Troškulys vietos ūkininkų spaustoms sultims auga

2019 m. gruodžio 04 d.

Lietuvos soduose sunokę obuoliai ir kitos gėrybės ne visada iš karto atsiduria parduotuvių lentynose. Vis dažniau į parduotuves ir pirkėjų krepšelius jie patenka virtę sultimis. Pastarųjų metų duomenys rodo, kad Lietuvos ūkiuose pagamintos natūralios sultys ir kiti gaivieji gėrimai sparčiai populiarėja, o pirkėjai atranda net ir mažiau įprastus derinius, pavyzdžiui, raugintų burokėlių ar raugintų kopūstų sultis.

Su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ bendradarbiaujantys gamintojai vis dažniau pasiūlo daržovių sulčių kokteilių ar skirtingų vaisių sulčių derinių – tokie gėrimai yra itin turtingi vitaminų.

„Pastebime, kad nors šiemet sulčių pakeliuose mūsų klientai įsigyja nežymiai mažiau, tačiau ūkininkų produkcijos skyrelio sulčių pardavimai šiemet išaugo net 28 proc., šviežiai spaustų sulčių irgi parduodame 3 proc. daugiau. Švieži lietuviški vaisiai, uogos ir daržovės yra labai svarbi „Linkėjimų iš kaimo“ dalis. Mūsų klientai mėgsta gėrybes iš Lietuvos ūkių, todėl visada palaikome ūkininkų sprendimus pasiūlyti pirkėjams naujovių ir dar didesnę produktų įvairovę. Tai susiję su besikeičiančiais žmonių įpročiais, sveikos gyvensenos tendencijomis“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Natūralias sultis iš šviežio derliaus spaudžiantys ūkininkai užtikrina aukščiausią produktų kokybę ir skiria daug dėmesio, kad būtų išlaikytos vertingos maistinės medžiagos. Per vienuolika šių metų mėnesių „Linkėjimai iš kaimo“ skyrelyje siūlomų sulčių, nektarų, sirupų ar giros buvo parduota per 18 tūkst. pakuočių – penktadaliu daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. O lyginant rezultatus su 2017 metų laikotarpiu, šiemet šios kategorijos produktų pardavimai yra daugiau negu dvigubai didesni.

„Sparčiai augančios pardavimų apimtys – atkaklaus ūkininkų darbo ir pažangos įvertinimas. Juk nusprendę investuoti į sulčių spaudimo įrangą, pritaikydami nektarų ir sirupų gamybos technologijas, Lietuvos sodininkai ir žemdirbiai ima kurti aukštesnę pridėtinę vertę ir nuosekliai tobulėja. Mes stengiamės užtikrinti, kad nauji produktai būtų matomi, o ūkininkų pažanga – pastebėta ir įvertinta“, – sako V. Drulienė.

Populiariausia – ūkininkų gaminta gira

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvių „Linkėjimai iš kaimo“ skyreliuose galima rasti kone 30 skirtingų nealkoholinių gėrimų pasirinkimų. Prekybos tinklo duomenimis, per porą metų ši prekių kategorija augo daugiau negu 80 procentų. Pirkėjai atranda Lietuvoje užaugintų pomidorų sultis, mėgaujasi obuolių ir serbentų sulčių deriniu, aviečių nektaru ar braškių sirupu.

Atsižvelgdami į pirkėjų poreikius vietos gamintojai siūlo sultis skirtingo dydžio pakuotėse. Pavyzdžiui, sultys ir nektarai sandariose 5 arba 3 litrų pakuotėse gali būti vartojami ilgesnį laiką, nes į vidų nepatenka oras. O nedideli 300 ml talpos buteliukai, kuriuose pateikiamos gervuogių, aviečių sultys ar daržovių sulčių kokteilis – puikus sprendimas, kai kyla noras šviežiomis sultimis atsigaivinti čia ir dabar.

Prekybos tinklo duomenimis, pats populiariausias iš vietos ūkių į parduotuves atkeliaujantis gaivusis gėrimas – į vieno litro talpos butelius supilstyta naminė gira, kuri gaminama Daujėnuose, Pasvalio rajone, ir Žarėnuose, Telšių rajone. Per vienuolika šių metų mėnesių „Maximos“ klientai įsigijo beveik 9 tūkst. litrų naminės giros, siūlomos „Linkėjimai iš kaimo“ skyrelyje.

Lyginant vienuolika praėjusių metų mėnesių su tuo pačiu laikotarpiu šiemet, labiausiai augo raugintų burokėlių sulčių ir raugintų kopūstų sulčių paklausa – per 2019 metų sausį–lapkritį šių sulčių parduota net tris kartus daugiau negu pernai.

Gamintojai pasiūlė įtraukti šiuos produktus į lietuviško prekybos tinklo asortimentą, nes natūraliai raugintų kopūstų sultys vertinamos dėl naudos virškinimo sistemai, o natūraliai raugintų burokėlių sultys gerina kepenų veiklą ir padeda organizmui apsivalyti nuo toksinų. Tad, kaip ir kitos daržovių ir vaisių sultys, šie produktai gali pagerinti kasdienę mitybą.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pagalba