkėjų lojalumo projektų vadovė Milda Šimkienė sako, kad būtent noras ieškoti galimybių patobulinti vienus ar kitus procesus bei atskirus jų aspektus, o kartu įgyti vertingos patirties ir paskatino dalyvauti atrankoje bei jungtis prie iniciatyvos.

„Manau, kad visus mūsų komandos narius vienija noras žvelgti plačiau, tikėjimas, kad visuomet galima atrasti būdų tam tikrus dalykus daryti geriau ir, galiausiai, noras mokytis, praplėsti akiratį. Tam „Greičio valdyba“ yra puiki platforma. Svarbiausia tai, kad nesame tik pasyvūs stebėtojai ir klausytojai ar tiesiog simbolinė organizacinė struktūra, o sprendžiame išties aktualius klausimus, galime inicijuoti realius pokyčius“, – sako M. Šimkienė.

Ji pasakoja, kad šiųmetė „Greičio valdyba“, kartu su iš įmonės vadovybės sudaryta mentorių komanda išsigrynino du pagrindinius klausimus, kuriems skiriama daugiausiai pastangų. Pirmasis yra susijęs su parduotuvių asortimento valdymu, o antrasis – su kainų etikečių standartizavimu. „Greitietė“ pažymi, kad nors abi sritys gali atrodyti pakankamai siauros, tačiau gilinantis į jas ima ryškėti, kaip glaudžiai atskiri įmonės procesai vieni su kitais susiję ir kaip iš pirmo žvilgsnio nedideli pokyčiai gali paveikti visą organizaciją.

„Kaip mes sakome, patraukus siūlą vienoje vietoje, išjudinamas visas audinys. Tad dalyvavimas „Greičio valdyboje“ neabejotinai atveria platesnę perspektyvą ir leidžia visiškai kitoje šviesoje pamatyti atskiras įmonės funkcijas bei savo kasdienį darbą. Be abejo, tai yra itin vertinga patirtis. Juolab, kad turime progą gauti nuoširdų grįžtamąjį ryšį iš patyrusių ir aukščiausias kompetencijas verslo valdymo srityje turinčių mentorių, kurie mus išties palaiko, yra atviri mūsų idėjoms, į jas įsiklauso. Nepaisant pozicijų ar patirties skirtumų, jaučiamės lygiaverčiais kolegomis“, – sako M. Šimkienė.

Šių metų „Greičio valdybos“ nariai atrinkti iš maždaug 150 iniciatyva susidomėjusių kandidatų. Be M. Šimkienės antrajai „Greičio valdybai“ priklauso verslo įžvalgų analitikas Vilius Aleksynas, kuris išrinktas jos pirmininku, „Maxima XX“ formato parduotuvių direktoriai Akvilė Tupčiauskaitė, Giedrius Sudintas ir Vaida Mickytė, parduotuvių vystymo vadybininkė Eglė Meškauskaitė, gamybos grupės vadovė Goda Ziutelytė ir finansų analitikas Justinas Biskus. Kandidatuoti į vadinamosios šešėlinės valdybos veiklą gali bet kuris „Maximos“ darbuotojas, nepriklausomai nuo jo užimamų pareigų.

Projekto dalyviams talkina „Maximos“ generalinė direktorė J. Bivainytė ir kiti mentoriai – Personalo, Pirkimų, Pardavimų, IT aptarnavimo, Prekybos departamentų bei kitų padalinių vadovai.

 

Apie prekybos tinklą „Maxima“ 

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Pagalba