Sveikatą palaikanti šunų mankšta

2021 m. rugsėjo 09 d.

Šunų mankšta padeda šunims suvaldyti svorį ir pasiekti idealią kūno būklę, pasisemti energijos ir palaikyti stiprią širdies bei kraujagyslių sistemą. O jei prisijungsite, visais šiais pranašumais galėsite pasinaudoti ir jūs!


Kodėl turėtumėte mankštintis su augintiniu?

Jūsų šuniui patinka būti lauke ir mankštintis įvairiausiais būdais, ypač, kai esate su juo. Kai drauge linksminatės, jūs ne tik kartu kokybiškai leidžiate laiką, bet ir stiprėja jūsų ryšys.

Kaip paįvairinti rutiną mankštinantis su šunimi

Pagalba šuniui palaikyti gerą formą niekada neturėtų būti varginanti užduotis nei jums, nei jam. Šunų mankšta turi būti linksma ir įvairi; tai neturi būti ilgi, daug laiko atimantys žygiai, o jei šuo kasdien mankštinsis vienodai, jam tai bus nuobodu taip pat, kaip ir jums. Jei į rutiną įnešite įvairovės, kiekviena diena bus jaudinanti ir mankštintis abiem patiks labiau. Kai kada galite netgi pamiršti, kad stengiatės išeikvoti energiją.

Suplanuokite įvairių pasivaikščiojimų su šunimi, kuriuos galėtumėte reguliariai kaitalioti, pasistenkite skirti laiko žaidimams ir iššūkiams. Pasirūpinkite, kad šuo galėtų išleisti visą susikaupusią energiją, bet nepersitemptų; pagalvokite, kiek energijos jis išeikvos, kol pavargs, kad jam pakaktų jėgų grįžti.

Jei šuo turi daugiau energijos nei jūs (o taip būna dažnai!), pažaiskite svaidydami kamuoliuką ar skriejantį diską. Tokia mankšta šunims visada patinka ir jie gali nubėgti ilgą atstumą nedingdami jums iš akių, o jūs taip pat nepervargsite. Tai ypač naudinga šuniukams ir jauniems šunims, kurie atrodo turinys begalę entuziazmo žaisti su jumis.

Teigiamai paskatinami apkabinimais ir glostymu (bet neduodant per daug gardėsių, antraip šuo gali priaugti svorio) dauguma šunų tiesiog neleis jums atsipūsti nuo svaidymo žaidimų! Vietoj pagalių, kurie gali suskilti ir sužaloti dantis, gerklę ar pilvą, svaidyti pasirinkite saugių žaislų, pavyzdžiui, kamuoliukų ar žaislų su cypsiukais, kuriuos taip pat galėsite tampyti šuniui iš nasrų.

Dar viena mankštos forma, apie kurią galėtumėte pamąstyti, yra šunų sportas. Šunų sportas gali būti švelnus arba energingas, taip pat apimti komandinį darbą arba solo pasirodymus – trumpai tariant, visi gali pasirinkti sau tinkamą užsiėmimą! Daugiau apie skirtingas sporto rūšis, kuriomis galite džiaugtis kartu su savo šunimi, galite skaityti mūsų straipsnyje.

Jei jūsų šuo vyresnis, jam gali labiau patikti ramesni, atpalaiduojantys pasivaikščiojimai, bet tai nereiškia, kad šuniui nepatiktų pakeisti aplinką. Vis tiek galite paįvairinti pasivaikščiojimą ir aplankyti skirtingas vietas. Pasirūpinkite, kad šuo rastų daug įdomių dalykų pamatyti ir pauostinėti.

Pradėkite švelniai

Jei jūsų šuo nepratęs prie reguliarios mankštos, bet nusprendėte ją įtraukti į dienotvarkę, pradėkite palengva – bus lengviau abiem, o jūs galėsite lavinti ištvermę. Šuns mankštos rutiną pradėkite nuo trumpo aktyvumo laikotarpio nedideliu greičiu, pamažu ilgindami trukmę, greitį ir atstumą, kol šuo įpras prie tokios mankštos, kokia jam tiktų pagal dydį, veislę ir svorį. (Jei nesate tikri, kiek šuo turėtų mankštintis, pasikonsultuokite su veterinaru.)

Šuo bus laimingesnis, jei pradės vaikščioti ar bėgioti ant minkšto paviršiaus, pavyzdžiui, purvo, smėlio ar žolės, kol jo letenų pagalvėlės sukietės. Verta pagalvoti, gal geriausia šunį iš pradžių vedžioti su pavadėliu, kad jis nenubėgtų šalin, kol vaikštinėsite ar bėgiosite – jei turite stiprų ar entuziastingą augintinį, antsnukis ar petnešos leis šunį suvaldyti ir turėsite mažiau rūpesčių! Jei šuo laksto palaidas, įsitikinkite, kad jis gerai išmokytas kvietimo komandų.

Jei šuo yra turėjęs sveikatos sutrikimų, siekdami atsižvelgti į konkrečius šuns poreikius, tinkamą mankštos programą pabandykite sudaryti su veterinaru.

Šėrimo metas

Šeimininkams rekomenduojama susilaikyti nuo šuns mankštos iškart po to, kai šuo paėdė, kadangi vaikštinėjant ar bėgiojant pilnu skrandžiu gali sutrikti virškinimas. Be to, šuniui reikia patiekti pakankamai vandens šėrimo metu, kad šuo nejaustų dehidratacijos ir būtų pasirengęs mankštintis!

Nesvarbu, koks oras

Nesvarbu, ar drėgna ir šalta, o gal šilta ir saulėta, šuniui vis tiek reikia reguliarios mankštos, kad jis būtų geriausios formos. Žinoma, kai labai karšta ar labai šalta, šuniui ir jums kyla papildomų iššūkių – pavyzdžiui, jūsų keturkojis draugas gali nušalti lygiai taip pat, kaip ir žmogus. Apie tai, kaip pasirūpinti šunimi visus metus, daugiau galite perskaityti mūsų straipsnyje.

Jei jūsų šuo vaikštinėjo per sniegą, nušluostykite jo letenas ir nuvalykite nuo kailio sniegą, ledą ar druską. Vasarą per pasivaikščiojimus šuo gali nudegti ar patirti šilumos smūgį. Šuns padus gali pažeisti karštas asfaltas, todėl būkite itin atidūs vaikštinėdami ten, kur atliekami kelio darbai. Jei šuns letenos jautrios, galbūt verta jam įtaisyti avalynę, kad šuo būtų pasirengęs bet kokiam atvejui!

Kad ir kokia veikla džiaugiatės kartu, visada atminkite, kad šuniui patinka leisti laiką su jumis, todėl pasistenkite, kad šis laikas būtų tikrai ypatingas, o ne tiesiog maklinėkite kasdien po tą patį įgrisusį parką. Smagu bus ir susitikti naujų šunų bei užuosti naujų kvapų!

Veislių poreikiai

Be abejo, kai kurių veislių šunims reikia dažnesnės ir intensyvesnės mankštos nei kitiems. Skirtingų veislių šunys mėgsta skirtingą veiklą, todėl galite rinktis įvairią šunų mankštą.

Mankštą ir žaidimus galite rinktis pagal tai, kokiam vaidmeniui jūsų šuo buvo išveistas. Terjerai mėgsta rausti; pėdsekiams, kurie mėgsta vaikytis, patinka trumpa ir intensyvi mankšta, o ganymo veislių šunims ypač patinka šunų sportas. Sužinokite daugiau, kaip palaikyti šuns instinktyvius polinkius mankštintis ir žaisti, atraskite ir į mankštą įtraukite įgimtus šuns talentus!

Kad ir kokia veikla šuo užsiimtų su jumis, atminkite, kad mankšta drauge turi būti smagi, įvairi ir teikti pasitenkinimo jums abiem, o ieškodami nuotykių niekada neprašausite!

Informacija iš www.purina.lt

Pagalba