Kokie yra požymiai, kad kalė šuninga?

2022 m. balandžio 15 d.

Laikas, belaukiant mažų letenėlių tapsėjimo jūsų namuose, bus ypatingas ir jums, ir jūsų kalytei. Kaip pastebėti požymius, kad kalė šuninga, sužinokite čia.

Jei būsite pasiruošę, šuniukų laukimas bus paprastas ir sukels mažiau streso ir jums, ir jūsų kalytei.

 

Kaip nustatyti, ar kalė šuninga

  • Praėjus maždaug mėnesiui po susiporavimo, gali išsiskirti šiek tiek gleivių, kalės speneliai gali padidėti, paryškėti jų spalva, iš jų gali skirtis pusiau skaidrus skystis.
  • Nėštumo pradžioje kalė kartais gali vemti. Jei tai tęstųsi ilgiau arba kiltų klausimų, pasitarkite su veterinaru.
  • Maždaug nuo 35 nėštumo dienos kalė pradeda priaugti svorio (kalė gali priiaugti iki maždaug 50 proc. savo kūno svorio).
  • Maždaug nuo 40 nėštumo dienos turėtumėte pastebėti suapvalėjusį pilvą (jei kalytė laukiasi pirmą kartą arba vada maža, pilvo gali ir nesimatyti).
  • Kalė gali elgtis šiek tiek ramiau nei įprastai, gali sumažėti apetitas. Jei nerimaujate, pasikonsultuokite su veterinaru.
  • Šuningos kalės apetitas įprastai padidėja antroje nėštumo pusėje, todėl būkite pasirengę atitinkamai pakeisti jos racioną.

Veterinaras nėštumą gali patvirtinti arba atlikęs kalių nėštumo testą, kuriuo išmatuojamas hormonų lygis (nuo 21–25 dienos), arba atlikęs ultragarso tyrimą (nuo 20–22 dienos). Maždaug nuo 30 dienos veterinaras gali atlikti fizinę apžiūrą ir suskaičiuoti, kelių šuniukų laukiasi jūsų kalytė. Ne visada pavyksta apskaičiuoti tiksliai, todėl žinokite, kad galite sulaukti daugiau šuniukų, nei tikėjotės!

Nors jūsų kalytė nėštumą ir šuniavimąsi turėtų įveikti savarankiškai, jūsų buvimas šalia ir malonūs žodžiai turėtų ją nuraminti; dėl to drąsiau galėsite įsikišti, jei nutiktų kas nors netikėta. Šuninga kalė duos jums daug užuominų, iš kurių suprasite, kad šuniavimasis jau prasideda, o šuniukai yra pakeliui.

Galite pastebėti, kad nėštumo pabaigoje kalė ieško ramios vietos, kur galėtų atsivesti šuniukus. Galite jai padėti, įtaisydami „lizdą“ nuošalioje ir šiltoje vietoje. Norėdami daugiau sužinoti, kaip pasirūpinti šuninga kale, perskaitykite patarimus apie sveiką nėštumą.

Dažniausiai kalės apsišuniuoja sklandžiai ir jums kištis nereikėtų. Vis dėlto kartais galima įtarti komplikacijas , pavyzdžiui, esant pakitusiai išskyrų spalvai ar mamos stanginimuisi neatsivedant šuniukų. Pastebėję šiuos ženklus, susisiekite su veterinaru.

Kalės gali pastoti, kai ateina rujos sezonas. Tai nutinka maždaug kas aštuonis mėnesius. Vaisingasis, arba rujos, laikotarpis trunka iki trijų savaičių. Jūsų kalė šiuo laikotarpiu gali ne tik pastoti, bet ir vaidytis su patinais, jei jausis nepasirengusi poruotis. Jei nenorite, kad kalė susiporuotų, vedžiokite ją su pavadėliu, kad išvengtumėte peštynių ir patinų meilinimosi.

Nėštumas gali būti brangus ir kelti daug emocijų jums ir jūsų kalytei, todėl veisimą geriausia palikti ekspertams. Jei nenorite, kad jūsų kalytė pastotų, galbūt vertėtų ją sterilizuoti.

Kalių nėštumas paprastai trunka 61–65 dienas, tačiau galite pastebėti akivaizdžius kalės fizinius pokyčius nėštumui dar neįsibėgėjus. Kalių nėštumo testo namuose atlikti neįmanoma, todėl turėsite patys stebėti įprastus kalių nėštumo požymius.

Informacija iš www.purina.lt

Pagalba